Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10. s. 2. d. son sınavı ( 25 li farklı iki sınıf)  (Okunma Sayısı 3760 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaşif Mustafa
VIP Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa BAYRAK Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi

Site
« : 07 Haziran 2007, 12:39:16 »

merhaba arkadaşlar, lise 2 ler için hazırlanmış iki ayrı sınav. tm ve söz sınıfları için. daha önceki arkadaşların sorularından faydalanarak güzel iki sınav. beğeneceğinizi umuyorum.

http://uploaded.to/?id=x5t51z
http://uploaded.to/?id=lwiqgv

Coğrafyacı olmak doğaya başka bir gözle bakmaktır.
hakkani
Sürekli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2007, 13:32:26 »

Musatafa soruların için sağol. Ama soruların tamamının test olmasının MEBe göre bir sakıncası varmı. Bunu bir araştırıp bizi bilgilendirsen.Birde soruların sadece test olması sence geçerli yada güvenilirmi ya da bir sakınca ihtiva ediyormu

Vaslını yadeyledikçe ağlarım,
Ta nefes var ise kuru cismimde feryad eylerim...
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2007, 14:01:05 »

Musatafa soruların için sağol. Ama soruların tamamının test olmasının MEBe göre bir sakıncası varmı. Bunu bir araştırıp bizi bilgilendirsen.Birde soruların sadece test olması sence geçerli yada güvenilirmi ya da bir sakınca ihtiva ediyormu
her ölçme değerlendirme aracının sakıncaları-sınırlılıkları olduğu gibi avantajları da vardır.Merkezi sınavların tamamında test tekniğini kullanan meb in öğretmenine test için sınırlandırma getirmesi bence söz konusu olamaz.meb in ve benim de karşı olduğum nokta okulların dersaneleşerek dersi testten ibaret hale getirmesidir...benim düşüncelerim bunlar ...kolay gelsin...
bu arada mustafa bey e teşekkürler...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2007, 15:17:18 »

Sınav yönetmeliğine göre dönem içerisinde bir dersten yapılan sınavların en fazla bir tanesi test şeklinde olabilmektedir.Yani her dönem ayrı ayrı her dersin sınavlarından ancak bir tanesi test sınavı olabilir.....MLM arkadaşımın söylediğinin  aksine sınavlarda  test için sınırlama getirilmiştir..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2007, 16:31:29 »

Yazılıların kısmi test özelliği göstermesi durumundada bir sınırlama söz konusumu?
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2007, 16:34:18 »

tesekkr
elr
enteresan
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2007, 16:36:03 »

tesekkürlr
selahattin
VIP Üye

Performans: 99
Çevrimdışı Çevrimdışı

dj.selo

« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2007, 16:36:51 »

pardon tesekkürler yazıcaktım Cheesy
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2007, 17:08:01 »

Teşekkürler..

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2007, 17:15:09 »

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI SINIF GEÇME VE SINAV YÖNETMELİĞİ

Resmî Gazete    : 8.12.2004/25664

Tebliğler Dergisi : ARALIK 2004/2567

Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar

Madde 18 — Bir dönemde yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlarla ilgili olarak aşağıdaki esaslara uyulur;

a) Yazılı sınavların sayısı, haftalık ders saati sayısı üç ve daha fazla olan dersler için üçten, bir ve iki saat olan dersler için ikiden az olamaz.

b) Yazılı sınavların süresinin bir ders saatini aşmaması esastır.

c) Yazılı sınavlar, genellikle çok sorulu ve kısa cevaplı ölçme araçlarıyla yapılır. Derslerin özelliğine göre gerektiğinde az sorulu, uzun cevaplı ölçme araçlarına da başvurulabilir.

d) Yazılı sınavlar, tekniğine uygun olarak hazırlanması ve bir dersten her dönemde birden fazla uygulanmaması kaydıyla test olarak yapılabilir.

e) Resim, Müzik, Beden Eğitimi dersleri ile uygulamalı nitelikteki diğer derslerin sınavları, her dönemde üç defadan az olmamak üzere ve dersin özelliğine göre yazılı, sözlü ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle yapılabilir. Sınavların şekli ve sayısı ile uygulamalı sınavların süresi, zümre öğretmenler kurulunda belirlenir.

f) Yazılı ve uygulamalı sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur.

g) Bir sınıfta bir günde uygulanacak yazılı ve uygulamalı sınavların sayısının ikiyi geçmemesi esastır. Ancak okul yönetimince uygun görülen zorunlu hâllerde bir günde üç sınav da yapılabilir. Tek oturumda yapılan ortak sınavlarda bu sınırlama dikkate alınmaz.

h) Yazılı ve uygulamalı sınavlar ile ödev ve projelerin zamanlarının belirlenmesinde sınıf rehber öğretmeni, aynı sınıfta ders okutan öğretmenler arasında iş birliği yapılmasını sağlar. Bu iş birliğinin esasları okul müdürünce düzenlenir.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
keops1998
VIP Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2007, 17:50:52 »

Teşekkürler

KEOPS
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2007, 21:12:41 »

Teşekkür ederim...
Kaşif Mustafa
VIP Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mustafa BAYRAK Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi

Site
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2007, 22:21:41 »

Yazılı sınavlar, tekniğine uygun olarak hazırlanması ve bir dersten her dönemde birden fazla uygulanmaması kaydıyla test olarak yapılabilir.
madde de görüldüğü gibi zaten her dönem bir defa test yapıyorum. amaç kapsam geçerliliğini yükseltmek, güvenirliliği (yanlılığı) aradan çıkarmak. eğitim bilimlerin okumuşsunuzdur. diğer sınavlara göre daha güvenilir değilmi bu sınavlar.
neyse anlamadığım şey bu konunun benim sorulara yönelik olarak açılması.
bu konuyu bir ana başlık şeklinde foruma açabliirdik dimi. ama yinede bilgileriniz için teşekkürler.
hem  diğer sınavlarımı da indirmişseniz görürüsünüz ki diğerleri klasik türdendir. saygılar

Coğrafyacı olmak doğaya başka bir gözle bakmaktır.
keçi
Yeni Üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Ekim 2007, 16:03:37 »

hocam yazılı sorularını ve planları göremiyorum
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic