Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yurt dışı öğretmenlik sınavı  (Okunma Sayısı 5101 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yesilm77
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Eylül 2012, 18:09:09 »

bugün sınava giren varmı soruları hatırlayan varmı nasıl geçti sınavınız
postglasyal
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2012, 19:47:59 »

yeşilm77 hocam hiç bir yerde bulamadım yurtdışı öğretmenlik sınavına giren coğrafya öğretmeni şükür burda sizi gördüm benim 65 doğru 5-7 arası muallakta kaldığım soru var siz ne yaptınız hocam unutmadan memurlar net forumda benim açtığım bir forum var orda bir branşdaşımız 70 civarı diyor orayada bakın bence ilk sayfada 16 eylül 2012 yurtdışı öğretmenlik sınavı diye geçiyor hocam sizden cevap bekliyorum netiniz hakkında iyi akşamlar
alpino
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2012, 17:12:12 »

Arkadaşlar size bir sorum var. Kılavuzda coğrafya öğretmenliğinden başvuru yapabileceğimiz bir ülke göremedim. Genelde sosyal bilgiler branşı yazıyor. Sadece bir ara Suudi Arabistan'da sanırım coğrafya vardı.Acaba biz sosyal bilgilerdende başvur yapabilirmiyiz. Ya Yurtdışında görevlendirilen öğretmenlerin çoğunluğu Türk Kütürü dersine giriyor. Türkiye'nin ve Türk Kültürünün tanıtımını en iyi yapabilecek branşlardan birine sahibiz ve kılavuzda ülkeler bazında coğrafya branşını göremiyorum. Eşit hak verilmesi gerekmez mi? Meb 'e e-mail attım hala cevap gelmedi.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2012, 17:55:55 »

Her zaman takip ederim coğrafyadan öğretmen almazlar yurt dışı sınavlarında. İlk kez böyle bir durum oluyor ve bu sınavdan haberimiz olmuyor.
patagonya
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2012, 20:40:44 »

sınavı normal dönemde yapmadıkları için çoğu öğretmenin haberi olmamıştır.bakalım ocak-şubat döneminde tekrar sınav yapılacak mı?

İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak.
                                                 Victor HUGO
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2012, 08:02:39 »

Her zaman takip ederim coğrafyadan öğretmen almazlar yurt dışı sınavlarında. İlk kez böyle bir durum oluyor ve bu sınavdan haberimiz olmuyor.
2006 yılında sınavı kazandım 2007-2012 yılları arasında 5 yıl süreyle S.Arabistanda çalıştım. benden önce de çalışan Coğrafya öğretmeni arkadaşlar vardı.
  Arkadaşlar S.Arabistanda 8 ayrı ilde Türk okulu var. MEB'e bağlı. Taif,Abha,Dammam,Mekke gibi okullarımızda Öğrenci mevcudu az Lise bölümleri için belki Coğrafyacı gerekmeyebilir. Ancak ilerleyen yıllarda onlarda da lise bölümünde okuyan öğrenci sayısı artacağı için Coğrafyacıya ihtiyaç olacaktır. Riyad, Cidde, Medine ve Tebuk okullarında ise Coğrafya öğretmeni var. Hatta Riyadda 3 Coğrafya öğretmeni görev yapmıştık. Sınava giren arkadaşlara ve ilerde yapılacak sınavlara girmek isteyen arkadaşlara başarılar dilerim...

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic