Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tübitak ortaöğretim proje yarışması ön eleme sonuçları açıklandı  (Okunma Sayısı 9111 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
özgül
Uzman Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 10 Mart 2013, 00:06:33 »

devran hocam özel okullar reklam için para ile proje yaptırıyordur biz de duymuştuk. Ama arkadaşların şevki kırılmasın güzel işler çıkarırsanız kimse hayır demez. Davet olmasa bile öğrenciler çok şey öğreniyorlar. TÜBİTAK'ın daha dikkatli olması lazım tabii. öğrenci projeyi yapmadıktan sonra ne anlamı var ki yarışmanın...Bölge sergilerine çağrılan herkese başarılar bu arada..
özgül
Uzman Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 10 Mart 2013, 00:07:42 »

alpino hocam evet coğrafyadan ege bölgesi sergisine davet aldık
devran
Üye
**

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 10 Mart 2013, 21:20:25 »

Özgül hocam, size katılıyorum. Bir araştırma projesi yapmak, çok zor, emek isteyen ama özellikle öğrencilere çok şey kazandıran çalışmadır.  Bir konuyu ele alıp, sorunu (sorunları) tespit edip, çözümler üretmek, literatür taramak, onları düzenleyip metne dökmek, yazmak, çizmek gerçekten farklı oluyor. Öğretmen bile bir çok şey kazanıyor. Ama özel okulların yaptığı da ortada malesef. Ben çok üzülüyorum bu duruma.

Ama eğer jüri, yapılan çalışmanın orijinalliğine, öğrenci tarafından hazırlanıp hazırlanmadığına, kazandırdıklarına daha dikkat ederse aslında her şey ortaya çıkar.Umarım her şey gönlünüzce olsun.
Sizlere gerçekten gönülden başarılar diliyorum. Zaten sizler, belli bir başarıyı yakaladığınız için sergiye çağırıldınız. O sergiden en iyi olarak ta çıkabilirsiniz bence.

Sizleri (her bölgeden sergiye çağırılan coğrafya öğretmen ve öğrencilerini) kutluyor, en iyiniz kazansın diyorum. Bu arada coğrafya da kazanıyor bence. Her okulda, bu derste yapılan çalışmalar çocukların ufkunu da açıyor.

kolay gelsin.
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 11 Mart 2013, 14:19:08 »

Arkadaşlar  il dışında bölge sergisine gideceğimiz için bugün okula dilekçe yazıp  resmi görevlendirme talep ettim, tübitak bölge koordinatörlüğünden gelen yazıda okul müdürüne öğretmenlere ve öğrencilere izin vermenizi rica ederiz anlamında bir yazı yazılmış
Bence süreçte eksiklikler var herkes kendini sağlama almış tübitak öğrenci anne ve babasına öğrencinin başına gelebilecek kazalara karşı müdahale edilebileceğine kadar izin isterken,  İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle öğretmenlerin ve öğrencilerin resmi  görevli izinli olmaları konusunda  koordineli çalışmıyor... Böyle bir konuda bir de izin prosüdürüyle uğraştırıyorlar bizi

Olabilecek bir olumsuzluk durumunda

okul ben göndermedim, milli eğitim resmi görevlendirme yok denilmesin diye  ben de kendimce   resmi görevlendirme talep ettim
alpino
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 11 Mart 2013, 15:28:33 »

Azra hocam haklısınız.Bu konuda okul müdürlerinin de bilgisi yok.Bu yüzden bir dilekçe yazarak okul müdürü vasıtasıyla Milli Eğitim müdürlüğüne bilgi vermek doğru bir davranış olacaktır.
alpino
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 11 Mart 2013, 15:31:06 »

Azra hocam belgelerinizi bölge koordinatörlüğüne gönderdiniz mi?
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 11 Mart 2013, 17:14:04 »

Azra hocam belgelerinizi bölge koordinatörlüğüne gönderdiniz mi?

yolladım hocam o da ayrı bir hikaye  cd'yi önceden yolladık tekrar istemişler ondan geçtim  28 şubatta açıklanan sonuçları 5 martta ptt'ye kargoya veriyorlar,  (atılan maillere kesilikle cevap vermiyorlar). 8 mart'ta elimizde oluyor( 1 saatlik yol) araya hafta sonu giriyor velilere imzalat v.s v.s demem o ki her şeyi harfi harfine kuralı kuralına istiyorlar da sanki her yaptıkları iş kurala uygun? şimdi derseniz ki hocam sizde her şeyi çok eleştiriyorsunuz HAKLISINIZ....
alpino
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 11 Mart 2013, 18:29:57 »

hocam telefonları bile açmıyorlar. ben 3-4 gündür arıyorum kimseye ulaşamıyorum. çalışmaları detaylı inceleyenler kendisorumlulukları konusunda niye aynı hassasiyeti göstermiyorlar.Bende yarın yada çarşamba göndericem
alpino
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 11 Mart 2013, 18:32:29 »

Yüksek lisansta bu kadar yorulduğumu, gerildiğimi hatırlamıyorum
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic