Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Mutemet ücretleriyle ilgili yargı kararı  (Okunma Sayısı 4198 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Ocak 2009, 17:43:49 »

Mutemet ücretleriyle ilgili  yakın zamanda bir yargı kararı varmış haberdar olan varmı?  Diğer devlet dairelerinde olmayan ve her okulun  farklı fiyat uyguladığı ve bu durumun yasal olmadığı söyleniyor  ayrıca vergi dairesine şikayet edildiğinde ( vergisiz gelir elde etme ve buna gözyumma)okul idareside  sorumlu oluyormuş bilgisi olanlar varsa cevaplarsada sevinirim
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2009, 17:48:29 »

Hocam bizde öyle bir ücret ödemesi yok.Hiç de sorun olmuyor.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2009, 18:43:57 »

Sayı : B.08.0.PGM.0.23.04.03-134/
Konu : Mutemetlik Ücreti

…………………VALİLİĞİNE
(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

İlgi : 27/09/2004 tarihli ve B.08.0.PGM.0.23.04.03/73896 sayılı yazı.

Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki okul ve kurumlarda görevli personelin aylık ve diğer parasal haklarının, hak sahiplerine istisnalar dışında tamamen bankalar yoluyla ödenmesi işlemlerinin görevli mutemetler vasıtasıyla yapıldığı bilinmektedir.

Ancak Bakanlığımıza gelen yazılı ve sözlü şikayetlerde; öğretmenlere ödenen parasal haklarından mutemediye ücretinin kesildiği bildirilmektedir.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 146 ncı maddesinin 2 nci fıkrasında “Memurlara kanun, tüzük ve yönetmeliklerin ve amirlerin tayin ettiği görevler karşılığında bu Kanunla sağlanan haklar dışında ücret ödenemez, hiçbir yarar sağlanamaz…” hükmüne yer verilmiştir.

Bu itibarla, okul ve kurumlarımızda mutemet olarak görevlendirilen memur veya müdür yardımcılarının; tahakkuk ve ücret ödemelerinde, Maliye Bakanlığının bu konudaki görüşleri de dikkate alınarak, öğretmen veya diğer personelden söz konusu ödemeler karşılığında mutemediye ücreti adı altında para almalarının mümkün olmadığı ilgi emirle bildirildiği halde bazı mutemetlerin emre uygun hareket etmedikleri, öğretmen ve diğer personelden mutemediye ücreti almaya devam ettikleri, Bakanlığımıza gelen yazılı, sözlü veya e-posta yoluyla yapılan şikâyetlerden anlaşılmaktadır.

Bundan böyle, gerek Bakanlığımıza gerekse Valiliğinize bu konuda intikal edecek her türlü şikâyetler titizlikle incelenerek emre uygun hareket etmeyenler (Mutemet, Gerçekleştirme Görevlisi ve Harcama Yetkilisi) hakkında yasal işlem yapılacağının ilgililere duyurulması hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Remzi KAYA
Bakan a. Genel Müdür

DAĞITIM :
Gereği :
81 İL VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
HAKB
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2009, 14:49:11 »

teşekkür ederim  bu yazı gerekiyordu sendikalar bu yazının niçin takipçisi  olmuyorlar  okulda idare ile bizi karşı karşıya getiriyorlar acaba sendikalar ne işe yarar!!! Her ay 5 ile 15 tl alınan okullar varmış
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2009, 14:53:22 »

hatta bazı okullar öğretmenlere yazı imzalatıyorlar. her ay hesabımdan şu kişye şu miktar aktarılsın diye.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
KAYIBEN
Sürekli Üye

Performans: 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2009, 17:04:05 »

teşekkür ederim  bu yazı gerekiyordu sendikalar bu yazının niçin takipçisi  olmuyorlar  okulda idare ile bizi karşı karşıya getiriyorlar acaba sendikalar ne işe yarar!!! Her ay 5 ile 15 tl alınan okullar varmış

Sen sendikana bu konuda şikayetini duyurdunmu.Yoksa sen sendikana herhangi bir bilgi vermeden senin derdini anlasın diyemi bekliyorsun.Mutemetlik ücreti kalkalı nezaman oldu.
HAKB
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2009, 08:53:39 »

Benim sendikama bunun için duyuru yapmama gerek olmamalı temsilcileri vasıtasıyla her okuldan haberdarlar işleri başka siyaset yapmak olduğundan uğraşmıyorlar
KAYIBEN
Sürekli Üye

Performans: 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2009, 17:42:14 »

Benim sendikama bunun için duyuru yapmama gerek olmamalı temsilcileri vasıtasıyla her okuldan haberdarlar işleri başka siyaset yapmak olduğundan uğraşmıyorlar
Bu konunun mahkemesi sonuçlanalı 2 sene oldu.Senin okulunda gerçekleşmiş bir olay .Bu yüzden diyorum sen bu durumu sendikana ilettinmi diye.Bilgi dahibi olmadan sendikaları suçluyorsun.Allah bilir siz ya sendika üyesi değilsiniz.Yada üye olanlarına tayin ,koltuk vadeden malum sendikadansınız.(Şu son yazdıklarımı yazıp yazmamakta tartışma çıkmasın diye biraz tereddüt ettim.Fakat sizin sendikaları ısrarla suçlamanızdan dolayı yazmakta bir mahsur görmedim.)
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2009, 19:08:41 »

Bu konunun mahkemesi sonuçlanalı 2 sene oldu.Senin okulunda gerçekleşmiş bir olay .Bu yüzden diyorum sen bu durumu sendikana ilettinmi diye.Bilgi dahibi olmadan sendikaları suçluyorsun.Allah bilir siz ya sendika üyesi değilsiniz.Yada üye olanlarına tayin ,koltuk vadeden malum sendikadansınız.(Şu son yazdıklarımı yazıp yazmamakta tartışma çıkmasın diye biraz tereddüt ettim.Fakat sizin sendikaları ısrarla suçlamanızdan dolayı yazmakta bir mahsur görmedim.)
Arkadaşlar konu gereksiz bir tartışmaya doğru gidiyor.Biraz daha sakin, kırıcı olmayan ifadeler kullanalım lütfen.Konu tarafımdan kapatılmıştır.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic