Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2. OYS ve Sorumluluk sınavı Eylül'de  (Okunma Sayısı 8801 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eforx
Deneyimli Üye

Performans: 113
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Temmuz 2008, 19:02:48 »

17.07.2008 tarih ve 379/6515 sayılı MEB genelgesine göre:

İlgi:    Millî Eğitim Bakanlığı Orta öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Smav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.
İlgi Yönetmelik, 12 Haziran 2008 tarihli ve 26904 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Söz konusu Yönetmelik ile Ağustos-Eylül döneminde yapılacak olan ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları, ders kesiminden bir hafta sonra başlayacak şekilde Haziran ayına çekilmiş ve 11 Temmuz 2008 tarihi itibariyle sonuçlanmıştır.
Konu ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda; az da olsa bir kısım öğrencinin tam olarak hazırlanamadan bu sınavlara girdiği ve istenilen başarıyı elde edemedikleri ile ilgili talepler Bakanlığımıza ulaşmıştır.
Bu nedenle, ilgi Yönetmelik değişikliğinin ders kesimine yakın bir tarihte yürürlüğe girmiş olması da dikkate alınarak, 2007-2008 eğitim-öğretim yılına mahsus olmak üzere;
1-   Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutulan derslerin yanı sıra, ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle öğrencilerin öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınmaları,
2-   Sınava girilecek derslerin 1.8-22 Ağustos 2008 tarihleri arasında öğrenci, veli işbirliği ile belirlenerek, örneğine uygun dilekçe ile okul müdürlüğüne bildirilmesi ve sınav programının ilan edilmesi,
3-   Cumartesi ve Pazar günleri de dahil günlük en fazla 4 derse kadar sınav yapılabilmesi,
4-   İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle, 2007-2008 eğitim-öğretim yılı ders kesimi ve ortalama yükseltme sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen öğrencilerden; bu Genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenlerin 15 Ağustos 2008 tarihi mesai bitimine kadar müracaat etmeleri halinde tekrar eski okullarına kayıtlarının yapılarak sınavlara alınması,
5-   Sınavların yürütülmesinde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi bakımından, okul müdürlüklerince öğretmenlere gerekli duyurunun yapılması,
6-   Yukarıda belirtilen hususlarla ilgili her türlü tedbirlerin alınması
hususlarında
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Arkadaşlar hepimize kolay gele...

İlimden önce Edep gelir
 İmam MALİK
Canı Canana Kurban Eyleyen Gelsin Bu Meydana...
....

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen
Şeyh Galip
taylan35
Yeni üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2008, 19:14:52 »

liseyi bitirmeyen kimse kalmayacak ya! canım memleketimde!!!
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2008, 20:52:33 »

Neyseki Ağustos başında göreve çağırmadılar.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2008, 22:12:29 »

Neyseki Ağustos başında göreve çağırmadılar.
Çağırmayacakları garanti mi acaba.Ben de müdür bey telefon açtı oldu diyodum.Af sınavı 18-21 Ağustostu galiba ozaman 15 Ağustosta işbaşı yaparız.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2008, 23:14:34 »

Bu sınavlar Ağustos'taki sene başı toplantısından sonra yapılacak diye düşünüyorum.(İnşallah öyledir.)
Entra23
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2008, 09:20:02 »

Arkadaşlar 15 Ağustosta İki yıl sınıfta kalan öğrencilerin okullarına dilekçe verme tarihidir.29 Ağustosta okullarımızda senebaşı toplantısı tarihidir. Ama burası Tüğrkiye herşey olur.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2008, 18:17:01 »

liseyi bitirmeyen kimse kalmayacak ya! canım memleketimde!!!

Sınavı yapan biz miyiz bakanlık mı ?   Suçlanacak biri varsa...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
bulukas
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2008, 14:48:08 »

hiç zayıfımız olmadan bu 2. oys ye girebiliyor muyuz? ortalama yükseltmek için.
sırmalı
VIP Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2008, 16:01:04 »

nasıl olsa bir şekilde herkes sınıfı geçiyor  biz niye yıl içinde yazılı yapıcaz diye cebelleşiyoruz anlamadım
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic