Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uzman Öğretmenlikle ilgili bir soru?  (Okunma Sayısı 2377 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BORA BORA
VIP Üye
******

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 891



« : 31 Ağustos 2013, 17:22:36 »


Sosyal bilgiler eğitimi alanında yüksek lisans yapmış olmak uzmanlık sağlar mı bir coğrafyacıya?
Bilgisi olanların bilgilerini rica ediyorum...
Kayıtlı

KFL
alpino
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 70



« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2013, 14:58:05 »

Bildiğim kadarıyla kendi alanında veya eğitim bilimleri alanında tezli yüksek lisans eğitimini bitirmiş olmak gerekiyor.
Benim verdiğim dilekçede aşağıdaki ibare yer alıyor.
“Sınavdan muaf olan adayların başvurularında aranacak şartlar” başlıklı 9. maddesinde ise alanında veya eğitim bilimleri alanında tezli yüksek lisans öğrenimini tamamlayanların, öğretmenlik kariyer basamaklarında yükselme sınavından muaf tutulacağı"
Sosyal bilgiler eğitimi olduğuna göre bence başvuru yapabilirsiniz.Ayrıca bizim okutabileceğimiz dersler arasında sosyal bilgiler'de olduğuna göre sorun olmaz diye düşünüyorum. Dilekçeden sonraki süreçle ilgili bilgi almak isterseniz yardımcı olabilirim.
Kayıtlı
BORA BORA
VIP Üye
******

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 891



« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2013, 17:23:14 »

teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için...
Kayıtlı

KFL
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic