Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yine HARİTA skandalı!  (Okunma Sayısı 5463 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Ocak 2008, 19:23:09 »

Britannica Ansiklopedisi 2008 baskısında Güneydoğu'yu Kürdistan'a ait gösterdi...
Geçmiş yıllarda gazetelerin yaptığı promosyonlarla hemen hemen her eve giren "Britannica Ansiklopedisi" 2008 baskısında Güneydoğu'yu Kürdistan'a ait gösterdi.

İnternette ingilizce olarak yayınlanan ansiklopedide Diyarbakır, Van, Bitlis sözde Kürdistan toprağı olarak gösteriliyor. Ayrıca haritada kürt vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Türkiye'nin İç Anadolu kesimlerinin bir kısmı ve İstanbul'un bir kısmı yine Kürdistan toprağı olarak gösteriliyor.

www.britannica.com adresindeki sayfada 'Kurdistan' maddesi için, "Türkiye, İran, Irak ve Suriye topraklarına dağılan bölge" tarifi yapılıyor ve bu sözde bölgenin önemli şehirleri arasında Türkiye'den Diyarbakır, Bitlis ve Van sayılırken, Irak'tan Musul ve Kerkük, İran'dan Kırmanşah sayılıyor. Maddede, "1920 yılındaki Sevr anlaşmasıyla 'Kürdistan' topraklarının" birbirinden ayrıldığı ve bu durumun kabullenilemediği yazılıyor...

Sitede PKK için yazılan ayrı bir maddede ise terör örgütü için "Kürt Ulusal Partisi" adı kullanılıyor ve bu "parti"nin Türk hükümetiyle savaş halinde olduğu iddia ediliyor!

Ansiklopedide ayrıca "1920'de imzalanan Sevr Antlaşması'nda bölge Kürtlere bırakılmak istense de bu asla onaylanmadı." gibi bilgiler de göze çarpıyor. En sık ziyaret edilen arama motoru Google'ın uydu görüntülerini aktardığı programı Google Earth'te de Britannica'nın çirkin ifadeleri yer buldu. Bir Google Earth kullanıcısının Kars ve Muş üzerinde işaretlediği noktalarda Kürdistan'ın Türkiye'de 190 bin, İran'da ise 125 bin kilometrekare alan üzerinde var olduğu da ileri sürülüyor.

İşte o ÇİRKİN harita... Hem de Britannica'da...

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2008, 19:29:07 »

Zozcan hocam bu konu sürekli olarak güncelleniyor artık adamlar geleceğe dair planlarını masa üzerinde gerçekleştirebilmeyi umut ediyorlar ama emin ol yine ellerinde patlayacak! İnşallah bu konuyla ilgilenmesi gereken kurum ve kuruluşlar gerekeni yapıyorlardır yada yapmalılar! Yapmak zorundalar!
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2008, 19:32:12 »

"Aklıma bir türkü geldi adanas öğretmenim;
Bir değil, iki değil, çekilecek dert değil"

Bunlarınkisi de kaç oldu sayamadım. Hadi diyelim bir hata iki hata.... Hepside mi hata??? Huh? Huh?

adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2008, 19:37:37 »

Hocam hata falan olduğunu düşünmüyorum kasıtlı yapıyorlar çünkü ilgili makamlar tepkilerini ortaya koymuyorlar koyamıyorlar yada koymak istemiyorlar..
zozcan
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2008, 19:39:59 »

Bir söz vardı tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım şöyleydi;

"Size bir hata yapılmışsa, hata karşınızdakinindir.
İkinci hataya maruz kaldıysanız suçlu sizsiniz."

Tam oturdu, cukk yerine, değil mi?

adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2008, 19:41:37 »

Hocam hata 2-3-5 olmadı ki hata 1500 oldu!
llFeRhATll
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2008, 06:49:17 »

o haritada rahat yasayabilirlermi sizce Huh? bunlarda cok iyi biliiyor bu haritanın sadece hayali olduğunu ... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR!
tunctunc
Uzman Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2008, 08:58:57 »

Hocam hata falan olduğunu düşünmüyorum kasıtlı yapıyorlar çünkü ilgili makamlar tepkilerini ortaya koymuyorlar koyamıyorlar yada koymak istemiyorlar..
Bir söz vardı tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım şöyleydi;

"Size bir hata yapılmışsa, hata karşınızdakinindir.
İkinci hataya maruz kaldıysanız suçlu sizsiniz."

Ben Mevlana değilim, adam ol öyle gel....
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2008, 11:01:08 »

işte harita böyle olmalı . Misak-ı Milli sevdasından vazgeçmeyeceğiz !

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
drcse81
Yeni Üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2008, 03:14:00 »

Konuya hayli geç katılıyorum sanırım. Yine de söylemek istediğim bir şey var,
Acaba aynı ansiklopedi "Ermenistan" içine nereleri dahil ediyor. Her platformda PKK yanlısı ayrılıkçılar ile Büyük Ermenistan peşindeikleri omuz omuza görüyorum. Ancak istedikleri topraklar aynı. (Asla olamaz ama) Bizi bölgeden atarlarsa kendi aralarında nasıl anlaşacakar acaba?

Elbette anlaşamayacaklar. Ermeniler zeki. Şu an hiç bir Ermeni ölüyor mu doğu anadolu toprakları için? Hayır, terör çıkarma ve ölme işini PKK yandaşlarına verdiler, taşören firma gibi.. Kendileri ise sivil - siyasi arenada propaganda yapıyor, kaybettikleri toprakları ile ilgili. PKK Türkiye'yi zayıflatacak, kazandık dedikleri bir anda, dünya ve Ermeniler PKK'ya diyecek ki,
"tamam sen bi çekil kenara bakalım şimdi"

Uyanın benim Kürt kökenli insanlarım...
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2008, 07:04:48 »

Bu insanların yaptığı terbiyesizlikler yıllardır var ve yıllardır hep aynı şeyin hayalini görüyorlar bunun ötesi de yok zaten..bu yapılana diyecek birşey de yok aslında..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
serkandemir
Uzman Üye

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2008, 07:42:05 »

Kasıtlı yapılan şeyler bunlar insanları bu fikre alıştırmaya çalışıyorlar..Hata diyemeyiz..Onlar öyle haritalar koyuyorsa bizde Balkanları,Kafkasları,Musulu,Ege Adalarını,Kıbrısı içeren haritalar koyacağız..

Söyle yaşadığın şehir güzelse kıymetini bilsin,yaşadığın şehir güzelse sebebi sensin..
beylerbeyi68
Uzman Üye

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2008, 21:04:15 »

Bu mantıktan hareket edersek,Almanya,Hollanda gibi bir çok Avrupa ülkesini de Türkiye olarak göstermeleri gerekir.Doğudan göçe tabi tutulmuş ve İç Anadoluya yerleştirilmiş aşiretler olduğu doğrudur.Ancak İç Anadolu bin yıllık Türk yurdudur.Bu eylemler bazı hainlerin hoşuna gidiyor olabilir.Elazığ,Diyarbakır,Van'dan Yurt dışına açılmış Diaspora Ermenileri eski köylerine geri dönerlerse ki ellerinde tapuları var.O zaman harita çizmeyide öğretirler.
affelay
Yeni üye
*

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2008, 23:53:56 »

sn. hocalarım çok afedersiniz ama bu adamlar hiç bir halt yiyemezler. onlar da bunu biliyorlar ama ille de birilerinin canı sıkılsın diye böyle absürd şeyler ortaya atıyorlar işte. inşallah sadece ellerinde patlamayacak bu niyetleri ve hevesleri... gerçekten bu konuyu tartışmak dahi çok iğrenç! Allah bunlara gereken cezayı verecek inşallah.

ADIMLARINI ATTIĞIN YERE ENERJİNİ, BAKIŞLARININ DOKUNDUĞU YERE TEBESSÜMÜ GÖTÜREMİYORSAN HAYATINDA BİR ŞEYLER YARIM DEMEKTİR...
Köksal AYDIN
Moderator

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 02 Ekim 2008, 05:56:17 »

Böyle haritalar Lozandan beri ortaya çıktı çıkmaya da devam edecek.Biz işimize bakalım.Eğitim, sağlık, ekonomivb bunlarla ilgilenelim.Başka şeylere kafayı takmayalım.Bu ülkede 70milyon insan var.Haritalarla falan hiçbir şey değişmez.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic