Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Forum Başlıkları  (Okunma Sayısı 12707 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 06 Aralık 2006, 13:36:40 »

Forumların daha düzenli olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. İlk etapta bu gibi durumlar sıkıntı yaratmazken ilerleyen zmanlarda forumda çeşitli karışıklıklara sebep olacaktır.
Tüm üyelerimizin öncelikle aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmesini temenni ediyorum.

- Forum Başlıklarında başlığın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır. Kelimelerin ilk harfleri büyük sonrakiler küçük yazılacaktır.

- Başlıklarda farklı karakterler kullanılmayacak, kullanılacaksa da bunlar konu içerisinde kullanılacaktır.

- Forum başlığından sonra başlığın ne ile ilgili olduğunun daha rıhat anlaşılması için en son kelimeden sonra bir boşluk bırakılıp - işeritenden sonra Soru, Test, Sunu, Anket, Konu Anlatımı, Ders Planı, Kavram Haritası, Etkinlik, Proje, Video, Animasyon, Fotoğraf, Harita gibi ifadeler kullanılabilir.
  Örneğin: Dünyanın Şekli ve Hareketleri - Sunu

- Konu başlıkları ilgili bölümün altına mutlaka açılmalıdır. Çünkü bu şekilde yapılmadı zaman forumda bir düzensizlik meyadana gelmektedir. İlgili bölümlere açılmayan konu başlıkları ben ve Moderatörler tarafından haber vermeden silinebilir. Böyle bir durumda üye durumdan haberdar edilemyebilir. Bu gibi durumla karşılaşmamak için konunuzu mutlaka ilgili bölüme açın.
Sitenin içeriği ve kullanımı iel ilgili alanda sık sorulan sorular bölümüne genel sorular girlmiştir. Bu konular daha sonra uygun bir alana taşınacak benzer durumlarda konular silinecektir.

- Forumda bu başlıklarının dışında coğrafya ile ilgili  olmasını istediğiniz konu başlıkları varsa bize bildirin açalım.

Yukarıda değindiğin konulara üyelerimizin uymaları sitenin daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

Tüm üyelerimize konuya gösterecekleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

M. Sami KÖROĞLU

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2006, 15:15:16 »

Sayın hocam bu uyarılarınız daha kullanışlı bir forum sayfası için mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar..
Sizden bu mesajla ilgili bir şey rica etsem.. Lütfen bu mesajı forumda cevaplar bölümünün üstüne sabit kalacak şekilde yerleştirseniz..Böylece her kullanıcı birtakım kuralları daha baştan görerek mesajını gönderebilir..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2008, 13:59:40 »

Lütfen açtığınız yeni konuların başlıklarını "Güzel Tükçemiz"in kurallarına uygun bir şekilde yazmakta fayda görüyorum.

Duyarlılığınızdan dolayı tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2008, 20:29:32 »

Son zamanlarda açılan konuların bazı başlıklarına binaen....

Ayrıca bu linkte yer alan konunun içeriğinin dikkate alınması daha kaliteli bir ortam için katkı sağlayacaktır.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2008, 11:00:43 »

Yeni Konu Açarken;

Forum kuralları  gereği aynı konunun tekrar tekrar açılmaması gerekmektedir. Bunun için arama yapılması önemle rica olunur. Benim bu konuyu açma sebebim tam bu noktada ortaya çıkmakta. Yeni konu açarken (özellikle dosya paylaşımı yapılan konularda) konu başlığınız, konunuzun içeriğini tam olarak belirtsin ki; arama yapan arkadaşlar kolaylıkla aynı içeriğe sahip başlık olup olmadığını algılasın. Örnek vermek gerekirse çok güzel bir sunu, alın benden size kıyak, bu sorunun cevabı nedir, bir soru da benden, güzel bir zeka sorusu gibi içindeki dosyanın veya paylaşımın ne olduğunu belirtmeyen başlıklar kullanılmamasını temenni ediyoruz... 
Hepinize iyi paylaşımlar...

Ve lütfen ders notları, konu anlatımları, soru ve cevapları özel mesaj ve mail yoluyla sormayın.  Bunun yerine önce forumda arama yapın, bulamazsanız yeni bir konu açın.

gülper
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2008, 14:18:41 »

nasıl konu açılacağı hakkında yardım edermisiniz
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2008, 14:53:42 »

nasıl konu açılacağı hakkında yardım edermisiniz

Mesaj sayınız 10 un üzerine çıktığı zaman sağ üst köşede yeni konu linki görülecektir.

gülper
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2008, 17:38:03 »

sami hocam mesaj sayım 23 ama yeni konu linki yokk
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2008, 20:28:00 »

Düzenlemelerden sonra yeni konu butonu çıkacak..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
gülper
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2008, 18:02:30 »

hocam bilgi için
teşekkür ederim Smiley Smiley Smiley Smiley
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2009, 17:27:50 »

Forum başlıklarının bir konu başlığı olduğu unutulmamalıdır. Türkçe kurallarına göre bu başlıkları yazmakta fayda var.

Forum başlıklarının düz bir yazı gibi değil, konu başlığını yansıtacak sade ve mümkün olduğu kadar kısa olması hem başlık özelliği açısından hem de görsel açıdan daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

Arkadaşlarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkürler.

crazy_doktor
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2012, 17:55:55 »

teşekkürler 2 saattir bunu arıyordum
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic