Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya dışı konular ve konuların yanlış başlık altında açılması  (Okunma Sayısı 2911 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Ocak 2008, 10:58:29 »

Öncelikle yazacaklarımdan kimsenin  kişisel olarak alınmamasını rica ediyorum.Zira son günlerde coğrafya dışı konuların fazlaca açıldığını görüyoruz.açılan bu konuların büyük çoğunluğu da yanlış konu başlıkları altında açılmaktadır.
   Serbest kürsü ve karma dökümanların kapalı olmasının bir nedeni var.Oraya açılamayan konuların başka konu başlıkları altında açılması serbest kürsü ve karma dökümanların kapalı olmasını anlamsız kılıyor ve sorumlu moderatör ve yönetici arkadaşların işini dahada zorlaştırmaktadır.

Lütfen bu hususlarda biraz daha dikkatli olalım.Bu tür mesajlar bundan sonra sorumlu arkadaşlar tarafından ya kilitlenecek yada silinecektir.

Başta da dediğim gibi kimse kişisel olarak üzerine almasın.
   Herkese iyi çalışmalar dilerim.

zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2008, 11:11:28 »

Sevgili ferat54 öğretmenim, sizlerin gösterdiği özveri, fedakarlık feragat ve azim her türlü övgüyü hak ediyor. Öncelikle bu çalışmalarınızdan ve emeğinizden dolayı sizlere teşekkürler.
Burası Coğrafya'ya ait ne varsa Coğrafya sevenler tarafından paylaşıldığı bir forum sitesi.
Elimizden geldiğince burada açtığımız konuların Coğrafya ile ilgili olmasına ve ilgili konu başlığı altında açılmasına özen gösteriyoruz. Uygun olmayan mesajlar ve konular da zaten moderatör arkadaşlarımızca ya siliniyor veya kilitleniyor.
Sizlerin işlerinin oldukça zor olduğunu biliyorum. Uyarınız için teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Kolay gelsin...

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2008, 11:12:54 »

Öğretmenim;''hayat coğrafyadır.''. Bu anlamda  ülkedeki herhangi bir olay ve konuyu forma taşımak, Coğrafya dışı olmasa gerek. Burada bence sorun; arkadaşların birbirinin hoşgörü sınırını zorlama sınırıdır. İnsanlar birbirinin düşüncelerine karşı saygılı, hoşgörülü olduğu sürece sorun olacağını zannetmiyorum. Farklılıklarımız zenginliğimizdir diyorum.Saygılarımla...

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
baksu
Moderator

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2008, 11:49:52 »

konuyla ilgili olarak ben de açılan konuların "konu başlığı" konusunda bir hatırlatma yapmak istiyorum.
buna son zamanlarda fazlaca rastlamaya başladık. arkadaşlardan açtıkları konuya anlaşılır bir başlık vermelerini rica ediyorum.
 bir başka husus ise açılacak konuların önceden  sitede  açılmış olabileceğini göz önünde bulundurup yeni konu ekleyecek arkadaşın konu açmadan önce sitede arama yapmasının yerinde olacağı kanaatindeyim.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2008, 11:58:46 »

gunban hocam,belki temelde haklısınız. Coğrafya yaşamın her alanındadır ve herşeyi kapsar.Ama sizin de çok iyi bildiğiniz gibi son zamanlarda coğrafya dışı konuların yaygınlaşması, polemikleri de beraberinde getiriyor. Dolayısıyla kırgınlıklar ortaya çıkıyor. Bu nedenle de coğrafya dışı konuların mümkün olduğunca açılmamasının uygun olacağını düşünüyorum.
Ama diğer yandan demokrasi gereği, insanların değişik konulardaki düşüncelerini açıklaması doğru bir tavır. Ne yazıkki bazı konularda kişisel düşünceler, taraf olgusunu ortaya çıkarıyor. Size burada onlarca konu gösterebilirim ki belirli dünya görüşlerini empoze etmek amacıyla açılmış ve tartışma yaratmış. Siz de böyle bir ortamın bu nedenle bozulmasını istemezsiniz sanırım..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2008, 12:19:37 »

Ortamı bozanı cezalandırmak varken, iyi niyetle burada paylaşım yapan geneli hedef almak aynı şey midir albedo öğretmenim? gunban öğretmenimin dediği gibi her arkadaşımız, olayları, haberleri, yorumları; kişiselleştirmeden, karşılıklı sevgi, saygı, anlayış ve hoşgörü içerisinde açıkça paylaşabilmeli. Burası bizim yuvamız, evimiz. Böylesine seviyeli, kaliteli, bol paylaşımlı bir ortamın bozulmasını hiç bir arkadaşımız istemez. Ancak huzuru bozan, saygısızlık, hakaret eden, argo yazan, olayları şahsileştirip "Biz" olduğumuzu unutanlar varsa onları cezalandırmak ta siz değerli yöneticilerimizin görevi. İkaz edersiniz, mesjları değiştirir/silersiniz, üyelik iptali için gerekeni yaparsınız. Biz de bu konuda her zaman sizlere yardımcı olmaya gayret ediyoruz.
Herkese sınırsız, seviyeli, kaliteli bol paylaşımlar diliyorum. Saygı ve sevgilerimle...

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2008, 12:33:45 »

Ortamı bozanı cezalandırmak varken, iyi niyetle burada paylaşım yapan geneli hedef almak aynı şey midir albedo öğretmenim? gunban öğretmenimin dediği gibi her arkadaşımız, olayları, haberleri, yorumları; kişiselleştirmeden, karşılıklı sevgi, saygı, anlayış ve hoşgörü içerisinde açıkça paylaşabilmeli. Burası bizim yuvamız, evimiz. Böylesine seviyeli, kaliteli, bol paylaşımlı bir ortamın bozulmasını hiç bir arkadaşımız istemez. Ancak huzuru bozan, saygısızlık, hakaret eden, argo yazan, olayları şahsileştirip "Biz" olduğumuzu unutanlar varsa onları cezalandırmak ta siz değerli yöneticilerimizin görevi. İkaz edersiniz, mesjları değiştirir/silersiniz, üyelik iptali için gerekeni yaparsınız. Biz de bu konuda her zaman sizlere yardımcı olmaya gayret ediyoruz.
Herkese sınırsız, seviyeli, kaliteli bol paylaşımlar diliyorum. Saygı ve sevgilerimle...
Sanırım aynı şeyleri söylüyoruz hocam.. Ama siz de iyi biliyorsunuz ki "serbest kürsü" ve "karma dökümanlar" bölümlerinin kapatılması sürecinde çok fazla uyarı yapıldı, yine de çözüm bulunamadı. Temennilerinize katılmamak mümkün değil..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2008, 15:25:05 »

doğru dürüst bir konu bulmadıkça paylaşım yapmamaya çalışıyorum. konulara teşekkür yazılmasın diniliyor. bakıyorum coğrafya ile ilgili konularda herkes butondan teşekkür ediyor. fazla önemi olmayan bir konuya herkes birşeyler yazıyor. daha sonrada bakıyorum ki coğrafya ile ilgili konular hemen geçiyor. forumu kurcaladığımızda bu ne zaman yayınlanmış diyorum. hergün sitemizi ziyaret etmeme rağmen bazı önemli olmayan konular yüzünden önemli olanlarını göremiyorum. konu hemen geçiyor. onun için ferat54 öğretmenime sonuna kadar katılıyorum. coğrafya herşeydir. ama herşeyi yazacak olursak coğrafya hiç birşey olur. o şunu dedi bu şunu yaptı eskiden şöyleydi şimdi böyle ya ne gerek var ki. saygılarımla
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic