Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Boykot Zaferi!!!  (Okunma Sayısı 3657 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Şubat 2009, 20:27:24 »

Arkadaşlar birlik olmanın ve beraber hareket etmenin önemini belirten bir örnek olması açısından aşağıdaki haberi sizinle paylaşmak istedim.

Aşağıda, yahudi mallarının boykot edilmesi ile yol açtığı zararlar şu şekilde açıklanmıştır.

Dünyadaki müslüman ve diğer dinlere mensup ülkelerinin, boykot eylemi başlattığından bu yana, yahudi malları ve hizmetleri, üreten ve satan firmalara açtığı toplam zarar, yaklaşık""370 milyar dolar""  olarak açıklandı.

> DÜNYADA PAZAR PAYLARINI ARAŞTIRAN ŞİRKETLER TARAFINDAN YAPILAN BU AÇIKLAMADA, EN BÜYÜK BOYKOT
> EYLEMİNİ HİNDİSTANIN, (127 milyardolar) DAHA SONRA İRANIN(62 milyar dolar) VE *ÜÇÜNCÜ OLARAK TÜRKİYE *NİN (26 milyar dolar) gerçekleştirdiği kaydedildi. boykotun devam etmesi halinde, adı geçen firmaların, çok zor
> duruma düşeceği, *hatta iflas edebileceği kaydedildi.
> yahudi lobileri tarafından ACİL ACİL ACİL başlıklı yazı ile, ABD hükümetine verdiği yazıda; tahmini açıklanan bu zararın, yahudi malı ve hizmeti üretip satan firmaları derin bir şekilde yaralayabileceğ i açıklanmıştır, musevilerin İVEDİ olarak sunduğu yazısında; ABD hükümetine bu konuda bir girişimde bulunup, israilin ACİLEN, hiçbir şart ve koşul gözetmeksizin derhal ateşkesi kabul etmesi ve hemen GAZZE den geri çekilmesi isteniyor.

> zaten zor durumda olan ABD ekonomisine bir darbe de, karar alınan boykotun bu boyutlara ulaşması ile gerçekleşti. boykotun devam etmesi halinde zor duruma düşecek olan firmalara, israil ve ABD tarafından maddi kaynaklar aktarılmasını öngören bir projenin üzerinde çalışıldığı kaydedildi. boykotun, mevcut hali ile devam etmesi halinde, yahudi firmalara aktarılması planlanan kaynak miktarının 1 trilyon dolar olduğu ifade edilen açıklamada,
boykotun genişlemesi ile ABD ve israilin ekonomik bir kaosa sürükleneceği tehlikesine işaret edildi.
bu sebeple, ACİLEN ABD ye çağırılan israil dış işleri bakanına, işgalin 12 saat içinde bitirilip,  en geç 1 hafta içinde GAZZE yi boşaltması istendi. bunu yapmadığımız taktirde, yandaş firmalarımızın hepsinin, alınan boykot
> kararı ile *darboğaza gireceği, ve hatta boykot büyürse batacağı, bu sonun ise, ABD ve yahudilerin( israil) biteceği anlamına geldiği aktarıldı. FİLİSTİN İŞGALİ İLE BAŞLATILAN BU BOYKOTTAN ZOR DURUMA GİREN BU
FİRMALARIN, ABD VE İSRAİLİN GÜCÜNE OLAN KATKILARININ UNUTULMAMASI GEREKTİĞİ KANAATİNE VARILDI.
 aynı günün gecesi, israil, hiçbir şart koşmaksızın, acilen, tek taraflı ateşkes kararı alıp, 1 hafta içinde de, GAZZE den çekileceğini açıkladı.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2009, 20:37:03 »

Ateşkes kararı alıp Gazze'den çekillince boykot bitecek. Bu kadar basit yani.

Peki ya hayatını kaybedenler ne olacak!!

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

ardanuç
VIP Üye

Performans: 78
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2009, 22:44:20 »

Haberin doğruluk derecesi yakında netleşir..
(ben inanmadım.. Yanılmış olmayı umarak, "olsa olsa küresel krizin etkisidir" diyorum..)
macellan
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2009, 21:10:05 »

boykot haberine hemen cevap verenlerdenim ama inanın neredeyse her şey yahudi malıymış da habermiz yokmuş.söylemesi ayıp diş macunum bitti bir diş macunu alayım dedim ama signal,ipana ve colgate markalarının israil malı olduğunu öğrenmiştim.markete gittim sadece ipana ve colgate markaları var tabii ki almadım
başka yerlere baktım her yerde bu mallar var başkası yok.ee tabbiiii ki boykota karar vermişiz ya almadım hiçbirini ne oldu peki inanın bir hafta boyunca dişlerimi fırçalayamadım arkadaşlar misvak kullan dediler ama nerdee bekle ki umreciler gelsin de ziyarete gidelim ama olmadı en sonunda asla almam dediğim o markalardan birini almak zorunda kaldım inanın türk malı yeşil sabunlu diş macunu bile olsa  almaya razıydım ama napalım en azından alternatifi olan ürünleri almamaya özen gösteriyorum.gazzeli kardeşlerim beni affetsin.

E.DEMİRKOL-MUCUR İMAM HATİP LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic