Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni yönetmeliğe göre sorumluluk sınavı! Sizin okullarda uygulama nasıl??  (Okunma Sayısı 7043 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2013, 22:02:59 »

bence iyi olmadı öğrenci kalmış gelip yalvarıyor beni geçirin diye . Bıraktığın zaman da düşman kesiliyor.
tombolo21
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 16 Kasım 2013, 23:11:00 »

Hocam 7 Eylül 2013  CUMARTESİ itibariyle tüm yönetmelikler kaldırıldı ve yerine yeni ortaöğretim kurumları yönetmeliği getirildi...

Buyurun siz okuyun:
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/09/20130907-4.htm

HOCAM; ÜCRET YÖNETMELİĞİ KALKMADI. ANCAK; BİZİM ORTA ÖĞRETİMDE  OKULDA YAPILAN SINAVLARDA KOMİSYON VE GÖZCÜLÜK GÖREVİ KALKTIĞI İÇİN, ÜCRET ÖDENMİYOR.
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2013, 07:43:55 »

tahakuk amiri müdür baş yardımcısı ödeme yapacaklarını (5 saat üzerinden) söyledi...
balıklısu
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2013, 08:31:54 »

Biz geçen hafta yaptık.9.sınıfları bana 10.sınıfları diğer arkadaşıma vermişler.Dersler sona erdikten sonra saat16:00 da sınav yaptım.Ücret konusunda bilgim yok.Geçen öğrenci bir üst sınıftan mı devam edecek merak ediyorum.
tombolo21
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 17 Kasım 2013, 10:53:00 »

Biz geçen hafta yaptık.9.sınıfları bana 10.sınıfları diğer arkadaşıma vermişler.Dersler sona erdikten sonra saat16:00 da sınav yaptım.Ücret konusunda bilgim yok.Geçen öğrenci bir üst sınıftan mı devam edecek merak ediyorum.
Zannederim: yönetmeliği yeterince okumuyoruz. Şöyleki: 1- Bu sınavlara ya sınıfını sorumlu geçen öğrenci ya da 12. sınıftan sınıf tekrarı yapmak istemeyen beklemeli öğrenci giriyor.2-Dolayısı ile 12. sınıfın dışındakilerin sınıf atlaması diye birşey yok.3-12. sınıftan beklemeye kalmış, mezun olamamış öğrenciler ise sorumlu oldukları dersi verirler ise mezun olurlar. 4-Bu anlamda okuyan öğrenci ya doğrudan ya da sorumlu olarak sınıf geçeçek. Eskiden örneğin öğrenci 7 dersten kalıyor, ortalama yükseltme sınavlarında bunların bir kısmını verip, ortalamayı tutturup sınıf geçebiliyordu.Yeni yönetmelikte bu kaldırıldı.Sınıf geçme konusunda öğrencinin aleyhinde bir durum söz konusu.(Ama bakanlık'' bu seneye mahsus diyerek yazın ortalama yükseltme sınavı isterse de şaşırmayın.)
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 17 Kasım 2013, 11:07:09 »

Arkadaşlar yeni yönetmeliğe göre  sorumluluk sınavına ücret yok... Egzersiz yok ve buna para yok... Ha yeni bir resmi yazı vardır verirler bilemem ama şuanda ücret ödenmiyor... Çoğu insan yeni yönetmeliği okumamış yada okumuyor nasılsa eskisinin ayısıdır diye... ama farklılıklar var...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
gürsel
VIP Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 17 Kasım 2013, 12:28:43 »

Eğer öğrenci sayısı 20 kişinin altındaysa 1 öğretmen olacak. komisyon yok soruları hangi coğrafyacı hazırlayacak (2, 3, 4.... fazla coğrafyacı varsa ne olacak) Diyelim öğrenci sınıf tekrarı yani 9. sınıfa devam ediyor. sorumluluktan geçti hemen 10. sınıfa mı geçecek... Bu soruları bakanlık müfettişlerine de sordum cevap alamadım. diğer okulları bir arayın sorun onlar ne yapıyor... olmazsa görüş yazısı yazın vs.vs

Verdiğiniz örnekte öğrenci eğer 9.sınıfta kalmışsa zaten bu sınavlara giremez.Bu sınavlar sadece üst sınıflara sorumlu geçen öğrencileri kapsıyor.

EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU YA ÖZGÜR,BAĞIMSIZ ONURLU YÜKSEK BİR TOPLULUK BİÇİMİNDE YAŞATIR YA DA BİR ULUSU TUTSAKLIK VE YOKSULLUĞA GÖTÜRÜR.
ÇÜNKÜ ; "KAYNAŞMIŞ BİR MİLLETHALİNE GELMENİN ,ÇAĞDAŞLAŞMANIN,KALKINMANIN ,HÜR VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM OLABİLMENİN EN ETKİLİ ARACI EĞİTİMDİR " 16 TEMMUZ 1921 ANKARA
M.KEMAL ATATÜRK

BURSA NİLÜFER ALİ KARASU ANADOLU LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic