Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 9.sınıflar 2008-2009 öğretim yılı yaz dönemi ortalama yükseltme sınav örneği.  (Okunma Sayısı 5870 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Haziran 2009, 19:33:33 »

Coğrafya 9. sınıflar için bol görselli hazırladığım sınav örneğidir.ÖSYM merkezinin açıklamaları doğrultusunda saat ve harita hesaplamaları sorulmamıştır.

http://www.cografyafakultesi.com/download.php?file=4c22da5664c95b8e8b123ad1415c8631

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2009, 19:34:37 »

önceden soru hazırlanabiliyor mu? Eğer hazırlanıyorsa sınav komisyonu neden kuruluyor?

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
ölüadam
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2009, 19:38:22 »

önceden soru hazırlanabiliyor mu? Eğer hazırlanıyorsa sınav komisyonu neden kuruluyor?

hazırlanabilir ama internete verileni yeni gördüm ben:)
rhturk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2009, 19:40:39 »

ama internete verileni yeni gördüm ben:)
Komisyon oluşturulmasına ve 2 saat öncesinde gitmemize gerek yok o zaman..
Önceden hazırlanabileceği ile ilgili yönetmelikte bir ifade  varmı?

ölüadam
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2009, 19:44:00 »

yok hocam öyle bi yönetmelik yok tabiki.. ama taslak hazırlanabilir..niyet meselesi Grin Grin
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2009, 19:52:21 »

arkadaşımız paylaşım yapmış.niyeti gayet iyi.ancak birincisi bu sınava girenlerin durumunu hepimiz biliyoruz.ona göre de sorularımızı hazırlıyoruz.yani olabildiğince tmel bilgi.ayrıca daha önemlisi,siğer arkadaşlarımızla oturup konuşmadan da bu tip sınav sorularının hazırlanması doğru olmaz diye düşünüyorum.(ortak sınavlarda olduğu gibi).

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
marzuba
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2009, 21:27:19 »

arkadaşımız paylaşım yapmış.niyeti gayet iyi.ancak birincisi bu sınava girenlerin durumunu hepimiz biliyoruz.ona göre de sorularımızı hazırlıyoruz.yani olabildiğince tmel bilgi.ayrıca daha önemlisi,siğer arkadaşlarımızla oturup konuşmadan da bu tip sınav sorularının hazırlanması doğru olmaz diye düşünüyorum.(ortak sınavlarda olduğu gibi).

Hepinizin görüşlerine katılıyorum.gözden kaçan ya da dikkatten kaçan bir durum var ortada.Sorular da tarih yok.
  Bu ne demek tir; birincisi bu sorular komisyon tarafın dan iki saat önce hazırlanmış olabilir.Böyle olmadığını gösteren hiç bişi yok.Hatta olduğunu gösteren isimler (ki beş tane )soruların altında var.Nereden bu kanıya varıldığını anlamadım.
  İnternette yayınlananı görememiş arkadaş da konunun açıldığı yere bakarsa tam 8 sayfa bu tür sorular var oraya bakmasını tavsiye ederim.
  Kısaca sınav bittikten sonra yayınlanmıştır sorular...sınavdan iki saat önce ve komisyon tarafından hazırlanmıştır.
  Saygılar....

rhturk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2009, 15:42:33 »

Hepinizin görüşlerine katılıyorum.gözden kaçan ya da dikkatten kaçan bir durum var ortada.Sorular da tarih yok.
  Bu ne demek tir; birincisi bu sorular komisyon tarafın dan iki saat önce hazırlanmış olabilir.Böyle olmadığını gösteren hiç bişi yok.Hatta olduğunu gösteren isimler (ki beş tane )soruların altında var.Nereden bu kanıya varıldığını anlamadım.
  İnternette yayınlananı görememiş arkadaş da konunun açıldığı yere bakarsa tam 8 sayfa bu tür sorular var oraya bakmasını tavsiye ederim.
  Kısaca sınav bittikten sonra yayınlanmıştır sorular...sınavdan iki saat önce ve komisyon tarafından hazırlanmıştır.
  Saygılar....
Değerli öğretmenim ben eleştirmek amacıyla yazmadım. Sadece bu şekilde hazırlanabilir mi şeklinde bir soru sordum. Sınav kağıdının altına komisyon üyelerinin adını yazınca bu okulda komisyon tarafından hazırlandığının kanıtı olmaz bence. Yazılı sorularını  seçerken dahi saatlerce uğraşıyoruz acaba ne sorsak diye. Sadece kendi girdiğimiz derslerde  bile. Demek ki bu konuda idarecilerin tutumu da önemli. Örneğin bizim müdür kabul etmez böyle bir evrakı. ''Hocam oturun elle yazın!'' der.

marzuba
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2009, 23:11:56 »

Muhtemel harita ve grafikleri de kendisi çiziyodur sizin müdür.Ayrıca sorduğunuz sorunun cevabını siz benden bile daha iyi bilirken sormuşunuz.Nerden mi biliyom?Bilmek için fazla bir zekaya gerek yok.

cografya26
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Haziran 2009, 12:59:21 »

SANKİ DARBE BELGESİ HAZIRLANMIŞ GİBİ ARKADAŞA SALDIRMAYALIM KENDİSİNE PAYLAŞIMI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
esrar
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2009, 10:16:19 »

cevapları olsa iii oldurdu beee
canayakin
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2009, 20:14:09 »

paylaşımına teşekkürler arkadaşım.Bu tip soruların burada yayınlanması gelecekte soru hazırlarken en azından komisyonlar için de örnek teşkil edebilir.iyi çalışmalar.
ozansahin
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2009, 05:40:55 »

ya soruları indirebiilen var mı ? indirenler buraya yapıştırabilirmi link bozuk.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic