Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akbank'ta hesabı olanlar, Dikkat! - Mutlaka okuyun.  (Okunma Sayısı 11335 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Ekim 2008, 10:36:51 »

Arkadaşlar, Akbankta son dönemlerde  sorunlar çok sık yaşanmaya başladı.Örneğin ben önceden faturalarımın hepsini elden ptt ye ödüyordum ve hiç sorun yaşamıyordum.İki hafta önce ne kadar faturam varsa hepsini otomatik ödeme emri şeklinde akbanka devrettim.Ama hata etmişim.Beş tane faturamın üçü yatıyor ikisi yatmıyor.Bu ay da böyle olursa talimatı iptal edeceğim.Elden ödemeye devam edeceğim.Önceden bir kez ptt ye gider ve işlerimi hallederdim.Şimdi ayda 5 kez akbanka gidip sorun anlatıyoruz.Bir de özel bankacılık olacak.

Aslında sabancı böyle hatalar yapmazdı ama öldükten sonra bankasına bir şeyler olmaya başladı galiba.

Neyse haber aşağıda arkadaşlar ama dikkat edin.

Akbank hesabı olanlar tehlikede!
Akbank müşterilerinin mail adresine gelen duyuruyla kart sahiplerinin bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Eğer size de bu mail geldiyse dikkat!
duy...@akbank.com.tr  adresinden gönderilmiş gibi görülen mailde, müşterilerden 'Hesap Kart Doğrulaması?' yapmaları istenerek, kart numaraları ve şifreleri isteniliyor.

Maillere gelen duyuru şöyle:

Sayın Müşterimiz,

Akbank sizlere daha güvenli hizmet sunabilmek için, altyapı çalışmasına başlamış bulunmaktadır. Siz müşterilerimizin güvenligini sağlamamız açısından, lütfen 5890-04XX-XXXX-XXXX numaralı Akbank hesap kartınızı onaylayınız.

Bu linke basan müşterilerin ekranına açılan pencerede, kart numarası ve şifresi istenilerek hesap kart doğrulaması yapmaları isteniliyor. Bu sayede müşterilerin kişisel bilgilerine uluşılarak hesapları ve kredi kartı bilgileri ele geçirilmiş oluyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz, Akbank müşteri hizmetlerinden böyle bir mail yollamadıklarını ve müşterilerin bu konuda dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
tunctunc
Uzman Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2008, 10:44:16 »

Bizim maaş hesabı Akbankta, otomatik ödemeler de.. Atm'lerin yetersiz olmasını saymazsak herhangi bir sorun yaşamadık ama dikkatli olmak lazım..

Ben Mevlana değilim, adam ol öyle gel....
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2008, 15:02:43 »

bi de fortis i kullanın. eminim akbankı çoook arayacaksnız.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Cengiz Teper
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2008, 07:06:18 »

hocam akbankta hesabım yok ama,
benim de başıma geldiği için biliyorum.
ilk otomatik ödem talimatı verdiğiniz ay faturaların ödenip ödenmediğini takip emek gerekir (sadec bir ay) ikinci aydan sonra sorun çıkmazmış, ben de garantiden ödeme talimatı verdiğimde uyarmışlardı, gerçekten bir tanesi yatırılmamıştı,
saygılar
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2008, 13:38:38 »

Akbankla ilgili olarak o kadar çok şey duyuyoruz ki daha bu gün okulumda bir ardaşımızın hesabından 950 YTl çekilmiş bilgi almak için bankayı defalarca aradı fakat çok da iyi bir sonuç alamadı.hesap ekstresi istedi arkadaşım ama muhatap bulmakta zorlandı.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2008, 17:00:30 »

Evet,maaşı önceden kullanmadıkları halde başkaları tarafından kullanılmış arkadaşlar var. Havuzdan ödediler.
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2008, 17:28:33 »

Arkadaşlar bu uyarıları bankalar kendi sitelerinden sürekli yapıyorlar zaten.internet üzerinden kesinlikle hesap kartının şifresi verilmez.çünkü hesap kartının kopyasını çok kolay yapıyorlar.

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic