Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İran-İsrail İlişkileri  (Okunma Sayısı 3446 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yemreadana
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Kasım 2012, 19:11:15 »

İran-İsrail İlişkileri ve İran'ın MahmudiNejad Dönemi Dış politikası hakkında bulabileceğim Siyasi Coğrafya Kitabı önerebilen var mı Hocalarım??

Forever 1907
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2012, 19:53:46 »

Küresel Çağda Siyasi Coğrafya (Kenan ARIBAŞ)-ÇİZGİ KE.

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
yemreadana
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2012, 20:03:31 »

Teşekkürler Hocam aldım bu kitabı bu yaz Smiley ben biraz daha detaylara girilerek anlatılan bir kitap istiyorum aslında. başka bildiğiniz varsa yardımcı olursanız sevinirim..  Smiley

Forever 1907
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2012, 20:11:45 »

Hatırladığım kadarıyla Banu Avar ile Kırmızı Hat programı bu konuyu ayrıntılı bir şekilde işlemişti. Son gelişmeleri ise Dünyamız Detay ayrıntılarıyla verdi ve konuyu ara ara işlemeye devam ediyor. Kitap olarak İran-İsrail ilişkilerini anlatan ayrıntılı bir kitap hatırlamıyorum hocam. Aramak gerek. Benim tavsiyem yukarıdaki programlara ek olarak İsrail tarihini ayrıntılarıyla anlatan eserlere yönelmenizdir (Tabi bu tarihten İsrail-Filistin, İsrail-ABD ilişkilerini ayıklayabilecek yeterli sabrınız varsa...)

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
yemreadana
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2012, 17:12:54 »

Çok teşekkürler hocam Smiley tabi ki bizim işimiz bunlarla, sabır da önemlidir.. Yapılacak sonuçta bu işler, öğrenilecek. baya makale buldum bu konularla ilgili. Onlar işimi görür büyük ihtimal hocam. Ayrıca Kenan Arıbaş Hocanın kitabında da İran ve İsrail ile güzel bilgiler var. Çok teşekkürler.

Forever 1907
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic