Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2012/2013 Eğitim-Öğretim Yılı 12.Sınıflar Ortak Sınavıdır.  (Okunma Sayısı 4596 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cooper
VIP Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« : 13 Ocak 2013, 22:09:43 »

Değerli Arkadaşlar,daha önce paylaşılmış soru tiplerinden derleyerek oluşturduğum sınavın işinizi görmesini dilerim.Soru tiplerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Oldukça titiz bir çalışma olduğunu söylemeliyim.İki grup şeklinde hazırlanmıştır.Gözümden kaçan herhangi bir olumsuzluk varsa,affınıza sığınırım.:=) Saygılarımla...

''Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir..."
Nietzsche
yıldırım61
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2013, 11:56:40 »

hocam süper olmuş allah razı olsun çok teşekkürler
cooper
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2013, 16:34:42 »

Değerli arkadaşlarım,ne kadar dikkat etseniz de mutlaka küçük de olsa eksikleri kalıyor.Ben de bugün uyguladım sınavı. A Grubunun 22. sorusunun E seçeneğinde, Çorum- yanına Alacahöyük gelmeli,yazmayı unutmuşum.Çocukların uyarısıyla farkettim, affola :=)) İnşallah ölçücü olur.Saygılarımla...

''Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir..."
Nietzsche
ilteriş
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2013, 16:26:21 »

hocam emeğinize sağlık.paylaşım için teşekkürler
qül
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2013, 22:36:53 »

Hocam testler ıcın emeğınıze sağlık... cevapları da yazarsanız cok memnun olurum;ıyı calışmmalar
baran0616
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2013, 20:11:26 »

hocam emeğin için teşekkur ederim başarılı bır sınav olmuş
cooper
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2013, 20:55:25 »

Beğenmenize sevindim arkadaşlar.Sorular,işinize yarayacak demektir.Bu durum motivasyonumu daha da arttırdı.Teşekkürler... Grin

Nietzsche
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2013, 19:13:54 »

cevap anahtarı hazırlayan var mı acaba?
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2013, 20:30:01 »

ben kpss çıkmış sorulardan aşağıdaki soruları, hocamızın testine ekledim.

Türkiye’nin doğal koşulları düşünüldüğünde, ulaşım
sektörüyle ilgili aşağıda verilen karşılaştırmalardan
hangisi yanlıştır?
A) Doğu Anadolu Bölgesi’nde kış aylarında kar yüzünden
kapanan kara yolu sayısı, Güneydoğu Anadolu
Bölgesi’nden fazladır.
B) Karadeniz Bölgesi’nde havaalanı yapımı için uygun
alanlar, Ege Bölgesi’nden fazladır.
C) Akdeniz Bölgesi’nde kara yollarında tünel ve köprü
yapma zorunluluğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden
fazladır.
D) Marmara Bölgesi’ndeki doğal limanların sayısı,
Karadeniz Bölgesi’nden fazladır.
E) Akdeniz Bölgesi’nde demir yollarının kilometre başına
yapım maliyeti, İç Anadolu Bölgesi’nden fazladır

Ege bölgesinde Kıyı boyunca kuzeyden güneye doğru turistik amaçlı gezi yapan bir grup, aşağıdakilerden hangisine rastlamaz?
A) Antik kentlere B) Milli parklara C) Yat limanlarına
D) Kayak merkezlerine E) Kaplıcalara

Çalışma çağında olan (15-64 yaş arası) olan, iş arayan ve bir işte çalışan nüfusu aktif nüfus denir. Türkiye’de 1955 yılında nüfusun %82′si aktifken bu oran 2005 yılında %45′e düşmüştür.
Türkiye’de, kalkınma hızının ve kişi başına düşen ulusal gelirin artmasına karşın aktif nüfusun azalmasında aşağıdakilerden hangisinin etkisi olduğu savunulamaz?
A) Kadınların çalışma hayatında daha fazla yer alması
B) Nüfusun bir kısmının çalışmak üzere yurt dışına göç etmesi
C) 15-25 arası yaş grubundaki öğrenci sayısının artması
D) İş olanaklarındaki artışın nüfus artışından az olması
E) Makineli tarıma geçilmesiyle tarımda çalışan kişi sayısının azalması

Türkiye’de dış ticaret ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
A) Endüstri ürünlerinin payının fazlalılığı
B) Tarım ürünlerinin de önemli bir paya sahip olması
C) Turizm gelirlerinin dış ticaret açığını kapatması
D) Transit ticaret alanları üzerinde olması
E) Avrupa Birliği ülkeleri ile ticaret yapılması

bu soruları da kendim yazdım: derdim soru sormak değil, konu içeriği hakkında bilgi vermek.

Türkiye’de geçmişten günümüze uygulanan nüfus politikaları ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
A) Cumhuriyetin ilk yıllarından 1963 yılına kadar nüfus artış hızını yükseltici politika izlenmiştir
B)  Cumhuriyetin ilk yıllarında, Erkek nüfus ihtiyacı, uygulanan nüfus politikasında etkili olmuştur.
C)  Göçle gelerek ülke nüfusuna katkı sağlayacak kişiler düşünülerek göçmenlere gümrük muafiyeti uygulanmıştır.
D) Gebeliği önleyici ilaçların ithalinin serbest yasaklanması ve evlilik yaşının erkeklerde 17 kadınlarda 15’e indirilmesi nüfus artış oranını düşürmeye yönelik yapılan bazı uygulamalardır.
E) Altı ya da daha fazla çocuklu ailelere para-madalya ödülleri verilmiş ve bazı vergilerden muaf tutulmuşlardır.

Türkiye nüfusunun geleceği ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisinin gerçekleşmesi beklenemez?
A) Ortalama hayat süresi uzar
B) Bebek ölüm oranları azalır
C) Nüfusun orta yaşı(ortanca) küçülür
D) Yaşlı bağımlı nüfus oranı artar
E) Kadın başına düşen çocuk sayısı azalır
cooper
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2013, 21:47:55 »

A Grubunun cevap anahtarını paylaşıyorum arkadaşlar:
1-E 2-A 3-D 4-D 5-D 6-D 7-D 8-D 9-B 10-D 11-D 12-A 13-C 14-E 15-B 16-C 17-C 18-C 19-A 20-B 21-A 22-A 23-B 24-B 25-B 26-A 27-C 28-A 29-A 30-D 31-E 32- B 33-C
Kolay gelsin...

Nietzsche
cooper
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2013, 21:58:14 »

Arkadaşlar,A grubunda bir kaç ufak arıza vardı,düzelttim. Ayrıca,beş tane D seçeneği ard arda gelmiş Angry,Affola :=))))

Nietzsche
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic