Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Soru bankası tavsiyeleriniz?  (Okunma Sayısı 2817 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Kasım 2009, 14:06:18 »

Arkadaşlar;Bir soru bankası programı üzerinde çalışıyorum.(Teknik olarak değil tabi yardım alıyorum profosyonel olarak)
   Değişik bişi olacak diye düşünüyorum fakat bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.Sınırsız bir arşiv olmasada oluşturacağim soruların kaliteli olmasını istiyorum.Bu kadar emek için gerekli.
   Hangi yayınları veya kitabı tavsiye ediyorsunuz?Nedenleri ile belirtirseniz sevinirim.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
ahmet porsuk
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2009, 15:12:58 »

hocam tavsiye edilcebilecek cok kitap var tabiki ama bu program yasal olacakmı? yani kullandıgınız  sorular için telif ödeyecekmisiniz bence bu daha önemli !
geography12
VIP Üye

Performans: 66
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2009, 16:16:04 »

Evet telif meselesi çok önemli. Coğrafya zümresinde çok gayretli bir hocamızın fikriyle coğrafya dvd si oluşturacaktık. Ve çok orjinal bir interaktif bir dvd olacaktı. Sponsor bile bulunmuştu. Ama tüm coğrafyayı baştan  itibaren   slayt,  animasyon, video, yazı gibi baştan oluşturmak gerektiğinden şimdilik vazgeçildi. Zira  hali hazır dökümanlarla yapılacaktı. Programın yazılım kısmı çok büyük oranda bitmişti. Maalesef yarıda kaldı.

Sen ey yardım sevenim, ruhumu derde saldın
Yalnızlığım ağlarken gülenim, nerde kaldın

Bilmezsin ayrılığın ağı kokan dilini
Hâtıra bırak bana oyalı mendilini

Paslandı buzdağları ortasında çeliğim
Gözlerinden hatıra kaldı kekemeliğim...
ahmet porsuk
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2009, 19:38:20 »

umarım tamamlama fırsatını bulursunuz öğretmenim calışmalarınızda başarılar dilerim.
obsdyn
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2009, 19:47:10 »

anladığım kadarıyla soru bankası arşivi tarzında bir şey olacak bu ama böyle bir şey yapmanızın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. çünkü o sorular, dersanelere ve yayınevlerine ait.  böyle bir durum farkedilirse de mahkeme açıyorlar tek bir soru için bile. her soru için tek tek izin almanız gerekir ki bu da zor sanırım.buradaki hocaların kendilerine ait sorularsa konu, o zaman başka elbet.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2009, 22:37:22 »

Arkadaşlar ben bu soruları sadece okulumda kullanacağım.Para kazanma amacı olacak hiç bir faaliyet yok.Diyelim ben herhangi bir yayınevinin dökümanlarını aldım ve fotokopi ile çoğaltarak okulda kullandım ki çoğu arkadaşımız da bu şekilde yapıyodur.Mantık aynı.
  Burda tek fark öğrencilerin elinde birer kumanda var var meclisteki oylama mantığı.Soru süresinde geçiyor ve öğrenciler kumanda ile şıklaruını işaretliyolar.Sonunda her öğrenci hangi soruyu yanıtlamış kim yanlış işaretlemiş hangi soru en çok yanlış işaretlenmiş hangi yanlış şık işaretlenmiş ve işin en güzel yanı 1. sınıftan beri verileri hafızada tutarak üç yıl sonra bile genel anlamda hangi konularda öğrenci zayıf o ortaya çıkacak.
   Yani program daha çok istatistikseol anlamda.Mesela bir grup öğrenciye okulda ÖSS çalışması yapacan Genel bir test yaparak hangi soru konuları daha çok yanlış işaretlenmiş se o konuları ağırlıklı olarak işlicem.
    Konu tamamen bunun üzerine ve sorun olacağını zannetmiyoprum.Profosyonel olan yardım kısmı sadece program üzerine.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic