Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Doktora yapan Öğretmenlerin durumu.. Soru ?  (Okunma Sayısı 3423 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
undertaken
Deneyimli Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Ağustos 2011, 01:54:42 »

Arkadaşlar görev yaptığım il ile doktoraya başladığım il birbirinde farklı. Sorum şu ; duyduğum kadarıyla doktora veya yüksek lisans yapan öğretmenlerin haftada bir günü boşaltılmak zorundaymış.. Gidiş geliş vb.. işlerden dolayı.. Acaba bu doğrumu ? yada bu durum hangi kanun yada yönetmelikde geçmekte .. ben araştırdım ama bulamadım . Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.. Şimdiden çok Teşekkür ederim...
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2011, 12:55:37 »

izin süresi 1 gün değil 2 yarım gündür. izin verme takdiri de idareciye bırakılmıştır; ancak genelde idareciler bu konuda (en azından benim çalıştığım idareciler) iyi niyetli davranmaktadır. aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim..

http://www.memurlar.net/haber/14259/
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2011, 03:15:14 »

ders programı hazırlanmadan önce dilekçenizi bir öğrenci belgesi ekiyle sunarsanız prosedürü gerçekleştirmiş olursunuz. gün boşaltmak zorunluluk değil yalnızca ayrıcalık. isterse iki yarım gününüzü de boşaltabilir.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic