Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yorumsuz!...  (Okunma Sayısı 8845 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 03 Haziran 2007, 20:57:57 »

Vizyonumuz;
1. Coğrafya Biz, coğrafya ve coğrafya öğretimi bilgi paylaşım plaformudur.
    İçerik mümkün olduğu kadar coğrafya içerikli oluşturulmaya çalışılmaktadır. Coğrafya dışındaki konuları moderatörlerimiz konuya açana herhangi bir uyarıda bulundan silme hakkına sahiptirler.
    Bu sebeple tüm üyelerimizden coğrafya dışı konuları ilgili platformlarda tartışmalarını diliyoruz.
Uymanız gereken kurallar;
6- Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz.
10- Site içerisinde kavga şeklinde tartışmak ve konulara gerginlik yaratacak olumsuz yanıtlar vermek yasaktır.
30-Forumda Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ya da uluslararası kanunlara, antlaşmalara, tüzüklere, içtihatlara aykırı; kurum ya da şahısların kişiliklerine hakaret edici, aşağılayıcı, alaycı, tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, huzursuzluk çıkarmaya yönelik; din, dil, ırk veya cinsiyet ayrımına yönelik düşünceler barındıran iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek; tartışmayı diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara ulaştırmak yasaktır.
31-Forumda siyasi, dini, ırkçı propaganda içeren yazı yazmak yasaktır.
35-İmza kısmında kişileri ve/veya kurumları, zümreleri rencide edici, dini, siyasi, müstehcen, ırkçı materyal yazmak/kullanmak/ima etmek yasaktır.

Tüm meslektaşlarımın aslında aynı ortak payede birleştiklerini ve ileride doğabilecek sıkıntıların önüne geçmen için çaba gösterdiklerine eminim. Tüm çabamız hepimiz için daha verimli ve paylaşımcı bir ortam içindir.

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=2324.0 Yukarıdaki linkte daha önce bu konuyla ilgili bir forum ve anket açılmıştı. O sıralarda arkadaşlar belli konulara dikkat edince kaldırmaktan vazgeçildi. Doğrusunu söylemekgerekirse ben pekçok defa ifade ettim. Ve özellikle de arkadaşlar üzülürler diye sonraları ifade de etmedim müdahale de. Bu konuda biraz daha dikkat olursa çok daha kaliteli bir forum olma yolunda ilerleyeceğiz. Ana sayfada son konular kısmında mümkün olduğu kadar hep coğrafya konularını sıcak tutmaya çalışalım. Tüm meslektaşlarımdan ricam bu yöndedir.

Daha önce bu konuyla ilgil açılan forum.http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=2324.0 Birçok edfa meslektaşlarımızdan bu konuyla ilgil biraz daha duyarlı olmalarını rica etmiştim. Başka alanlarda bulunabilecek dökümanalrdan ziyade daha özgün bir içerik için uğraşmamız gerektiğini ifade etmiştim.
Bu konuyla ilgili küçük bir araştırmam var. Eğer sonuçlanırsa sizlerle paylaşırım.

Arkadaşlar sizlerden ricam lütfen bu konuda ifadelerimize bira daha dikkat edelim. Ve birbirimize karşı kırıcı olmayalım. Hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Sitemizi bir coğrafya paylaşım platformu olarak gördüğümüz zaman bu paylaşımın hem öğretmenler hem de öğrenciler arasında gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Moderatörümüzün de belirttiği bu konuda moderatör arkadaşlarımız gerekli hassasiyeti gösterirlerse sorun kalmaz. Üyelerimiz de uygun olmayan forumları moderatöre bildir linkine tıklayarak moderatörlere rapor ederlerse sıkıntı daha erken atlatılmış olur.  Ben tüm uyarılarıma rağmen bazı üyelerimize belli konuları  kabul ettiremedim. Bundan dolayı uygun olmayan konu başlıklarını kitleme veya silmeye bağladım mderatör arkadaşlar da aynı duyarlıığı göstermyee aşlayacaklardır. Bu konuda kimsenin gücenmesine gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü 3-5 kişi için olumsuz gibi görülen bu tür uygulamalar çoğunluğu oluşturan diğer üyeler için uzun vade de büyük fayfdalar sağlayacaktır. Üye ayırımına gelince; Öğretmen olduğu halde her gün istisnasız siteye giren , dökümanlardan faylananan fakat bunun karşılığında tek bir teşekkür bile yazmayan üyeler var. Teşekkür çok basit bir karşılık olabilir ama eminim ki gerçekten aldığı bu dökümana karşılık vrerilen bir teşekkür o arkadaşaımızın "evet demek ki doğru yoldayım, çalışmaların kabul görüyor" izlenimi uyandıracak ve çok daha kaliteli ürünler ortaya çıkacaktır. Bu arada paylaşımdan bahsedince şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Sitemizi günübirlik takip eden hatırı sayılır sayıda akademisyenlerden kendilerini tanıtmalarını temenni ediyoruz. Çünkü bizler kendi çapımızda bişeyleri ifade etmeye çalışıyoruz ama akademik sevideye bu çalışmalarımızn değerlendirilemsi eminim ki doğru veya yanlış yolda olduğumuz konusunda bize yol gösterecektir.

Ne diyeceğimi bilemiyorum hocam? Yazıyoruz olmuyor, yazmıyoruz olmuyor. Hocam ben sitenini çeriğinin coğrafya içeriği ile korunması gerektiği konusunda  onlarca yazı yazdım. Genel ve özel olarak arkadaşlarımdan ricada bulundum. Bu konuda meslektaşlarımın duyarlılık göstermelerini temenni ettim. Doğrusu sizin de "Sayın Sami Köroğlu" ile başlayan ifadeniz beni üzdü. Çünükü bir sitem sezdim ben bu mesajdan.

Sitenin içeriğinin korunması açısından coğrafya dışında foruma konu eklenememsi, eklenen konuların moderetörler tarafından silinmesi halinde hiç kimsenin alınmamasını diliyorum. Tüm meslektaşlarımdan konuya gereken hassasiyeti gösterilmelerini temenni ediyorum.

Hocam haklısınız. Evet serbest kürsümüz var ama zorunlu kalınmadıkça arkadaşlardan ricamız bunu amaç doğrultusunda kullanmaları. Diğer konu başlıkları altına atamayacakları coğrafi konuları serbest kürsüye atarlar düşüncesiyle açtık. Ben hiçbir arkadaşımızın emeğine saygısızlık etmek istemem ama yine rica ediyorum coğrafya ile ilgili olduktan sonra herşey kabulümüzdür ama içeriği coğrafya dışındaki unsurlar ile doldurmaya kalkarsak o zaman coğrafya ile ilgili olanlar da arada kaybolur gider. Ben hiçbir içeriğe gereksiz demek istemiyorum. Ama son zamanlarda pekçok arkadaşımız bu konudan şikayetçiler.
Lütfen Biraz Daha Dikkat Edelim...

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2007, 21:10:55 »

Yani kısacası "Arif olan anlar "demek istiyorsunuz Sami hocam Smiley)

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2007, 14:31:16 »

Değerli kardeşim eline sağlık
konuşa konuşa dilimizde tüy bitti...

ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2007, 14:40:40 »

teşekkür ediyorum sami öğretmenim
umarım bu sefer anlatılmak istenen doğru anlaşılır...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2007, 09:43:47 »

Y O R U M   Y O K !...

ahmetadanir
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2007, 12:27:34 »

Sayın Adminim bu şekilde olmaz. Yöntem yanlış. Mesajların altına değilde başka sayfada toptan uyarı yazısı yazarak olmayacağını sizde biliyorsunuz. Ya da büyük kırmızı harflerle olmaz. Birilerini üzmeden olmaz. Herkesi aynı anda memnun edemezsiniz. Yoksa sonunda üzülen siz olursunuz. Olay da amacından sapar...
Lütfen görevinizi yapın. Böyle yaparak sorumluluğu üzerinizden atamazsınız. Burası bir okul gibi ve siz müdür olmadan okul idare etmeye çalışıyorsunuz.
Sizi göreve davet ediyorum.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2007, 15:42:03 »

sami hocamın bahsettiği kaygıları paylaşıyorum.son zamanlarda coğrafya dışı konular daha çok yer kaplamaya başladı.

bir başka sorunda yaz sıcaklarındanmıdır bilinmez bir çok kişi polemik için fırsat kolluyor.

en son ahmetdemir adlı üye açıklamalarınızdan ben bir şey çıkaramadım .sami hocayı eleştirmişsiniz onu sezebiliyor insan.bence burda eleştirilimesi gereken en son kişiyi eleştirmişsiniz.

herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyorum

ahmetadanir
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2007, 16:00:37 »

Neyi anlamadınız anlamadım. Bir eğitim sitesine insanlar acayip şeyler yazıyor ve buna hiç kimse dur demiyor. Bunların silinmesini rica ediyorum. Şimdi anlamışsınızdır umarım...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #8 : 10 Haziran 2007, 17:04:54 »

sami hocamın bahsettiği kaygıları paylaşıyorum.son zamanlarda coğrafya dışı konular daha çok yer kaplamaya başladı.
bir başka sorunda yaz sıcaklarındanmıdır bilinmez bir çok kişi polemik için fırsat kolluyor.
en son ahmetdemir adlı üye açıklamalarınızdan ben bir şey çıkaramadım .sami hocayı eleştirmişsiniz onu sezebiliyor insan.bence burda eleştirilimesi gereken en son kişiyi eleştirmişsiniz.
herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyorum
Neyi anlamadınız anlamadım. Bir eğitim sitesine insanlar acayip şeyler yazıyor ve buna hiç kimse dur demiyor. Bunların silinmesini rica ediyorum. Şimdi anlamışsınızdır umarım...

Hocam ben kimsenin kalbini kırmak istemiyorum. Evet dediklerinizde haklı olabilirsiniz ama bu şekilde belki meslektaşlarım ve öğrenciler anlarlar diye umuyorum.

Zaten bu da son mesajımdı bu konuda. Eğer devam ederse yönetim olarak  ilgili forumu kilitleyip buna benzer yazılan konuları sileceğiz.

Yalnız hocam sizin neden kırmızı renk ve koyu metin kullandığınızı ben anlayamadım.

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Moderator

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2007, 21:19:25 »

Yapılan yanlışlar  olduğu gibi yapılan eleştirlerde de  ynlışlıklar yapıldığı düşüncesindeyim. Bu sitenin açılmasındaki genel amacın bil gi alışverişi olduğunu sanıyorum Buyuk ihtimalle sami hocam da bunu ve hiç kimsenin kalbinin kırılmasını istemiyor. ( kendisini iyi tanıdığımdan soyluyorum) Lutfen eleştirilerde biraz daha yapıcı olalım. Buradaki yönetimin bu konuda çok hassas oldugunu biliyorum. Lütfen biraz daha hoşgörülü olalım. (kırmızı ile yazmadım  Grin ) Saygılarımla.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
ahmetadanir
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2007, 21:25:55 »

Sayın Adminim sizinde yukarıdaki mesajlarınızda kırmızı bol miktarda var. Benimki gibi dikkat çeksin diye yaptınız sanırım.

Olay amacından tamamen saptı. Benim bugün 2 mesaja kafam takıldı. Bu güzel siteye uymuyor diye bunun mücadelesini verirken o mesajlar aynen duruyor. Onu yazanlara hiç eleştiri yapılmıyor (benden sonra başladı) nerdeyse siteyi düşündüğüm için ben suçlu oluyorum. El insaf derim buna.

Sayın Adminimizin iyi niyetinden şüphe duymuyoruz ama gerektiğinde sitede ağırlığını hissetmek isteriz. Bunu istemenin neresi yanlış. Eğer benim yanlış yaptığımı düşünüyorsa uyarsın ve banlasın. Ben bunu istiyorum.

Bilmem anlatabildimmi (SİYAH-İNCE) Niye büyük harf diye sorarsanız -Gönderme- olsun diye Smiley
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2007, 21:32:39 »

Arkadaşlar ahmetadanir arkadaşımın hassasiyetini paylaşıyor,Sami hocamın iyi niyetine her zamanki gibi hayranlık duyuyorum.Burada bence aynı duygu ve düşüncedeki insanların farklı tarzlardaki yaklaşımlarından kaynaklanan yanlış anlaşılmalar var.Sami hocam çok iyi niyetli ama bazen kaliteyi korumak için yaptırımlar gerekebilir.Sami hocam işini iyi bilen ve dengeyi iyi tutturabilen birisi,bu sorunu çözecektir.Bence konuyu fazla uzatmadan çözümü bekleyelim...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2007, 21:46:02 »

Sayın Adminim sizinde yukarıdaki mesajlarınızda kırmızı bol miktarda var. Benimki gibi dikkat çeksin diye yaptınız sanırım.
Sayın ahmetadanir, sizin kırmızıyla yazdıklarınız bana. Yani ben mi dikkatimi çekmek istiyorsunuz? Öyle bir mesaj yazmışsınız ki sanki hatalı olan benim. Evet teşekkürler bazı konuladaki hassiyetleriniz için ama öyle sanıyorum ki buna benzer uyarıların benden ziyade bu tür davranışlar sergileyen üyelere yapılması daha yerinde olur.

Bilmem anlatabildimmi (SİYAH-İNCE) Niye büyük harf diye sorarsanız -Gönderme- olsun diye Smiley
Ben sizin ne demek istediğinizi çok iyi anlıyorum. Göndermeniz kime acaba?

ahmetadanir
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2007, 05:22:41 »

Son cümle tamamen espriydi Sayın Adminim Smiley Her şeyin üzerinde bu kadar durmayınız. Bir şey soracağım. O mesajlar hala niye duruyor ?
enteresan
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2007, 06:07:54 »

Smiley
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic