Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Forumla İlgili Her Türlü Sorunuz İçin  (Okunma Sayısı 18333 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SeNaN
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Şubat 2007, 01:34:37 »

Forum ve kullanımı ile ilgili her tülü sorunuz içi yukarıdaki alandan yani fotoğrafya işaretli YARDIM alnından girerek sorulanıza cevap bulabilirsiniz.
cograpiges
Yeni Üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2008, 07:17:41 »

Arkadaşlar insanın geçmişi ile ilgili olarak 10. sınıf kitabında 2 milyon yıllık bir geçmişten bahsediliyor. ne kadar doğru doğru acaba. tarihçi arkadaşlkara sordum tatmin edici bir bilgi alamadım. şimdiden teşekkürler
onur aksakal
Genel Moderator

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2008, 13:46:32 »

"Homo habilis (Latince yetenekli insan), soyu tükenmiş hominid türlerinden biridir. Günümüzden yaklaşık 2.5 ila 1.8 milyon yıl önce Pleistosen'nin başlangıcında yaşamıştır.

H. habilis genellikle homo türünün ilk örneği kabul edilir. Homo türüne dahil canlılar arasında muhtemelen insana en az benzeyenidir. Kısa boylu, uzun kolludur. Ancak yüzü fazla çıkıntı yapmaz, yani modern insana benzer şekilde basıklaşmaya başlamıştır. Australopithecinenin soyundan geldiğine inanılır. İnsansı maymunlara benzeyen ve h. habilisden daha iri olan homo rudolfensisin ise yakın atalarından olduğu düşünülmektedir.

H. habilisin beyni modern insanın beyninin yarısından biraz küçüktür. Buna rağmen fosil kalıntılarının yanında çoğunlukla taş aletlere rastlanır. Daha uzun boylu ve daha beyni daha gelişmiş olan homo ergasterin de atası olduğu düşünülmektedir. Homo ergaster modern insana oldukça benzeyen homo erectusun atasıdır. Homo habilisin modern insanın doğrudan atası olduğu mevzuu hala tartışmalıdır."

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Homo_habilis

Burada da görüldüğü -tartışmalı olsa da- yaklaşık 2 milyon yıl önce yaşayan Homo Habilis'in modern insanın atası olabileceği  kabul ediliyor.

Hominidlerin(insansıların) soyağacı ise şöyle:

Modern insanın (homo sapiens) bulunan en eski fosili   ise yaklaşık 130.000 yaşında, dolayısıyla modern insanın yaklaşık 200000 önce dünyada görüldüğü varsayılıyor.

mustafa44
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2008, 15:29:54 »

ARKADAŞLAR YENİ KONU BAŞLATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM. CEVABI ARANAN SORULAR KISMINA EKLEYECEM ANCAK BULAMADIM
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2008, 15:32:47 »

ARKADAŞLAR YENİ KONU BAŞLATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM. CEVABI ARANAN SORULAR KISMINA EKLEYECEM ANCAK BULAMADIM
Belirli bir mesaj sayısına ulaşmış olmanız gerekiyor.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2008, 16:08:38 »

1.Teşekkür butonu kaldırıldımı yoksa geçici bir sorunmu ?
2.Anasayfada sitemiz ziyaret eden üye olmayan ziyaretçiler alt kısımda hep o şekilde görünecekmi,eğer bu şekilde kalacaksa çok yer kapladığını ve  çok çirkin bir görüntü oluşturduğunu söylemek isterim

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2008, 18:41:48 »

Cahit hocam bir süre sonra tüm eksiklikleri tamamlayacağız.

onin
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2008, 19:02:17 »

arkadaşlar imza ya da avatar nasıl ekleniyor
bir türlü ayarlayamadım

dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2008, 19:17:05 »

teşekkür butonunun tekrardan eklenmesini istiyorum.
çünkü her ne kadar performansa tıklasam da, teşekkür butonu bizim aynı konuyu tekrardan açmamızı engelliyordu.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

mehmet şirin
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2008, 06:49:24 »

sitenin içindeki hiç bir konudan faydalanamıyorum.Bunları açmanın başka bir yolu varsa bana yazar mısınız?
cananüner1401
Yeni üye
*

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2009, 17:35:04 »

hocam iyi akşamlar...ben bir soru yayınlamak istiyorum ama yapamıyorum.soruma yanıtları almak istiyorum.  TURİZM  geçici göçlere örnek verilebilir mi?bazı kaynaklarda geçici göçlere örnek verilebilir diyor bazı kaynaklarda verilemez diyor.ben öğrencilere nasıl bahsedicem.....
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 05 Ocak 2009, 18:23:45 »

Hocm göç olgusunun tarifinden yaklaşmak gerekir olaya bence:
GÖÇ: Bir idari sınırı geçerek, oturma yerini devamlı yada uzun süreli olarak değiştirmek kavramıdır. Bir değişim ve zaman kavramı ortaya çıkıyor. Turizm faaliyetlerinde bir yer değiştirme var. Bu durumda zaman kavramının izafi durumu ile ilgili saptamalr yapmak gerekir. Tanımda zamanla ilgili kesin bir sınır çizilmemiştir. Bu durumda zaten bir ayrımı yapılan -sürekli,geçici- göç durumundan bahsediyorsak turizm faaliytlerinide GEÇİCİ göç olarak tasnif etme daha doğru bir saptama olacaktır diye düşünüyorum.
hocam iyi akşamlar...ben bir soru yayınlamak istiyorum ama yapamıyorum.soruma yanıtları almak istiyorum.  TURİZM  geçici göçlere örnek verilebilir mi?bazı kaynaklarda geçici göçlere örnek verilebilir diyor bazı kaynaklarda verilemez diyor.ben öğrencilere nasıl bahsedicem.....

turangokcen
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2009, 18:01:35 »

merhaba ben dosyaları açamıyorum biri bana yardım etsin lütfen teşekkür ederim
lefkoşa
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2009, 14:30:19 »

Forum Kuralları
9- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazı yazmayınız.

mesajınızforum kurallarına uygun olmadığı için tarafımdan silinmiştir.
:::.AHMET.:::
ayşe turan
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2009, 18:57:31 »

merhaba ben dosyaları açamıyorum biri bana yardım etsin lütfen teşekkür ederim
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic