Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: hizmet birleştirme hakkında soru  (Okunma Sayısı 1470 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hfuat
Deneyimli Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 30 Ağustos 2012, 22:21:43 »

Değerli arkadaşlar,ssk da geçen 415 günümü emekli sandığına aktarsam kademe ve hizmet puanı alırmıyım.Cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
ringside
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adasokağı Anadolu Lisesi / ADANA

« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2012, 15:46:56 »

ssk'da geçen hizmet sürenizin bir özel eğitim kurumunda olduğunu belirtirseniz eğer (dersane, özel okul) evet hizmet puanınıza ve kademenize eklerler. Daha önce çalıştığınız yer için 1 yıla 10 hizmet puanı eklerler. Yani 10 puanınız hayırlı olsun. Fakat 415 günlük prim kademenizde pek bir değişiklik yapmayacaktır. Çünkü özelde toplam çalıştığınız sürenin yanlış hatırlamıyorsam sadece 4'te 1'ini etkiliyor.
Bu arada birleştirmeyi hemen yaptıracaksanız yanınızda daha önce çalıştığınız kurumda çalıştığınıza dair belgeler, hizmet dökümü, nüfus kağıdı fotokopisi ve hizmet birleştirme isteğinizi uzun uzun anlatan (mümkünse kanunda yönetmelikteki maddelerini de ekleyin) dilekçenizle birlikte ilgili müdür yardımcınıza başvurun. İl memlerde işler biraz uzun sürüyor (4-6 ay gibi) isterseniz elden takip edip süreyi kısaltabilirsiniz.
İdarecileriniz puanın artmaz derlerse ben yine de şansımı denemek istiyorum diyip işinizi sağlama alın hocam. Zira aynı olay başımıza gelmek üzeydi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür Ve bir orman gibi kardeşcesine!..
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2012, 22:10:37 »

meb de çalıştığım ssk lı günler için emekliliğe sayıldı ve ek puan verildi .Ama kademe vermediler.
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2012, 22:12:26 »

hizmet birleştirirken ringside arkadaşın dediği belgelerin hiç birini istemediler. sadece sigorta dökümü verdim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic