Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: YAKITSIZ MOTOR icat etti!  (Okunma Sayısı 4127 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
meryozcan
Uzman Üye

Performans: 219
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Şubat 2008, 20:31:39 »

Kırşehirli bir mucit yakıtsız motor icat etti. 17 yıl gizlediği moturunu gösterdi.

Mucit, hayli iddialı: Petrol ve LPG tarihe karışacak. İcadımla otomobil firmalarının sistemleri altüst olacak.

Kırşehirli mucit Ahmet Kolbaşı, bundan 17 yıl önce ilginç bir "buluş" gerçekleştirdi. Kolbaş, "radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motor" üretti. Kolbaşı bu icadına da 'Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor' ismini verdi. İcadının maharetini şöyle anlatıyor: "Ben 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum."

17 YIL GİZLEMİŞ

1991'de bunları yapan Kolbaşı, icadını kimseye göstermek istememiş. Nedeni de kimsenin inanmayacak olması, kendisiyle dalga geçilecek olması: "Çünkü teknolojinin gelişimi o zaman bu kadar hızlı değildi. Zamanını bekledim ve şimdi piyasaya duyuruyorum. Projelerini çizdim ve patentini aldım."

MAHARETİ ÇOK

Kolbaş'a göre, icadının mahareti çok: "Otomobillerde kullanılabilir. Sıfır maliyete yakın elektrik üretilebilir. Isınma olmadığı için hararet yapma durumu yok. Bunun tamir işi, arızası da normal motorlara göre sübap, sekman, piston olmadığını için arızası ve masrafı da yok. Egzozu ve yakıt kullanmadığı için ne hava kirliliği ne de ses kirliliği yapıyor. Tam bir çevre dostu ve ekolojik bir motor sistemi."

YAKITSIZ MOTORUN ÖZELLİKLERİ

Proje uçaklarda kullanılması durumunda, uçaklar çok daha yükseklere çıkabilecek. Yanma olmadığı için oksijene ihtiyaç yok. Motorda ısınma olmadığı için roketlerin uçakları vurma ihtimali sıfır.
Klasik motorlardan daha güçlü ve devire sahip. Hızı yarış arabalarına yakın.

En uzak mesafe ne Afrika\'dır
 Ne Çin,
 Ne Hindistan,
 Ne gezegenler
 Ne de yıldızlar , geceleri ışıldayan
 En uzak mesafe, iki kafa arasındaki
 mesafedir...
 Birbirini anlamayan...

Özdemir Asaf
Kıraç
VIP Üye

Performans: 479
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2008, 20:37:14 »

Değerli  hocam  bu bilgilendirme için çok teşekkür ederim..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE'NİN GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİDİR....
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2008, 20:38:15 »

Aslında ülkemizde bir "buluş bakanlığı" kurulsa yurdumun mucitlerine ışık tutardı. Bulunan icatların geliştirlmesi çok önemli.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2008, 20:41:23 »

"Ben 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum."

İyide akü bir enerji kaynağı olmuyormu ? o zaman yakıtsız nasıl oluyor ??

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2008, 20:56:16 »

Kırşehirli vatandaşımız bence başına bela satın alıyor. Bundan yaklaşık 12-14 yıl önce de Samsunlu bir vatandaşımız uçak yapmıştı da vergi müfettişlerine derdini anlatamamıştı. Devletimiz Samsunlu vatandaşı ödüllendireceği yerde ona lüks ulaşım aracı vergisi çıkarmıştı. Garip bir ülkede yaşıyoruz. Yarın Ahmet Kolbaşı'na da vergi müfettişleri musallat olursa şaşmamak lazım...

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2008, 21:41:53 »

Bilime,Arge'ye yeterli kaynak ayrılmazsa,bu işler bilim merkezlerinde yapılmazsa, üretmek isteyenler desteklenmeyip kösteklenirse durum işte böyle olur.
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2008, 16:31:23 »

Bu haber çok iddaalı görünüyor.Böyle birşey olsa yer yerinden oynar.Evvelki yıl bir başka buluş basına tanıtılmış ve 2007 de üretime geçeceği emekli askerlerin önünde açıklanmıştı gerçekten merakla bekledim ama bir açıklama olmadı. Adı erke diye tanıtılmıştı sanırım.Bu konuyla ilgili gelişme var mı, bilgisi olanlar paylaşırsa bizler de bigileniriz.
  Bu haberin kaynağına ve yapılan deneylerine ait ayrıntılı bilgi olursa inandırıcılığı olabilir.Yoksa  bir sansasyondan öte geçmez.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2008, 16:44:17 »

zozcam hocama katılıyorum. bu mucit vatandaşımızın başı beladan kurtulmaz. hatta hayatı tehlikede diye düşünüyorum.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2008, 17:53:26 »

Arkadaşlar, bu ülkede trilyonluk yatırım yapan dev otomobil firmaları, gariban köylümün ürettiği otomobile (yakıtsız bile çalışsa) hayat hakkı tanır mı sizce?

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2008, 17:55:54 »

Kırşehir'li vatandaşımızın dedikleri doğruysa bu güne kadar intehar!! etmemiş olması ilginç bir durum Huh?
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2008, 18:00:13 »

Yakıtsız motor çıksa da bizde şu benzin parasndan kurtulsak
WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2008, 09:14:22 »

doğru mu bu yoksa ufo gibi bişey mi
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2008, 11:47:55 »

doğru mu bu yoksa ufo gibi bişey mi

İçinde geçiyor hocam akü kullanılıyormuş yani  aküyü saymazsan  doğruymuş

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic