Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEB okul türlerini azaltıyor!  (Okunma Sayısı 2107 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Ağustos 2008, 22:24:58 »

EB Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 18-19 Ağustos 2008'de Başkent Öğretmenevi'nde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılımıyla ''Ortaöğretimde Okul Çeşitliliğinin Azaltılması ve Program Çeşitliliğine Önem Verilmesi'' konulu çalıştay düzenleneceğini bildirdi.

Ortaöğretimde; genel lise, fen lisesi, Anadolu lisesi, sosyal bilimler lisesi, spor lisesi, kız meslek lisesi, erkek teknik lisesi, endüstri meslek lisesi, ticaret lisesi gibi birçok okul türü bulunduğunu ifade eden Gürkan, bu liselerden birçoğunun aynı amaca hizmet ettiğini anlattı.

''Bir okulda 6-7 isim levhası var'' diyen Gürkan, okul türlerinin azaltılmasının hedeflendiğini, böylece ''levha kirliğinin de ortadan kalkacağını'' söyledi. Okul türlerinin azaltılması kapsamında aynı amaca hizmet eden okulların birleştirilmesinin planlandığını söyleyen Gürkan, özellikle mesleki eğitimde okul türleri yerine modüler program esasına dayalı sertifika veren program türlerinin yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini anlattı.

Gürkan, konunun detaylarıyla tartışılması amacıyla üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kurumlardan uzmanların katılımıyla 18-19 Ağustosta çalıştay düzenleneceğini bildirdi. Gürkan, çalıştaya YÖK ve ÖSYM'den de katılım olacağını söyledi.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2008, 16:38:08 »

eğitime güzel katkılarda bulunsunlar.bir yerlerde toplanıp keyiflerince kararlar vermesinler yeter.

Kayracan
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2008, 21:35:54 »

Ben söyleyim bakanımızın açış konuşması. Üniversitelerden hazırlanmış Türkiye'nin gerçekleri ile örtüşmeyen bir rapor. İllerden hangi kriterlere göre seçildiği belli olmayan meslektaşlarımızın oluşturacağı bir kaç komisyonun kurulup,önceden hazırlanmış raporların sunumu ve bitiş.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2008, 21:40:31 »

''Bir okulda 6-7 isim levhası var'' diyen Gürkan, okul türlerinin azaltılmasının hedeflendiğini, böylece ''levha kirliğinin de ortadan kalkacağını'' söyledi.

Ben de bu levha sorunu ne zaman çözülecek diye merak ediyordum. Grin

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic