Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği  (Okunma Sayısı 14497 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tornado70
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 08 Eylül 2013, 22:23:27 »

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle aşağıdaki Yönetmelikler yürürlükten kaldırıldı.
a) 8/11/1989 tarihli ve 20336 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Ortaokul ve Ortaöğretim Kurumlarındaki Öğrencilerin Ders Dışı Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik.
Bu durumda egzersiz çalışmaları son bulmuş oluyor değil mi?
metafora
VIP Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 09 Eylül 2013, 09:47:22 »

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesiyle aşağıdaki Yönetmelikler yürürlükten kaldırıldı.
a) 8/11/1989 tarihli ve 20336 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Ortaokul ve Ortaöğretim Kurumlarındaki Öğrencilerin Ders Dışı Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik.

iptal edilen bizim aramızda ödev yönetmeliği dediğimiz yönetmelik. sizin söylediğiniz "Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce "Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar" konulu 2010/49 nolu genelgesidir. o duruyor.

Cümleniz hakkınızı helâl ediniz. Benim tarafımdan cümlenize hakkım
helâl olsun, elveda.
Cümlenizi Cenâb-ı Hakk'a tevdî ve emanet ediyorum.
(Yüzbaşı Mehmet Tevfik'in mektubunun son satırları(Çanakkale savaşı Mayıs-1915))
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 09 Eylül 2013, 21:09:34 »

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği (Yeni Değişiklikler)
Geçme notu 50,
Ders geçme için birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70 olması gerekir
Tüm yazılılar ortak, sözlü notu da kalkmış yerine ilköğretimdeki performans çalışması getirilmiş,
Yıllık ödev yerine proje çalışması,
Dersler 40dk.,
Öğretmenlere ilköğretimdeki gibi sene sonu ve başı seminer var,
Devamsızlık özürsüz 10 gün, özürlü özürsüz toplam 45 gün,
Her ay zümre toplantısı var,...
Ortalama yükseltme sınavı artık yok ilgili dersin öğretmeni tarafından yılda 2 kez (kasım-nisan aylarında) yapılacak.
Artık liselerde de 2 hafta seminer var...

http://www.memurlar.net/haber/402553/
Sayın hocam geçmek için 50 puan ortalaması şart olduğu için I.Dönem puanı 10 olan bir öğrenci eğer ikinci dönem puanı 70 olursa başarılı sayılacak.Birinci dönem puanı örneğin 45 olan bir öğrenciye ikinci dönem ortalaması 55 puan yetecektir.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 10 Eylül 2013, 12:44:06 »

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılma
MADDE 56-   (1) Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;
a)     İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,

haklısınız;

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
tornado70
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 10 Eylül 2013, 17:39:33 »

iptal edilen bizim aramızda ödev yönetmeliği dediğimiz yönetmelik. sizin söylediğiniz "Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce "Ders Dışı Eğitim Çalışmalarına Dair Esaslar" konulu 2010/49 nolu genelgesidir
Açıklamanız için teşekkür ederim hocam..
cografyacı023
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 10 Eylül 2013, 22:17:34 »

arkadaşlar aslında sözlü notu kalkmamış nasıl mı? işte aynen aktarıyorum

Performans çalışması, proje ve diğer çalışmalar

MADDE 50-

(Cool Öğrencilerin derse hazırlıkları, derse aktif katılımları ve dersle ilgili araştırma çalışmaları da performans çalışması kapsamında ayrıca notla değerlendirilir.
 bundan ne anlaşılır.. öğrencinin hazırlığı derse katılımı performans olarak değerlendirilir. şeklinde anlıyorum
muratarici
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 11 Eylül 2013, 09:41:56 »

arkadaşlar aslında sözlü notu kalkmamış nasıl mı? işte aynen aktarıyorum

Performans çalışması, proje ve diğer çalışmalar

MADDE 50-

(Cool Öğrencilerin derse hazırlıkları, derse aktif katılımları ve dersle ilgili araştırma çalışmaları da performans çalışması kapsamında ayrıca notla değerlendirilir.
 bundan ne anlaşılır.. öğrencinin hazırlığı derse katılımı performans olarak değerlendirilir. şeklinde anlıyorum

DOĞRU.
bahsin
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2013, 12:15:27 »

Arkadaşlar;Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre, bu sene zümreler ve yıllık planlar sil baştan yeniden düzenlenecek.İşimiz gerçekten zor,yönetmeliği iyi incelemek gerekiyor,herkese başarılar dilerim..
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2013, 19:49:21 »

Ülke eğitimi deneme tahtasına dönüştü..Gelen değiştiriyor giden değiştiriyor..Hadi bakalım hayırlısı bu ne zaman değişecek...Hayırlısı

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 58
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : 11 Eylül 2013, 21:25:39 »

Daha Önce İlköğretimde de derslere girmiştim. Performans notu olarak birden fazla not verebiliyordun Ancak sistem bütün performans notlarının aritmetik ortalamasını alıyor bir not olarak değerlendiriyor , yazılıları da ayrı ayrı ortalamaya dahil ediyordu. Örnek yazılılardan 50 - 50 alan öğrenciye 60-60 sözlü verdiğimizde 50+50+60+60/4: 55 oluyor. İlköğretimde siz 50 - 50 alan öğrencinin performans notunu 60 -60 belirlediğinizde sistem 50+50+60/3: 53,33 oluyor. Bizde de durum aynı mı olacak acaba, eğer öyle olursa Öğretmenin Öğrencinin yazılı ortalamalarına müdahalesi daha az olur.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : 11 Eylül 2013, 21:31:34 »

yapılacak olan sınavların hepsinin ortak olacağını karar altınaalan cümleyi bulamadım.....

yapılacak olan sınavların hepsinin ortak olacağını karar altınaalan cümleyi bulamadım.....

Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir. Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilir.
(MADDE 45/1/b)
Önceki yönetmelikte "her dönem için en az bir yazılı sınavı ortak yapılır" ibaresi vardı. Böyle bir ibarenin olmaması tüm sınavların ortak olacağı anlamına geliyor sanırım...

Ben de cümleden yapılan bütün sınavların ortak olması gerektiği ifadesini anlamıyorum. Söz konusu cümle bence yoruma oldukça açık bir ifade.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 58
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #26 : 11 Eylül 2013, 21:48:11 »

31.03.2013 tarihli TTKB Orta Öğretim 10. 11. ve 12. sınıflarla ilgili çizelgesini iyi incelemek ve anlamak gerekli. Mesela Şu ifade bayağı kafa karıştıracak gibi
---Dil ve Anlatım, Seçmeli Dil ve Anlatım; Tarih, Seçmeli Tarih ve Matematik, Seçmeli Matematik gibi derslerin değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre ayrı ayrı yapılır. Bu dersler, farklı öğretmenler tarafından okutulabileceği gibi aynı öğretmen tarafından da okutulabilir.---
  Halbuki daha önce zorunlu ve seçmeli dersler bir bütün olarak düşünülüp ona göre ölçme değerlendirme ve palanlama yapılıyordu.hatta aynı sınıftaki seçmeli ve zorunlu derse tek öğretmen görevlendirilmesi esas olarak kabul edilmişti.
 Yeni çıkan yönetmelikle birlikte Orta öğretim Sınıf geçme ve sınav yönetmeliği de değişmiş oldu. Yeni yönetmelikte bu seçmeli derslerle ilgili bir ifade var mı?

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
ayınötekiyüzü
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #27 : 12 Eylül 2013, 07:43:22 »

yukarıdaki sorunun cevabını bende merak ediyorum buna göre plan yapmak gerekiyor

Hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #28 : 12 Eylül 2013, 08:07:39 »

31.03.2013 tarihli TTKB Orta Öğretim 10. 11. ve 12. sınıflarla ilgili çizelgesini iyi incelemek ve anlamak gerekli. Mesela Şu ifade bayağı kafa karıştıracak gibi
---Dil ve Anlatım, Seçmeli Dil ve Anlatım; Tarih, Seçmeli Tarih ve Matematik, Seçmeli Matematik gibi derslerin değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre ayrı ayrı yapılır. Bu dersler, farklı öğretmenler tarafından okutulabileceği gibi aynı öğretmen tarafından da okutulabilir.---
  Halbuki daha önce zorunlu ve seçmeli dersler bir bütün olarak düşünülüp ona göre ölçme değerlendirme ve palanlama yapılıyordu.hatta aynı sınıftaki seçmeli ve zorunlu derse tek öğretmen görevlendirilmesi esas olarak kabul edilmişti.
 Yeni çıkan yönetmelikle birlikte Orta öğretim Sınıf geçme ve sınav yönetmeliği de değişmiş oldu. Yeni yönetmelikte bu seçmeli derslerle ilgili bir ifade var mı?

Uygulamada sorunlara sebep olacağı için, eskisi gibi devam ederiz büyük ihtimalle ilk seçmeli ders muhabbetleri zamanında da dersler ayrı ayrı ele alınmış işin içinden  çıkamayan MEB zorunlu ve seçmeli dersleri birleştirmişti...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #29 : 12 Eylül 2013, 18:57:47 »

tarumoloji  hocama katılıyorum başka türlü zor

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git