Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Öğretmenliği Alan Sınavına Akademik ÜssÜ Olmadan girilmez....  (Okunma Sayısı 1963 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 23 Mayıs 2016, 09:01:54 »

coğrafya.biz platformunu yıllardır takip eden meslektaşlarım, işimize, ekmeğimize, çabama verdiğim değeri yakından biliyor. Aranızda pek çok meslektaşımla çeşitli vesilelerle bir araya geldim. Sadece sanal medyadan değil, gerçekte de nasıl birisi olduğumu pek çoğunuz biliyorsunuz. Amacım bu sürecin başından beri dürüst insanların da çalmadan çırpmadan, yalnızca dürüstçe üreterek hayatta kalabileceğini göstermektir. Bu amaç için 2006 dan bu yana başıma gelmedik kalmadı. Burayı sürekli takip eden Uğur ELMACI, Sami KÖROĞLU, Kemal AKALIN, Yusuf DURGUT, Muhsin YABANCI, ve adı saymakla bitmeyecek kadar çok arkadaş bunun tanığıdır (bu adamlar arasında hiç bir eğitim dışı ortak özellik bulunmuyor). Zaten en temel problem benim günlük hayatta da sanal medya da da aynı olmam. Çok şükür hiç kimsenin şekline girmem.

Bu yıl Akademik ÜssÜ Yayınevi adıyla bir girişimde bulunduk. Lakin arzuladığımız ölçüde süreç gelişmedi. Yani meselenin ticari boyutu yine geçmiş deneyimlerin gibi.... Hatta öyle ki inanılmaz saçmalıklara, iftiralara, kara çalmalara rağmen bir yılı tamamladık... Geçen seneki sınavda 6 tane soru harf harf aynı olacak biçimde soruldu. Bazı adaylar, sanki yanlış ürünler üretiyor muşuz gibi korkunç tatsız bir yere vardı... Bu konuda basit bir şey söylemeliyim. Mesela şu ara gayet popüler olan LYS Denemelerim ile Akademik ÜssÜ Yayınevinin insanlara ulaşma adetleri korkunç derecede farklı. Anlayamadığım şu, her ikisini de ben üretiyor olmama rağmen biri satılıyor, diğeri tıss. Demek ki burada önemli bir problem var. MEB ve dershane (şimdi özel okul) öğretmenleri, benim çalışmalara gerçekten ilgi ve samimiyet gösterirken KPSS alanında  arzulanan düzeyin çok uzağındayım. Bunun tabi ki dağıtım ve pazarlama ile çok alakası var. Ama morel bozmayacak gibi değil.

Bu yazıya konu olan şudur. 2015 ÖABT Coğrafya sınavında 6 tane soru (asla benzer değil, bire bir aynı) olması, otuzdan fazla sorunun benzemesine rağmen Akademik ÜssÜ Yayınevi OABT Coğrafya soru bankası ve 7+2 Coğrafya denemeleri arzulanan düzeyin çok uzağında kaldı. Bunun için yayınevinin ticari işleri ile uğraşan Doğan NAKKAŞ yeni bir kampanya hazırlamış. Şöyle;

http://www.kitapussu.com/OABT-Deneme-Seti-3-Kitap-Ucretsiz-…

buradan en başarılı üç kitap kargosu ödenmiş olarak 45 lira...  Üstelik ÖABT Soru bankasında ÖSYM komisyonunun hangi kitapları doğru kabul ederek soru hazırladığı komisyon kaynakçası da mevcut.

İlginize ve desteğinize sonsuz teşekkür ediyorum...

behar
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2016, 07:33:58 »

Umarım birgün hakettiğiniz ilgiyi görürsünüz. Gerçekten çalışmalarınız başarılı.

Güneş'e dön yüzünü aydınlansın yarınlarımız.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2016, 04:44:28 »

KPSS GKGY'de ÜssÜ'n yaşadığı tutukluk, bazı değerli dostların hiç anmama yolunu tercih etmesi, benim - Osman hocanın herhangi bir kursta çalışmamamız, bence amacına dönük materyallerin insanlara ulaşmasını önemli ölçüde engelledi.
Benzer durumu ÖABT sürecinde yaşamayacağımızı seziyorum. Görselde paylaştığım kampanya, gerçek ihtiyaç sahiplerinin üç temel kaynağa kolayca ulaşmasının yolunu açıyor.
LÜTFEN YAYALIM. ÖABT SORU BANKASINI EDİNEN ARKADAŞLAR, 7+2 DENEMELERİ MUTLAKA GÖRMELİ. KPSS DE HARİTA SORUSU ÇOKTU. ÖABT'DE DE BÖYLE BİR YÖNELİM OLABİLİR. ATLASA BAKMADAN GEÇEMEYECEKSİNİZ.

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2016, 20:52:05 »

Şunu anlamak olanaksız. Türkiye'de herhangi bir sınav adayları neden sınava bir ay kala, çalışmaları gereken temel kaynağı alırlar. Yani neden sınav günü kitap alma eğilimi oluşuyor. Yıllardır anlayamıyorum. Sad
Anlaşılacağı üzere Coğrafya öğretmenliği soru bankası sınava bir aydan az zaman kala hızla satılmaya başlandı Sad . Bu nasıl bir durum, sınava 20-25 gün kaldı Smiley
Tamam her zaman şunu söyledim. "Hiç bir şey için geç değil"
Ama bu yöntem de hiç doğru değil...

http://www.kitapussu.com/OABT-Deneme-Seti-3-Kitap-Ucretsiz-Kargo,PR-21.html

http://www.kitapsec.com/Products/2016-OABT-Cografya-Ogretmenligi-Soru-Bankasi-Akademik-Ussu-Yayinlari-59442.html

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2016, 21:06:36 »

Kitaba ucuz, güvenilir ve hemen ulaşılabilecek ÜssÜ'müz var artık...

www.kitapussu.com

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic