Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya öğretmeni açığı varmı?  (Okunma Sayısı 4111 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tahire57
Yeni üye
*

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Kasım 2008, 09:36:03 »

Sevgili arkadaşlar öğretmen atamaları konusunda sayı olarak (kadrolu veya sözleşmeli) bazı artışlar olsa bile bunun yeterli olmadığını düşünüyorum... Kime sorsam ders saati 30 civarında kime sorsam ben bukadar giriyorum geri kalanına ücretli bir arkadaş çağırıyoruz diyor... Öyleyse sorun nereden kaynaklanıyor... Birileri bildirmiyor mu? Yoksa bildiriliyor da dikkate mi alınmıyor bakanlıkça... Grupta yer alan arkadaşlar olarak kendi  okullarımızda açık varmı varsa bu durumun bildirilmesi için lütfen girişimlerde bulunalım... Hem kendimiz ders saati olarak rahatlarız hem de daha çok arkadaşımız göreve başlar. Ne dersiniz?...

Tahire Kundakçı
Coğrafya öğretmeni
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2008, 10:07:15 »

Hocam tüm adaylar öğretmen olarak atanırsa ek ders olayı tarihe karışırdı.Özellikle büyük şehirlerde bu durum yaşanıyor.Benim tanıdığım arkadaşlardan büyük bir bölümü sadece ders saatini doldurabiliyor.

Full derse girenler şanslı olanlar.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
almagest
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2009, 13:35:31 »

bu sorunun cevabı için şu ornek yerlidir heralde 2003 istanbulda ücretli öğretmenlik yaptığım okulda 2 coğrafya öğretmenine ihtiyaç varken (ki bu istanbulda sadece bir okulda) o yıl coğrafya kadrosuna 50 kontenjan verilmişti kpss kıtapçığın da buyurun burdan yakın
pinatuba
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2009, 13:51:26 »

sayın hocam okullarda ne kadar  kontenjan açığı olduğu bakanlıkçada bilinmektedir..fakat atamalar  sadece kontenjana bağlı değil.maliye bakanının verebildiği bütçe ve birde meb bakanı etkili oluyor atamalarda..(okullarda din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin haftalık ders saati 1 dir. her sene en fazla alınan branşlardan biri oluyor)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic