Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafyabiz bir okuldur!  (Okunma Sayısı 8319 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aligulersoy
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Eylül 2007, 21:29:19 »

Merhaba arkadaşlar! Okulun tanımı izafidir. Daha öncede değindiğimiz gibi öğretmenlik (maalesef) büyük ölçüde lisans eğitiminden sonra bizzat uygulama içerisinde öğrenilmeye çalışılan bir meslek. Bu meyanda çözümü tartışılan sorulardan emekleme dönemindeki yeni müfredatın uygulanma sürecinde arkadaşlarımızın gönderdiği dosyalara vs. kadar "coğrafyabiz oluşumu" sanal bir okul vazifesi görmektedir. Böyle bir siteyi kuranlara ve yaşatanlara ne mutlu! Herkese iyi çalışmalar!
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2007, 21:48:49 »

Ali hocam ve tüm site üyelerine merhaba....
Konuyu hocam açmış bende bişeyler söylemek isterim.
Bu siteye  pek çok arkadaşımız bilir geç dahil oldum. Aslında baştan beri vardım. Ama mod muhabbeti çok sonra oldu. Olmasında da değerli meslektaşım Menderes Kılıçaslanın katkısı çok büyüktür.

Burayı gerçekten bir okul, bir eğitim merkezi gibi gördüm hep... Özellikle ülkemizde öğretmen eğitiminin hiç yapılmaması, öğretmenleri zorla seminer adı altında okula hapseden zihniyete karşı neden biz de böyle bir sanal platformu kullanmayalım diye düşündüm. Gerçekten de gördüm ki Anadolu'nun farklı üniversitelerinden gelen yüzlerce eğitimci aynı branşta bile olsalar ne denli farklı eğitimler görmekteler ve bilgilerimiz ne denli farklı... Çoğu zaman sinirlendiğim, kızdığım olmuştur. Ama sonuç olarak burası bir bilgi paylaşım platformu ve istatistiksel olarak Türkiye'de çok az siteye nasip olabilecek bir potansiyele sahip. Mesela bizim kutucuklarımızda günde kaç bin kişi bizi ziyaret ediyor yazmıyor. Ama her gün aktif pozisyonda tartışmaya katılan kendini geliştirmeye çalışan hatalarından ders çıkaran öğrenen gelişen geliştiren inanılmaz faal yaklaşık 3000 civarı bir öğretmen kitlesi ve onları izleyen binlerce öğrenci ve öğretmen bu sitede... Sanırım bundan daha güzel bir okul olmazdı...

Ben çok şey öğreniyorum. Bu okulun öğrencisi, çömezi, çırağı, kalfası ve öğretmeni olarak ve bu siteyi bir evladım olarak görüyor bilgisayara her uzandığımda ilk iş burayı açıyorum. Benimle aynı şartlarda olmayan Anadolu'nun farklı yerlerinde bu ülkenin çocukları için yılmadan internet kafelerde sigara dumanının içinde bu siteyi takip etmeye çalışan öğrencilerine faydalı olmak için gecesinden gündüzünden fedakarlık eden binlerce meslektaşımızın varlığı her an yeni birşeyler üretme arzumu kamçılıyor. 

Arkadaşlar bazen soruyor yahu bu notlara felan neden filigran atmıyorsun ya da sitenin reklamını koymuyorsun marka olmuyorsun bilmem ne bilmem ne.... Bence paylaşmaktan daha güzel bir marka olamaz. Faydalı olmaktan daha güzel bir marka olamaz.

Sami'ye her zaman söylediğim bir sözü çok önemli olduğunu düşündüğüm için sizlerle de paylaşmak istiyorum. "Bu site Sami'nin değil artık bütün coğrafyacılarındır." Bizler şunu asla unutmamalıyız böyle binlerce mensubu bulunan alanlar artık tümüyle kamuya mal olmuştur ve kişilerin şahsi hırslarının üzerindedir. Bu yüzden siyasi tartışma olsun istemiyoruz, bu yüzden bazı konularda ukalalık yapmak zorunda kalıyoruz. Başta sanki anlaşılmadığımızı düşünüyordum. Ancak zamanla yüzlerce arkadaşın inanılmaz pozitif yaklaşımı, özel mesajları, iyi dilekleri bana hep şunu söyletiyor.
"Ulan ne güzel yapmışın da şu siteye girmişin"

Tüm meslektaşlarımı kucaklıyor selamlar sevgiler yolluyorum.

Doğu ATEŞ

baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2007, 21:50:34 »

kesinilikle size katılıyorum. böyle geniş bir zümre işbirliğinin varlığı hem kişisel bakış açımın gelişmesi , hem de öğrencilerimize daha verimli olabilme adına büyük bir fırsattır diye düşünüyorum. siteyi kurana ve emeği geçen herkese teşekkürler.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

bed
Uzman Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

BİZE HERYER COĞRAFYA

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2007, 21:53:33 »

bütün tanıdığım coğr.öğrt.arkadaşlarıma soruyorum üye misin? diye.değillerse şiddetle kınıyorum.

Bülent Ecevit Demirci                                          
URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
İZMİR                   TS
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2007, 10:07:13 »

Tüm değerli meslektaşlarıma ve siteyi takip eden sevgili öğrencilerimize sevgilerimi sunuyorum.

Aslında söyleneceklerin coğunu Doğu hocamız dile getirmiş. Onun üzerine söylenecek çok az şey var.

Arkadaşlar bugün yeni okulumda göre başladım. Bir de yaklaşık 10 gün kadar klavye ile fazla haşır neşir olamayacağım. Sağ baş parmağıma bir parça taktık. 10 gün kalması gerkiyormuş. Bu başlığı görünce inanın dayanamadım ve iki parmakla bişeyler tuşlayayu,ım dedim.

Bu okulun ilk temeli atmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Ve bu temelin üstüne her türlü fedakarlık ve paylaşım arzusuyla birşeyler inşaa etmeye çalışan meslektaşlarıma da sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Evet sevgili Doğu burası benim değil artık. Aslında baştan beri böyleydi. Eğer meslektaşlarıma karşı sorumluluklarımın olduğunu düşünmeseydim inanın kapatmayı düşünmedim değil.

Selam ve sevgilerimle.

sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2007, 10:20:12 »

büyük geçmiş olsun sami hocam,ama ben inanıyorumki sizin azminizi basarınızı katkıda bulunamamanız engelleyemeyecektir yani kısacası varlıgınız yeter ayrıca yeni okulunuzdada basarılar diliyorum ve iyiki bu temeli atmışsınız görülen o ki tüm site üyeleri daha da güzelleştirmek için kurdugunuz binayı canla basla katkıda bulunuyorlar.herkese tesekkürler

siteyi evi gibi sahiplenen...
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2007, 10:36:05 »

Sami hocam öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.sonra yeni okulunuzda başarılarınızın devamı diliyorum.ben bu okulun bir ferdi olmaktan hep mutluluk duydum.Coğrafya.biz olmasaydı ne yapardım bilmiyorum.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2007, 11:01:14 »

sami hocam gecmis olsun bende bu sitede olmaktan cok mutluyum hergun bu siteye girip bakmazsam eksiklik hissediyorum inanin ve ayrica diger branslardaki arkadaslar bizi kiskaniyorlar herkese calismalarinda basarilar dilerim

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2007, 12:09:54 »

Sami hocama öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bu siteyi kurduğu için Sami hocama çok teşekkür ediyorum. Bu siteye katkısı olan herkese de binlerce teşekkür. Bence bu site Türkiye'deki tüm coğrafyacının ve coğrafyaseverin tek sitesi. En büyük coğrafya okulu. Bütün arkadaşlara saygı ve hürmetlerimle.
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2007, 13:37:13 »

Benden kaynak isteyen değişik dökümanlar arayan arkadaşlarıma cografya.biz'i öneriyorum. Bazı arkadaşların siteyi yeni duyduklarını söylemeleri karşısında inanın şaşırıyorum. Bence sitemizi bilmeyen coğrafya öğretmeni kalmamalı ve böyle giderse kalmayacakta...
baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2007, 13:51:54 »

çok geçmiş olsun sami hocam, yeni okulunuzda başarılar diliyorum.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2007, 14:27:35 »

Arkadaşlarımın dileklerine aynen katılıyorum.Yeni okulun hayırlı olsun,acil şifalar Sami Hocam.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2007, 14:40:45 »

Sami Hocam bir an önce iyileştir o parmağı.Onunla çok klavye tıklatacıksın.Coğrafya sitemiz gerçekten çok özgür ve katılımcı.Bu kadar rağbet görmesi de  havasında,paylaşımı,kardeşliğinde ve seviyesinde gizli.Böyle bir ortamda olmak gerçekten gurur verici,eğitici,öğretici,geliştirici.Türkiyenin dört bir yanındaki meslektaşlar biribirine görmeden, tanımadan, bilmeden yardımlaşma ve dayanışma içindeyiz.Bu çok hoş bir duygu olmalı.

Site sayesinde kazanımlarımız gerçekten çok fazla.Gerek formasyon gerekse disiplinimiz alanında çok şey öğreniyoruz,hep beraber gelişiyoruz.Özellikle "bed" arkadaşımızın dediği "üye olmayana kızmak" ince bir espri.
  Bütün meslektaşlara iyi çalışmalar.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
bakdeniz
Üye
**

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 25 Eylül 2007, 16:04:57 »

sami hocam geçmiş olsun. emeklerinize sağlık.hiç durmadan gelişmek dileğiyle
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 25 Eylül 2007, 16:14:59 »

geçmiş olsun sami hocam. Allah şifa versin. arkadaşların düşüncelerine katılmamak mümkün değil. dediğiniz gibi coğrafya biz herkesin sitesi daima ileri ve her zaman en güzellere ulaşmak dileğiyle. coğrafya.biz ailesine selamlar saygılar ve sevgiler.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic