Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu liseleri Öğretmeni Seçme Sınavları  (Okunma Sayısı 5567 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Mart 2007, 06:08:30 »

Arkadaşlar Anadolu liseleri Öğretmeni Seçme Sınavı kalkmış diyorlaar. doğru mu?

Nazik olmakla dil aşınmaz.
EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Mart 2007, 07:33:02 »

Yanlış hocam yönetmeliğinde bile yeni değişiklikler yapılmıştı.Baraj puanı 60 a düşürülmüştü yakında tarihini açıklarlar
ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Mart 2007, 10:00:16 »

MEB Anadolu liselerinin seçimi ve  atamalarına ilişkin yönetmelik 20.10.2006/26325  sayılı RG de yayımlanarak yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Ancak Bu yönetmeliğin geçici1 ve 2. maddeleri gereğince
(1)Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapmakta olanlar, durumlarının bu Yönetmelik ile belirlenen usul ve esaslara uygun olup olmadığına bakılmaksızın görevlerine devam eder.

(2) Bu eğitim kurumlarında görev yapmakta iken bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce herhangi bir nedenle görevlerinden ayrılmış olanlardan, eğitim kurumlarına yeniden atanmak isteyenler hakkında bu Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

yönetmeliğin yayımlandığı 20/10/2006 Tarihi itibarı ile  Anadolu, Fen ve Sosyal Bilgiler Liselerinde görev yapan öğretmenler bu yönetmelik hükümlerine uygun olup olmadıklarına bakılmaksızın bir defaya mahsus Anadolu kadrosuna geçirilmiştir. Ancak bundan sonraki atamalarda sınavla atama yapılacaktır.
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Mart 2007, 11:09:10 »

Anadolu Liseleri Öğretmen Seçme Sınavı ve Fen Liseleri Öğretmen Seçme Sınavı birlikte yapılacak!Yine mülakat uygulanacak!İl dışı tercih yapılabilecek!Sınavda tahmini olarak temmuz ayında yapılacak!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #4 : 10 Mart 2007, 11:19:23 »

Arkadaşlar geçen yıl ki sınavı kazandığım halde tercih yapmadığım için atanamamıştım.Şimdi il içi tayinlerde epeyce bir A.lisesi açık görünüyor,sınavın geçerlilik süresi de 1 yıl.Bu durumda il içi tayinlerde Anadolu lisesi tercih edilebilir mi?Ne dersiniz böyle bir hakkım olabilir mi?

Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Mart 2007, 11:38:28 »

Hocam bende aynı durumdayım bu konu hakkında kesin bir şey öğrenirsen bana da haber verir misin?Aynı şekilde bende bir şey öğrenirsem sizi haberdar ederim!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
hay
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Mart 2007, 12:57:19 »

Benim durumum daha farklı daha önce anadolu kadrosu ile  çalışırken tayinimi isteyerek normal kadroya atandım.Acaba benim bu hakkım kazanılmış hak olarak saklımı yani sınava girmeden anadolu kadrosuna geçebilirmiyim. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan haber bekliyorum ..teşekkürleer
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 10 Mart 2007, 14:46:14 »

Hadi hayırlısı bakalım.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Mart 2007, 16:07:05 »

öyleyse anadolu ve fen liseleri sınavı birlikte olacak ancak bu iki okul türünden birini tercih edecek olanlar için ayrım olacak mı yani fen liselerine de 60 taban puan alanlar arasından mı atama yapılacak

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 10 Mart 2007, 16:10:08 »

arkadaşlar bir şeyi daha merak ediyorum Anadolu ve fen liselerine öğretmen alımıyla ilgili yönetmelikte en az üç yıl görev yapmış olma şartı aranıyor Acaba bu süre meslekteki süreyi mi yoksa branşındaki çalışma süresini ifade ediyor?

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
benguela
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2007, 16:28:55 »

arkadaşlar bence sınav yapılmayacak, sadece mülakat yapılacak.meb in iş takviminde sınavdan bahsetmiyo.nisan ayında genelge yayınlanacak.temmuz ayındada mülakat ve atama yapılacak.bunları meb in iş takvimine bakarak söledim.ben geçen sene sınava başvurmak istemiştim ancak 2,5 yıl hizmet sürem vardı.olmadı. bakalım bu sene neler olacak. hadi hayırlısı bakalım
ferdao
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 10 Mart 2007, 16:40:17 »

arkadaşlar geçen sene baraj 70 değilmiydi 60 a ne zaman düştü....
ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 10 Mart 2007, 17:20:31 »

arkadaşlar geçen sene baraj 70 değilmiydi 60 a ne zaman düştü....

20.10.2006 tarih ve 26325 sayılı RG yayımlanarak yürürlüğe giren"MEB Bağlı Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ve Hertürlü Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin seçimi ve atamalarına ilişkin yönetmeliğin 10. maddesine göre baraj 60 puana cekilmiştir.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 11 Mart 2007, 18:25:24 »

hmm yani anladığım sınav olacak herkezee çok çok tşşkrler. Peki il içi tayin istersem ve çıkarsa ve sonra anadolu lisesini kazanırsam anadolu lisesine atanabilir miyim?

Nazik olmakla dil aşınmaz.
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #14 : 11 Mart 2007, 19:29:01 »

arkadaşlar kolay gelsin.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic