Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ek Ders Esasları Yenileniyor- Sosyal Etkinlik Kapsamında Yaptığımız Gezilere  (Okunma Sayısı 3269 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Kasım 2010, 17:58:43 »

Değerli Üyemiz;

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün İlgide belirtilen yazıları ile; Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın değişikliğine ilişkin çalışma yapıldığı bildirilmekte ve Sendikamızın görüş ve önerileri sorulmaktadır.

Bu konuda oluşturacağımız görüş ve önerilere dayanak olmak üzere Üye olarak önerilerinizin en geç 19/11/2010 tarihine kadar şube mail adresine ulaştırılması rica olunur.

Ek ders esasları yenileniyor- sosyal etkinlik kapsamında yaptığımız gezilere ek ders talep edelim, bu konuda coğrafyacılar olarak kamu oyu oluşturalım. Herkes üyesi olduğu sendikaya üye olmayanlar da istediği sendikaya mail atarak bu konuda kamu oyu oluşturalım

BEN BUNLARI YAZDIM, BAŞKA DÜŞÜNCESİ OLAN VARSA EK YAPABİLİRİM...

EK DERS ÜCRETİNE GÜNÜN KOŞULLARINA GÖRE  ZAM YAPILMASI

SOSYAL ETKİNLİK KAPSAMINDA DÜZENLENEN EĞİTİM GEZİLERİNE( İL İÇİ İL DIŞI) EK DERS ÜCRETİNİN ÖDENMESİ

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA

MEZUNU ÖĞRETMENLERİN ELİNDEN ALINAN %25-%40 ZAMLI EK DERS ÜCRETİNİN  HAKKININ GERİ İADE EDİLMESİ

HAFTA SONU VELİ TOPLANTILARI VE DİĞER RESMİ TOPLANTILARA EK DERS ÖDENMESİ
azraasmin
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2010, 18:07:04 »

bilgi@egitimsen.org.tr

adana@egitimsen.org.tr

memurlar@gmail.com

memurbiz@gmail.com

kamudanhaber@gmail.com

memurlar@gmail.com

maksutbalmuk@gmail.com

egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr

aguclu@milliyet.com.tr

info@kamudanhaber.com

gds@turkegitimsen.org.tr

musaakkas@turkegitimsen.org.tr

sakaplan@turkegitimsen.org.tr

talipgeylan@turkegitimsen.org.tr

ckocakaplan@turkegitimsen.org.tr

mysahindogan@turkegitimsen.org.tr

kamusen@kamusen.org.tr

ogretmenportali@gmail.com

info@memursen.org.tr

memurlar.biz@gmail.com

hidiryildirim@egitimbirsen.org.tr

agundogdu@egitimbirsen.org.tr

ramazancakirci@egitimbirsen.org.tr

haliletyemez@egitimbirsen.org.tr

yaseminbillur@egitimbirsen.org.tr

senaymeral@egitimbirsen.org.tr

egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr

info@kamudanhaber.com

gds@turkegitimsen.org.tr

kamusen@kamusen.org.tr

anadoluegitimsen@hotmail.com

des.genelmerkez@gmail.com

des.ozelkalem@gmail.com

ogretmenportali@gmail.com

iletisim@ogretmenlersitesi.com

info@memursen.org.tr

haberiletisimyolu@gmail.com

memurlar.biz@gmail.com

memurdan@memurdan.net

hidiryildirim@egitimbirsen.org.tr

agundogdu@egitimbirsen.org.tr

ramazancakirci@egitimbirsen.org.tr

haliletyemez@egitimbirsen.org.tr

yaseminbillur@egitimbirsen.org.tr

senaymeral@egitimbirsen.org.tr

iletisim@ogretmenlersitesi.com

guncelegitim@gmail.com

bilgi@kamudan.com

info@memuruz.biz

memuruz@gmail.com

iletisim@kanalahaber.com

habermerkezi@internethaber.com

starHaber@startv.com

okurhatti@zaman.com
panikk
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2010, 19:04:18 »

branş öğretmenlerinin çoğu özellikle biz coğrafyacılar ek ders alamıyoruz. bu çok büyük bir sorun aslında ve yeteri kadar dile getirilemiyor. bir sınıf öğretmeniyle aramızda uçurumlar oluşuyor. türkiyenin en iyi anadolu-fen liselerinde çalış, öğrencilerin türkiye derecesi yapsın aldığın maaşa bak. şimdi ortalıktaki söylentiye göre (imkansız ama) ek ders 12 tl olacakmış, öyle bir şey olursa aklımızı oynatırız heralde. 4.-5. sınıfı okutan sınıf öğretmenleri beden, müzik, resim, ingilizce, iş eğitimi derslerine girmiyor ama yine de idari görev yazılarak ücretlerini tam alıyorlar, alsınlar haklarıdır ama biz de alalım. senede bir iki defa yapılan gezilerden toplantılardan ek ders almamız göz boyamadan öte gitmez. benim önerim branş öğretmenlerinin nöbet gününe tam ek ders yazılabilir. idare boş günümüze ya da en az dersimiz olduğu güne nöbet koyar ve böylece ek ders maduriyetimiz biraz giderilebilir...
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2010, 20:06:51 »

haklısınız hocam bende biraz daha ileri gideyim ek ders istemeyene nöbet verilmesin nöbet isteyenler hakkını alsın nası ama ne ka parra o ka küfte
azraasmin
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2010, 21:31:33 »

Gezilere ücret verilmesi Coğrafyacılar için bir ayrıcalık yaratacaktır diye düşünüyorum, Öğretmene yansıyacak her türlü olumlu katkıyı  desteklemek gerek...
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2010, 21:42:05 »

Geriye dönük olursa MUHTEŞEM Smiley(19 yıldır yapıyorum da)yıllardır herkesin angarya gördüğü biz coğrafyacıların keyifle yaptığı gezilere ek ders ücreti bile kanımca kafi gelmez. evet gezilerin yanında okul nöbetleri,sınav kağıtları,özellikle hafta sonuna getirilen veli toplantıları...
kartal9203
VIP Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2010, 11:49:02 »

Ben de açizane şu görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Birincisi geçen yıl 12. sınıflar YGS sonrası izinli sayılınca bizim ücretlerin tamamı gitmişti. Çünkü 12. sınıf derslerini çıkınca maaş karşılığını dolduramıyorduk. Bakanlık öğrencileri izinli saydı bizi ise ders yapılmadığı  gerekçesiyle ücretlerimizden etti.
-İkincisi gezilere ücret verilmesi düşüncesi güzel de, ne kadar uygulanabilir? Çünkü ben geçen yıl il dışı gezi onayının tüm uzun formalitelerine rağmen tamamlamıştım ama il valiliği gezileri iptal etti. Yani gezi yapmanın çokça formalitesi olmasına rağmen izin almak artık kabus oldu.ayrıca yıl içinde kaç gezi yapılabilir ve ne kadar ücret alınınabilir noktasında ciddi çekincelerim var.
-En doğrusu ilköğretimde olduğu gibi sınıf ve branş gözetmeksizin her öğretmene sabit ücret verilmesi. örneğin herkese haftada 10  saat veya 15 veya daha farklı bir saat uygulaması  olabilir. Çünkü liselerde normal ücretli ders artık yok denecek kadar az.(Bu arada norm kadro uygulamasıda tam uygulanmıyor.Kendi okulumda coğrafyacılar 16-17-18 saat civarında derse girerken bir coğrafyacı daha gönderdiler.)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic