Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya 11 kitabı ders olsun! Yerel gazete haberi.  (Okunma Sayısı 2461 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Eylül 2008, 18:24:35 »

11. sınıf Coğrafya kitabındaki veriler bazılarına ders oldu arkadaşlar.Karadeniz bölgemizde yayın yapan Karadeniz gazetesi, 11.sınıf Coğrafya kitabında sayfa 216-217'de yer alan konular haber yapılmış.Buralarda yaşanan olayların tekrar etme olasılığının maalisef sürdüğünü söyleyebiliriz.İşte haber...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni yazdığı Ortaöğretim 11. sınıf Coğrafya kitabının 216- 217. sayfalarında arazinin yanlış planlanması konusu anlatıldı. "Arazinin yanlış kullanımı bir afettir" denilen kitapta, arazinin yanlış planlanmasına Türkiye’den dört örnek verildi. Arazinin yanlış planlanmasına en çarpıcı örnek ise geçtiğimiz yıl trafiğe açılan Karadeniz sahil yolu oldu.
UZMANLAR HAKLI ÇIKTI
"Doğanın intikamı" adlı bir gazete haberinden alıntılanan metinde "Karadeniz Sahil Yolu’nda dolguyla yol yapmak yanlıştır. Deniz geri alır" diyen uzmanlar haklı çıktı. Yolun Güngören mevkiinde dalgalar milyonlarca dolar harcanarak yapılan asfaltı söktü" denildi. Kitapta, arazinin yanlış kullanımına Konya’da organize sanayi bölgesinin şehrin kuzeyine yapılmasından dolayı sanayi is ve dumanının Konya şehir merkezine taşınması da örnek olarak verildi. Arazinin yanlış kullanımına verilen bir diğer örnek de Elazığ’daki çimento fabrikası oldu. Bu fabrikanın verimli tarım arazileri üzerine yapılması ile tarımı baltaladığı belirtildi.
KARADENİZ GAZETESİ 22.09.2008

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2008, 18:26:54 »

hocam bu güzel ve gerekli bilgi için teşekkürler.
Ümit Gedik
Uzman Üye

Performans: 74
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2008, 18:36:22 »

gercekten son zamanlarda öğrendiğim en değerli bilgi çok güzel bir paylaşım teşekkür ediyorum
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2008, 15:18:47 »

sayın hocam çalışmalarınız için teşekürler
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic