Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: soru bankası hazırlama programı  (Okunma Sayısı 4706 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 31 Ağustos 2008, 17:23:22 »

sayın hocalarım.soru hazırlarken kullanabileceğimiz özellikle şekil çizmemizi sağlayacak bir program lazım bana.coğrafyada malumunuz şekil şart.bu anlamda elinde programı olan bir arkadaş varsa paylaşabilir mi?şimdiden teşekkür ederim.

Kayracan
eforx
Deneyimli Üye

Performans: 113
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2008, 05:51:31 »

Elin
sayın hocalarım.soru hazırlarken kullanabileceğimiz özellikle şekil çizmemizi sağlayacak bir program lazım bana.coğrafyada malumunuz şekil şart.bu anlamda elinde programı olan bir arkadaş varsa paylaşabilir mi?şimdiden teşekkür ederim.
Hocam çok güzel bir konuya temas etmişsin. Böyle bir programın ihtiyacını hepimiz duyuyoruz. Hatta konu başlığını görünce acaba yeni birşey varmı diye heycanla konuya girdim Smiley Piyasa da Testmaker ve Sınavmatik gibi programlar var ama ihtiyacı görecek cinsten değiller. Daha önce derya_77 adlı üyemiz böyle bir program hazırladığını yazmış (Sınav_v1.0) ancak daha tamamlamamış; ayrı ayrı yerlerde resmini ve bir videosunu görmüştüm. Videosundan anladığım kadarıyla çok kullanışlı bir program. Kendisinden özel mesaj ile bu programı istemiştim ama cevap gelmedi. Programlamadan anladığını ve coğrafyacı olduğunu tahmin ediyorum. Zaten ihtiyaçlarımızı tam olarak anlayacak ve cevap verecek biriside böyle olmalı. Ancak kendisi maalesef paylaşmak niyetinde değil galiba Sad Böyle bir çalışması olan ve paylaşmak niyetinde olan arkadaşlarımız varsa onları paylaşıma bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler...

İlimden önce Edep gelir
 İmam MALİK
Canı Canana Kurban Eyleyen Gelsin Bu Meydana...
....

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen
Şeyh Galip
Cengiz Teper
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2008, 07:17:37 »

Hocam
şekilleri genellikle coreldraw ya da freehand ile çiziyorlar. Ama öğrenmek gerek bu programları, ben corel öğrendim ama yine de soru bankasını hazırlarken şekillerden 105 tanesini başka bir dizgiciye çizdirdim.
Coreldraw'ı önerebilirim. Bir de elimdeki şekilleri yarın paylaşıma sunacağım oradan alabilirsiniz
iyi çalışmalar
okuyanus
Uzman Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2008, 08:56:20 »

grafk çizme programı var elimde umarım işinize yarar.
http://www.upload.gen.tr/d.php/s3/vjomfpwe/grafik___izme_program__.rar.html

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic