Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Teşekkür Butonu Kullanmak Mesaj Sayınızı Arttırır  (Okunma Sayısı 3772 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 18 Ağustos 2008, 20:26:54 »

Forum konularına sadece teşekkür etmek için mesaj yazmaya gerek yok.

Açılan konulara teşekkür etmek için Teşekkür Butonunu kullandığınız zaman her teşekkür için mesaj sayınızda bir artış meydana geelecektir.

Bu şekilde sadece teşekkür amaçlı mesajlar bu şekilde değerlendirilirken, yorum mesajları için de ayrıca daha güzel bir ortam ortaya çıkacaktır.

Tüm kullanıcılarımızın bu konudaki duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür edyoruz.

NOT:
Bu sadece üyenin profilindeki mesaj sayılarını arttırmaktadır. Sitenin toplam mesaj sayısı içerisinde teşekkür butonundan elde edilen mesaj sayıları dahil değildir. Sitenin toplam mesaj sayısı foruma yazılan mesajların toplamıdır.
Teşekkür butonundan elde edilen mesajların üyelik puanına da herhangi bir etkisi yoktur.

kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2008, 20:39:20 »

İyi düşünmüşsünüz öğretmenim. Bir de şu beş kelime için bir iyilik düşünseniz.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2008, 20:42:26 »

Hocam 5 kelimeyi de zaten sadece teşekkürler için ayarlamıştık
Yani sadece teşekkür yazılmasın diye. Yapılan bir yorum sanırım 5 kelimeyi geçeceği için bir sorun teşkil etmyecektir.

kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2008, 20:45:30 »

Tahmin etmiştim. ( Cümlem bitti ama beş kelime...)

Dünyayı güzellik kurtaracak...
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2008, 20:59:04 »

Benim mesaj sayım artmasın...
Ben şahsen bu uygulamayı yanlış olarak değerlendiriyorum.
Değerli ve pek çoğu mesleğinin ilk yıllarında olan arkadaşlarımız ister istemez bu durumu, üyelik puanını, üye rengini yanlış yorumluyor. İster istemez bu türlü yersiz bir komplekse kapılıp, pek çok gereksiz mesaj ve teşekkür yazarak üyelik puanını vs yükseltmeye çalışıyor. Ben bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Şahsen bence en doğrusu meslektaşlarımıza insanların kalbinden öğrencilerin gelecekte öğretmenlerini anarak verecekleri puan olmalıdır. Bunun dışında tüm puanlar hikayedir.

Lütfen Bana Puan Vermeyin...

Ben hiçbir şeyi birileri bana puan versin diye yapmıyorum. Teşekkür etsin diye yapmıyorum. Gerçekte eğer doğru bişeyler söylüyorsam ve meslektaşlarımın doğru söylediklerini öğreniyorsam bundan güzel mutluluk olamaz. Şifre nedir? Teşekkür nedir? Puan nedir? Renk nedir? Bunlar sizin gibi her biri birbirinden kıymetli meslektaşlarım için ölçüt olamaz.

Nasıl ki meslek içi sınavların biçimine (örneğin uzman öğretmen veya Anadolu lisesine seçme sınavı gibi) karşı çıkıyorsak bunların bizim mesleğimizde ölçüt olamayacağını söylüyorsak bu puan muan işlerine de karşı çıkmalıyız. Eğer gerçekten doğru şeyler üretmiyorsak puanımız "on puan on puan on puan olsa" kaç yazar. Eğer bu ülkenin geleceğine bir tuğla koyamıyorsak bana kimse puan vermesin. İnanı bir kez bile bakmadım. Kesin sonlardayımdır. Belki bunu da hak ediyorumdur.

Ama bana sana bizlere gerçekten öğretmenlerin, bizlerden bişeyler öğrenen öğrencilerimizin, gelecekte bizi anacak olan evlatlarımızın, heyecanla eve gelip ödevini yapmak için heyecanla bilgisayarını açıp bizlerin yazdıklarını okuyup allah razı olsun diyenlerin ve de bizim burada kardeşçe , güzelce ve eğitimciye yakışır şekilde paylaştıklarımızı okuyup bize imrenen öğretmen adaylarının teşekkürleri, kalplerinden geçenleri yeterli olacaktır.

Bunun dışındakiler hikayedir. Ben meseleye böyle bakıyorum...
Hoşçakalın...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2008, 21:10:02 »

Sevgili Doğu;

Senin ne demek istediğini ben çok iyi anlıyorum. Bu özelliği katmamdaki temel sebebin illa bir puan veya derecelendirme olmadığını da biliyorsun. Benim tüm çabalarıma rağmen malesef belli mesaj tiplerinin önüne geçemedim. Konuya yazılanın içeriğini incelediğiniz zaman yazılan 5 kelime üstü veya 25 karakter üstü mesajın aslında bir teşekkür olduğudur. Ben isterimki yazılan bir mesaj konuyu irdelesin, doğrusu veya yanlışı konusunda fikir versin. Yoksa isterse benim 100000000000000000000 puanım olsun bu benim için kriter değildir. Ama zaman zaman bunu kriter olarak görenler çıkabiliyor ve sırf bu amaçları için forumda gereksiz mesajlar yazılabiliyor. Bu da forumun içeriği konusunda sıkıntılar doğuruyor.

Dikkat edersen bu mesajların sadece üyeyi bağladığını, site mesajlarını etkilemediğini özellikle belirttim. Böyle olmasaydı emini ileride birileri çıkıp forum mesaj sayılarının fazla olmasında tıklamaların etkisi büyüktür diyeceklerdir.

Bu şekilde bir önlem alınmadığı zamanda ilerleyen dönemlerde forum içeriği tek tip mesajlardan geçilmeyecektir.

Olayın bir başka boyutunun da paylaşımda bulunan dökümandan veya içerikten kimlerin faydalandığı veya memnun olup olmadıklarının bir göstergesi olması açısından da fikir vermesidir.

Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2008, 21:26:10 »

hocam ben kendi adıma, teşekkürden ziyade bana artı özellikler katacak yorumlar konusunda hassasım. Ama zaman zaman bu teşekkür furyasına "bi bakıyorum ; kapılmış gidiyorum". Sağolun, istemeden de olsa bu hatayı yaptığım oluyo;ama bunda çalışmayı tekrar gündeme getirme dürtüsü etken sanırım bende.  kendi adıma teşekkür ederim, çok daha dikkatli olmaya gayret edicem bundan sonra.
Tüm bu çabalar, çok da özenli, seçici, kaliteli ve ... kişiye, ürüne, çok daha iyi özellikler katmak adına.
orojenez
VIP Üye

Performans: 220
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2008, 21:27:00 »

Sami hocama katılıyorum, bencede doğru bir düşünce bazıları gereksiz olduğu halde sırf mesaj sayısını arttırmak için yazıyorlar.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2008, 21:31:44 »

Bence sadece bir teşekkür emeğin farkında olduğunuzun bir göstergesi, bir yorum da yapılan işin doğruluğunu veya daha da iyi olmasını sağlayacak bir yol göstermeniz açısından önemlidir.

Lütfen yorumlarımızı eksik etmeyelim. Eleştri yapın ki bu yapıcı eleştriler daha kaliteli çalışmaların ortaya çıkmasına zemin hazırlasın.

Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2008, 05:48:03 »

hocama hak veriyorum.bende bazen aynı yanlışı yapıyorum.özür dilerim.saygılar.

Kayracan
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2008, 06:20:46 »

Sami hocama, bu güzel düşüncesinden ve uygulamasından dolayı teşekkür ediyorum. Çok iyi düşünmüşsünüz hocam.
Bence sadece bir teşekkür emeğin farkında olduğunuzun bir göstergesi, bir yorum da yapılan işin doğruluğunu veya daha da iyi olmasını sağlayacak bir yol göstermeniz açısından önemlidir.

Lütfen yorumlarımızı eksik etmeyelim. Eleştri yapın ki bu yapıcı eleştriler daha kaliteli çalışmaların ortaya çıkmasına zemin hazırlasın.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2008, 09:22:02 »

Paylaşım yapan bir arkadaşımızın  gönderdiği dosya hakkındaki görüşlerin yazılması paylaşımı yapan için teşvik edici bir unsurdur ve bence son derecede gereklidir,bu nedenle tüm arkadaşlarımızın paylaşım yapılan dosyalar hakkında olumlu veya olumsuz(yapıcı olarak)görüşlerini,varsa eksik yönlerini tamamlayıcı eklentiler yapmaları ,içten teşekkürlerini bildirmeleri doğru bir davranış biçimidir buna bağlı olarakta anasayfadaki sirkülasyonda artacaktır.Puanlama işine gelince çok samimi söylüyorum kaldırılmasından yanayım.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2008, 09:28:30 »

Puanlama işine gelince çok samimi söylüyorum kaldırılmasından yanayım.

Cahit Hocam;

Haklısınız ama uzun bir zamandır malesef istenileni yerleştiremedik. 5 kelime 25 karakter uygulamasında bile harflerin arasına boşluk bırakılarak bu aşılmaya çalışıldı. Kaldı ki uygulamanın yapılmasındaki sebebin buna benzer uygulamlar olduğu unutuldu.

Evet mesaj veya puanların bir kriter olmadığıdır. İsterse üyenin mesajları 10.000 olsun ama profiline girince açtığı konular, gönderdiği mesajlar ve genel puan üye hakkında bir fikir edinilmesini sağlayacaktır. Ama net bir değerlendirme olmadığı da ortadadır.

Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2008, 09:40:58 »

Puanlama işine gelince çok samimi söylüyorum kaldırılmasından yanayım.
Haklısınız Cahit Hocam ama hatırlarsanız defalarca bu konu tartışılmış.Tartışmanın diğer tarafında puan isteyenler hatta zaman zaman link gizleme vs.gibi durumu zorlayıcı yöntemlere de başvuranlar olmuştur.Ben puanın bazı paylaşımcılarda isteği artırıcı bir unsur olduğunu görmesem aynen sizin gibi düşünüyorum ama maalesef insanlar farklı düşünebiliyorlar Sami Hocamın işi de zor yani.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimiçi Çevrimiçi

« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2008, 12:51:53 »

bence puanlama güzel bir sistem. kimin ne yaptığı ortaya çıkıyor. bazıları sırf mesaj sayısı artsın diye. klasik molarak
'' paylaşımınız için teşekkürler ......... hocam .'' yazıyor.

bundan sonra bu tür mesajların azalacağını düşünüyorum.
 Sami hacam bence güzel düşünmüş.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic