Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bilgisayarlar için kara pazartesi -Dikkat!  (Okunma Sayısı 2992 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Kasım 2008, 13:04:44 »

Arkadaşlar burada hepimiz bilgisayar ve internet kullanıcısıyız.Bu haber hepimizi ilgilendiriyor.İşte haber...

Bilgisayar kullanıcılarına çok önemli uyarı! Pazartesi günü virüs saldırıları doruğa ulaşacak!
Güvenlik uzmanları, yediden yetmişe tüm bilgisayar kullanıcılarını gelecek Pazartesi için uyardı: Virüs salgını tarihinin doruk noktasına 24 Kasım günü ulaşacak!!

Dünya çapında 500.000 bilgisayardan alınan virüs ve trojan bilgilerinin sonuçlarını dikkate alan PC Tools'un güvenlik uzmanları, 24 Kasım tarihinde trojan ve virüs salgınının gelmiş geçmiş en büyük rakamlara ulaşacağını bildirdiler.

2007 yılında Amerika'da 3 gün bayram olarak ilan edilen Şükran gününde müthiş bir trojan salgını yaşanmış ve bir çok kullanıcının kredi kartından kişisel bilgilerine özel dosyalarına kadar bir çok belge hackerların eline
geçmişti.

Uzmanlar yaklaşan Noel ve gelecek hafta yaşanacak olan şükran günü öncesi internetten alışveriş istatistiklerinin hızla arttığının görüldüğünü ve tahminlerin bunun üzerine yapıldığını belirttiler.

Hackerlar özellikle kredi kartı ve kişisel bilgilerin çalınması amacıyla siteyi ve site üzerinden bilgisayarı yoğun bir trojan saldırısına maruz tutuyorlar. Bu saldırı sonucunda meşgul olan sunuculardan faydalanarak
istediklerini alıp gidebiliyorlar.

Uzmanlar bu yıl internet üzerinden Noel alışverişi yapacak olan kullanıcıları uyarırken bu rakamın geçtiğimiz yılın %15 üzerine çıkacağı düşüncesindeler. Alıntı.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
laden
VIP Üye

Performans: 48
Çevrimdışı Çevrimdışı

Merhaba güzel gün

« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2008, 13:09:06 »

uyarınız için teşekkürler.ama pratikte neler yapabiliriz,aydınlatırsanız sevinirim

Bursa Ertuğrulgazi Lisesi
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2008, 13:21:36 »

O gün interneti açmamak ya da internet üzerinden alışveriş yapmamak bir çözüm olabilir mi?

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2008, 13:29:16 »

Valla beşu sıralar bu konuda en sıkıntılı olanımdır herhalde.Çünkü virüs programının süresi bitti.Orjinal bir program da bulamadım.
Ayrıca bankacılık vb işlemlerimde interneti de kullanıyorum.

En kesin çözüm  güncel bir virüs programı bulmak ve sürekli güncellemek.

Bu arada bana key li meyli bir virüs programı gönderebilecek olan var mı Grin

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2008, 16:56:32 »

Bu arada bana key li meyli bir virüs programı gönderebilecek olan var mı Grin

Köksal hocam www.avast.com sitesine girin sağ üst köşedeki dil seçeneklerine tıklayıp siteyi türkçe yapın açılan sayfada sol üst köşedeki ürünler kısmına tıklayın çıkan bölümdeki ücretsiz ev sürümünü seçin ve indirin bir yıl ücretsiz kullanabilirsiniz bu sürüm her gün kendini net üzerinden güncellemektedir,ben çok memnunum,çok defa netten dosya indirirken trojan uyarısı verip beni virüsten kurtarmıştır :Smiley) tavsiye ediyorum.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2008, 17:02:05 »

hazır ve nazır bir şekilde bekliyoruz. doğrusunu söylemek gerekirse alabilecekleri birşey de yok hani.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
efla*
Yeni Üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

değirmenlere karşı ..

Site
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2008, 17:34:38 »

avast virüs konusunda o kadar da iyi bir program değildir aslında. ya bulduğu her şeye uyarı verir yerli-yersiz ya da virüslerle dostluk ilişkisi kurar bilgisayarınızda.. ben pek memnun kalmamıştım kullandığım süre içinde.

my baby shot me down..
hasanvarol
VIP Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

1983 DTCF. BAFRA ANADOLU İMAMHATİP LİSESİ.

« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2008, 17:46:34 »

Arkadaşlar burada hepimiz bilgisayar ve internet kullanıcısıyız.Bu haber hepimizi ilgilendiriyor.İşte haber...

Bilgisayar kullanıcılarına çok önemli uyarı! Pazartesi günü virüs saldırıları doruğa ulaşacak!
Güvenlik uzmanları, yediden yetmişe tüm bilgisayar kullanıcılarını gelecek Pazartesi için uyardı: Virüs salgını tarihinin doruk noktasına 24 Kasım günü ulaşacak!!

Dünya çapında 500.000 bilgisayardan alınan virüs ve trojan bilgilerinin sonuçlarını dikkate alan PC Tools'un güvenlik uzmanları, 24 Kasım tarihinde trojan ve virüs salgınının gelmiş geçmiş en büyük rakamlara ulaşacağını bildirdiler.

2007 yılında Amerika'da 3 gün bayram olarak ilan edilen Şükran gününde müthiş bir trojan salgını yaşanmış ve bir çok kullanıcının kredi kartından kişisel bilgilerine özel dosyalarına kadar bir çok belge hackerların eline
geçmişti.

Uzmanlar yaklaşan Noel ve gelecek hafta yaşanacak olan şükran günü öncesi internetten alışveriş istatistiklerinin hızla arttığının görüldüğünü ve tahminlerin bunun üzerine yapıldığını belirttiler.

Hackerlar özellikle kredi kartı ve kişisel bilgilerin çalınması amacıyla siteyi ve site üzerinden bilgisayarı yoğun bir trojan saldırısına maruz tutuyorlar. Bu saldırı sonucunda meşgul olan sunuculardan faydalanarak
istediklerini alıp gidebiliyorlar.

Uzmanlar bu yıl internet üzerinden Noel alışverişi yapacak olan kullanıcıları uyarırken bu rakamın geçtiğimiz yılın %15 üzerine çıkacağı düşüncesindeler. Alıntı.
uyarınız için teşekkürler
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic