Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmenlere yeni bir çalışma  (Okunma Sayısı 3053 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Temmuz 2008, 10:30:29 »

Öğretmenler "afetlere" hazırlanaca
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Kızılay'ın başlatacağı çalışmayla, öğretmenlere afetlere hazırlıklı olmaları ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmeleri için eğitim verilecek.
Kızılay'dan yapılan açıklamada, Türk Kızılayı ile MEB arasında "Toplum Liderlerinin Teşkilatlandırılması Projesi, Afet Zararlarının Azaltılması ve Toplumu Harekete Geçirme Programı" kapsamında iş birbirliği protokolü imzalanacağı bildirildi.

Öğretmenlerin afetlere hazırlıklı olması, öğrencileri afetler konusunda bilinçlendirmeleri ve buna uygun yaygın eğitim programlarının gerçekleştirilmesi amacıyla yapılacak iş birliği protokolü, MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül ile Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali tarafından 7 Temmuzda imzalanacak.

Çalışmayla öğretmenlere eğitim verilecek, güvenli yaşam kültürünün geliştirilmesine yönelik yaygın eğitim programları hayata geçirilecek.
Hürhaber com.

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 10:32:00 »

bence bu çalışma 7 temmuzda imzalanacağına göre 15 temmuz bilemedin 1 ağustosta öğretmenleri eğitim için okullara çağırsınlar..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 10:33:06 »

Eğitim-öğretimin en yoğun olduğu günlerde alırlar kursa.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 10:41:30 »

afet bilinci göstermelik,uyduruk kurslarla gelişmez..
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 10:53:13 »

kesinlikle bana göre de uyduruk bir çalışma olacak ve hiç birimize faydası olmayacak gib geliyor...umarım bu sefer meb bizleri şaşırtır.

Emeğe Saygı
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2008, 11:07:16 »

işgüzarlık bu.. boşa geçen zaman olacak birileri yine bizim sırtımızdan para kazanacak umarım yanılırım.
nesli
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2008, 11:12:37 »

Yeri gelmişken hatırlatmak istedim. http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=11190.0 bağlantı adresinde Afet Yönetimi ile ilgili oldukça doyurucu sunuların yer aldığı bir dosya paylaşmıştım.İçerisindeki bilgilerin hepimizin çok işine yarayacağını düşünüyorum.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
isfahan
Sürekli Üye

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2008, 15:20:41 »

uygulamalı afet eğitimi istiyoruz.slayt gösterisi değil.ilkyardım nasıl yapılır?hangi durumlarda ilkyardımın hangi uygulamasını nasıl yapacağız?yaralı nasıl taşınır?enkaz altından yaralı nasıl çıkarılır?nasıl hastaneye götürülür?nasıl psikolojik destek (hastaneye gidene kadar)verilir?hangi sözler hangi sırayla hastaya söylenir?enkaz altındaki bizsek neler yapmamız gerekir?işin hukuki boyutları nelerdir?bize sertifika falan değil gerçek afet görevlisi kartı belgesi diploması herneyse versinler.korkmasınlar ek ücret falan talep etmeyiz.adam gibi eğitim alıp adam gibi iş yapalım bize yeter.eğitimlerin hepsini uygulamalı olarak isteriz.askerdeki gerçek mühimmatla yapılan tatbikat gibi eğitim isteriz.meb bizi bu iş için 5-6 aylık eğitim için kızılay ekiplerinin yanında eğitimle görevlendirsin.işte o zaman ben ona afet eğitimi derim.yok çocuklar hocasız kalır yok eğitim aksar diyeceklerse boşbşuna hocaları meşgul etmenin anlamı olmaz.deprem,yangın,sel gibi afetler yalandan yere değil gerçekten insanlara zarar veriyorsa -ki öyle-bizim de insanlara yalandan yere yardım etmemizin bir anlamı olmayacağına göre,yalandan yere afet eğitimi almanın -pardon slayt gösterisi izlemenin-hiç gereği yok. kızılay çalışanlarını da boş yere meşgul etmiş oluruz.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2008, 15:27:10 »

Arkadaşlar geçen yıl okulumuza sivil savunma ekipleri geldi bu konuda eğitim vermek için.

Salondaki tüm öğrencilerimiz sıkıntıdan patladılar, kimse dinlemedi, en son rica ettim ben geçtim sununun başına bende ki sunumlardan birini koydum, neşeyle dikkatlice dinledi herkes ve daha da bilinçli oldu..

Yani bu işi belediye ekipleri yapacaksa hiç yapmasınlar daha iyi..!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic