Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ADSL Kullanıcıları Sevinecek!  (Okunma Sayısı 2500 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Aralık 2008, 04:58:32 »

Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Hukuk Komitesi Başkanı Faruk Hançer,tüketicilerin, ADSL kullanmak için ayrıca bir telefon numarası almak ve sabit ücret ödemek mecburiyetinde bırakılamayacağını kaydetti.

Hançer, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir 2. Tüketici Mahkemesinin ADSL hizmeti alabilmek için sabit telefon hattı almak zorunda bırakılan ve bugüne kadar hiç görüşme yapmadığı halde kendisine ücret tahakkuk ettirilen bir
vatandaşın başvurusu üzerine tarihi bir karara imza attığını belirtti.

Uzun süredir tartışmalara neden olan bu uygulamanın mahkemenin emsal kararı ile son bulacağını ifade eden Hançer, bu kararın, sadece ADSL hizmeti satın almak isteyen tüketiciler için ayrıca bir telefon hattı alma ve sabit ücret ödeme zorunluluğunu ortadan kaldıracağını bildirdi.

Mahkemenin söz konusu kararda, tüketiciyi talebinde haklı bulduğunu ve ''ADSL hizmeti ile birlikte verilen telefon hizmeti için hiç görüşülmese bile sabit ücret ödenmesi gerektiği, sabit telefon hizmeti ile internet
erişimi için ADSL hizmetinin teknik olarak ayrı ayrı sunulmasının yani birbirinden bağımsız olarak hizmet verilmesinin mümkün olduğu'' ibaresine yer verdiğini dile getiren Hançer, ''Dolayısıyla Türk Telekom ve TTNET,
mahkeme kararı ile haksız olduğu ortaya çıkan bu uygulamadan bir an önce vazgeçmelidir'' görüşünü savundu.

Benzer durumda olan tüketicilerin, emsal olan bu mahkeme kararı ile öncelikle Türk Telekom müdürlüklerine başvurarak yalnızca ADSL aboneliğinin devamını, sabit hattının iptalini talep edebileceklerini belirten Hançer,
tüketicilerin, olumsuz cevap veren Telekom Müdürlüğü işlemlerine karşı, Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine bu kararı emsal göstererek sabit hattın iptali, ADSL aboneliğinin devamı için dava açabileceğini kaydetti. AA

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2008, 09:17:33 »

Arkadaşlar farklı firmaların adsl kampanyalarına aldanmayın ve ttnet'ten şaşmayın. Superonlinenin cazip kampanyasına aldanarak 24 ay sözleşme imzaladım. ttnet kota takipte ay içerisinde 4 gb kotayı geçmememe rağmen superonline de geçmiş görüküyorum ki ttnetten kotayı takip edebilirsiniz demişerdi. Durumu yetkililere ilettim ama yapacak bir şey yok dediler.Superonline de 4 gün geçmesine rağmen ne kadar kota kullandınız bunu göremiyorsunuz bile.Kısacası adsl'nin tamamen alt yapısını sağlayan ttnet varken diğer firmaların kampanyalarına kanmayın derim.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2008, 09:31:29 »

Ben de bı yıl Biri ADSL ldım. Verdiği modemin kaliteli oluşu, 24 aylık tahattüt istememesi, modem ücreti yerine cüzzi miktarda bir kapora alması (ki iptal ettirdiğiniz zaman dahi modemin piyasa fiyatının yaklaşım 1/3 ödüyorsunuz) bu firmadan almama sebep oldu. Destek hattı iyi, şu ana kadar sadece 14 saatlik bir kesinti yaşadım. O da TT'dan kaynaklanımış dediler.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2008, 10:56:09 »

Adsl ile birlikte telefon hattı zorunluluğu hiçte adil bir durum değil,boşuna telefon aidat ücreti vermek dokunur insana ,umarım bu durum kullanıcıların lehine sonuçlanır.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
okuyanus
Uzman Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2008, 11:16:19 »

Telekom, turkcell gibi üzerimizden milyarlar kazanacak sonra bununla da hava atacak."Büyüdük büyüdük" diye.

yasaklar güvenlik sağlayabilir ama özgürlüğü asla...
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2008, 15:09:32 »

Adsl ile birlikte telefon hattı zorunluluğu hiçte adil bir durum değil,boşuna telefon aidat ücreti vermek dokunur insana ,umarım bu durum kullanıcıların lehine sonuçlanır.
Kesinlikle haksızlık çünkü ben de şuan adsl kullanıcısıyım telefonu hiç kullanmama rağmen sabit ücret ödüyorum inşallah çözüme kavuşur bu durum

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic