Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: küresel ısınma konulu genelge gereği yapılması gerekenler  (Okunma Sayısı 3004 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gakatin
Uzman Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Eylül 2007, 22:10:54 »

arkadaşlar merhaba. küresel ısınma ile ilgili talim terbiye kurulunun sayfasındaki genelgeye göre ilköğretim ve liselerde, her sınıfta coğrafya, kimya ve biyoloji öğretmenlerinin küresel ısınma konulu etkinliklerden iki tanesinin yapılması gerkiyormuş. Ben ilk dersimde küresel ısımna konulu sunum ve açıklamalar yaptım.henüz etkinlikleri yapmadım. Bu konu ile ilgili etkinlik örnekleri ttkb nin sayfasında var. Bu genelge ile ilgili sizler neler yaptınız.
yabancim
VIP Üye

Performans: 84
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2007, 06:31:44 »

Mrb hocam ben az önce küresel ısınma ile ilgili talim terbiye kurulunun sayfasındaki genelgeye baktım. Orada DVD den bahsediyor. Öğrencilere izletmemiz isteniyor. O DVD ler elimize geçmeden sanırım başarılı olunmaz. Bende zaten Küresel ısınmayla ilgili bir salyt var. Ama DVD olursa daha başarılı olur. SAYGILARIMLA
aslan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2007, 09:15:40 »

arkadaşlar bu konu yıllık planda nasıl gösterilecek
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2007, 15:01:31 »

Arkadaşlar genelge yeni ulaşmış okulumuzun eline md. bu geldi bunu plana ekle dedi ama genelgede birşey yazmıyo nasıl olacak anlıyamadık sizler ne  yaptınız .Sizlerede geldimi
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2007, 15:10:05 »

Genelge bize ulaşmadı. Ama ilk derslerde  küsel ısınma ile ilgili sunu gösterisi yaptık. (Buradan indirdiğimiz) Ders defterinede konu ile birlikte yazıyorum

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
gakatin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2007, 16:18:05 »

arkadaşlar genelge bana da ulaşmadı. Ancak ttkb nin sayfasında genelge ve onun altında genelgenin ekleri var. genelgede ekinde yer alan etkinlik örneklerinden iki tanesinin yapılması gerektiğini belirtiyor. Ben bu hafta her sınıfta kuresel ısınma konusunu işliyorum haftaya etkinlikleri yapmayı düşünüyorum
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2007, 16:28:54 »

küresel ısınma ile ilgili konular müfredat da zaten var. (11. Sınıf kitabı) genelge ulaşmamış ama yıllık planını yapmış oğretmen arkadaşlarımız var (genelge bana henüz ulaşmadı mesela), yıllık plana eklememi yoksa  yeni plan mı yapacagız.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
gakatin
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2007, 16:44:52 »

Hocam küresel ısınma 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ilk hafta tüm sınıflarda işlenecek ve etkinliklerden iki tane yapılacak diyor. yıllık planda genelgeye göre ilk hafta ben de yer vermedim. Genelge bana da ulaşmadı. Ama genelgeye göre derslerde (tüm sınıflar) hareket ediyorum
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic