Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sevgili Sami Köroğlu'na Açık Mektup  (Okunma Sayısı 8822 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
stream1
Sürekli Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Haziran 2009, 19:50:58 »

Sevgili Sami Hocam ,
     Kurduğunuz yada kurulmasına öncü olduğunuz bu sitenin Coğrafya'ya yaptığı katkıyı yok saymak mümkün değildir.Bu güne kadar son derece açık ve mümkün olduğu kadar tarafsız tuttuğunuz ve tartışmalarıda medenİ ölçüler seviyesinde yürütmeye özen gösterdiğiniz herkezin malumudur ve takdir edilmektedir.Platformumuzu farklı kılan da budur.
     Ancak açmış olduğunuz son konu olan Sayın Ramazan Özey'e ait makaleyi kilitlemenizi anlamış değilim.
Oysaki bu konuda meydana gelecek tartışma bu alanda ufkumuzu açacak ve yarar sağlıyacaktır.
     Tartışma zaman zaman alevlenebilir.Görüşler bilimsel ya da kişisel olabilir.Ya da şövence de olabilir.Akademik cevaplar yazan da olabilir edep sınırlarını aşanda.Ancak burada madem ki bu konuyu açtınız , yapılmaması gereken tek şey kilitlemektir.Çünkü bu makale burada yerinde durdukça cevap ve yorum hakkıda bulunmalıdır.Bu nedenle konu ile ilgili kısıtlamayı kaldırmanızı rica ediyorum. Kaldırmayacaksanızda  mevcut makale ve yorumlarında kaldırmanız gerektiğini düşünüyorum.
Bu haliyle belli bir görüşe angaje olmuş olursunuz ki sizin şahsınızda da bu sitenin de bu şekilde algılanmasına neden olacaktır.Ramazan Özey hocamızın dünya görüşü kitaplarını okuyan her kez tarafından da bilinebilir.Beğenen olur beğenmeyen olur.Doğru yönleri olabilir yanlış yönleride .Ama açık bir sitede makalesini yayınlıyorsanız herkezinde bu konuda yorum yapma hakkı vardır.Bu hakkı teslim edeceğinizi düşünüyorum.
Saygılarımla

Gökalp Erhan GÜZEL

Gökalp Erhan Güzel
 "HAYATIN BİLGİSİ YA DA SADECE COĞRAFYA
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2009, 20:06:33 »

Açık mektubunuz Sami Bey' e; ama ben de birşeyler söyleyim istedim.

Ramazan Hocamın makalesini yeni bir başlıkta açan, Göksel Hoca.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

stream1
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2009, 20:14:37 »

Hocam pardon .Doğru sunuz.Açan Göksel Hocaymış.Ancak benim yazım konunun neden açıldığı yönünde değil.Yinde uyarınız için teşekkür ederim

Gökalp Erhan Güzel
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2009, 20:16:43 »

Hocam pardon .Doğru sunuz.Açan Göksel Hocaymış.Ancak benim yazım konunun neden açıldığı yönünde değil.Yinde uyarınız için teşekkür ederim

konu kilitlenmiş, özür dilerim dikkat etmemişim.

~~ saygılar ~~

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2009, 20:58:10 »

Sevgili Gökalp Hocam;

Öncelikle düşüncelerinizi bu şekilde açık bir ifade ile paylaştığını için teşekkür ederim. Hocam konuyu ben kilitlemedim. Üzülerek söylüyorum ki daha önce pek çok kez dile getirdiğim ve ve pekçok insan tarafından yanlış anlaşıldığım bir durumu yineleme ihtiyacı duyuyorum. Hocam bu sitede olup biten herşeyden ben sorumlu tutuluyorum. Herşeyi ben yapıyormuşum gibi bir durum ortaya çıkıyor. Sitenin benle sınırlı olmadığı, ben istesem de istemesem de sitenin içeriği gereği elini taşın altına koyan arkadaşlarımızın gereğini yapacaklarını biliyorum. Ve siteyi takip eden arkadaşlarımızın da bunun bilincinde oldukları tahmin edebiliyorum.  Zaman zaman içeriğin korunması adına kendimizden pek çok kez taviz verdiğimiz bir gerçektir. Benimle aydı düşünceye sahip yönetici arkadaşlarımızın sırf site içeriğine zarar gelmesin diye Erol Taş rolünü üstlendiklerine şahit oldum.

Hocam dediğim gibi konu benim tarafımdan kilitlenmedi ama daha önce pek çok kez olduğu gibi yine günah keçisi ben oldum. Kilitleyen arkadaşımızın mutlaka gerekçeli bir düşüncesinin olduğundan da zerre kadar şüphem yok.

Keşke beni ilgilendiren düşüncenizi önce doğrudan bana iletseydiniz. Bu şekilde konu olarak açmanız sanki dikkate alınmamanızdan kaynaklanan bir durum olarak algılanıyor. Bana yazılan bir mektubun bu kadar da herkese açık bir şekilde yazılmamasını yeğlerdim.

Saygılarımla.

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2009, 21:11:19 »

Sami Hocam kendine yönelik açılan konuya yorum yazdığına göre artık ben de mesaj yazabilirim.Sayın GÜZEL, ilgili konuyu kilitleyen ve muhtemelen sizin okumadığınız fakat çok ciddi ve gereksiz bir tartışmaya yol açması muhtemel(önceki benzer konulardan tecrübe ile) bir kaç mesajı silen benim.

Bu konu bazıları tarafından bilimsel görülebildiği ve ona göre yorum yapılabildiği gibi bazılarınca da kişisel hayat tarzı ve siyasi düşüncelerini sert biçimde ortaya koydukları bir fırsat olarak düşünülmüş olabilir.

Sayın Hocam sitemiz sizin de malumunuz "sadece coğrafya" sloganıyla kurulmuş ve bu çizgisini korumaya çalışan bir yapıdadır.Bu çizgiyi başta biz yönetim ekibi olmak üzere sitemizin çok değerli paylaşımcı üyeleri devam ettirme çabasındadır.

Takdir edersiniz ki herkesin kalemi aynı değil.Kimi çok keskin kimi yaralayıcı.Bu yüzden bu tür sıkıntı veren konuların açılması doğru gibi görünebilir ama birbirimizi kırıcı noktaya geldiğinde ve coğrafyadan ayrıldığında çizgimizin dışına çıkmamıza neden oluyor.

Şuna eminim ki karşılıklı oturduklarında son derece medeni bir şekilde birbirleriyle tartışacak insanlar bilgisayar başında kırıcı noktalara geliyorlar.

Kısacası benim yaptığım bundan önceki benzer konularda olduğu gibi sitemizin çizgisini korumak adına ve yönetim ekibinden olmanın verdiği görev ve sorumlulukla konuya müdahale etmekti.

Zeki GÜRBÜZ

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
stream1
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2009, 21:25:05 »

Sevgili Sami Hocam,
Amacım asla sizi kırmak değil öncelikle bunu söylemek isterim.Ancak son yorumu siz yaptığınız sonra ve kitleyen olarak admin gözüktüğü için size açık mektup yazdım.
Açık mektup olarak yazmamdaki nedende defalarca açılan konuların kitlenmesi .Zeki beyin dediği gibi seviyesini kaybedenler , kırıcı olan olabilir.Ancak çözüm bence kitlemek değil.Gurubun binlerce üyesi seviyesizleşenleri görür ,muhtemelen kendi öğrencileride ve ona göre takdir ederler."kötü örnek örnek değildir"
.Konuyu kitlemek yerine ya cevaplara bir süzgeç getirilir ve uygunsuz ifade olanlar yayınlanmaz yada konu komple siteden kaldırılır. Bunu seslice dile getirmek istedim yoksa siz benim ve coğrafyaya gönül verenler için çok kıymetlisiniz.Zeki hocamda kitleme gerekçesini yazsaydı ki kitleynin o olduğunu bilmiyordum mektubu ona yazardım Smiley) tekrar sevgiler.

Gökalp Erhan Güzel
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2009, 21:26:16 »

Sevgili arkadaşlar,
   lesmer3366 adlı arkadaşın mesajından sonra ıssık adlı arkadaşın, bana göre ırkçılık kokan bir mesajı üzerine cevap yazma gereği duydum. Önce bu cevabım silindi ve konu kilitlendi. ıssık arkadaşın mesajı ise yeni silinmiş herhalde.
   Bunun bu kadar büyütülecek bir yönünün olmadığını düşünüyorum. Zeki beyden sildiği mesajları mümkünse tekrar yerine koymasını ve kilidi kaldırmasını rica ediyorum.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic