Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2011 YGS Coğrafya soruları  (Okunma Sayısı 4627 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kadimi
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Mart 2011, 20:34:21 »

Bu yılki coğrafya sorularını değerlendirelim istedim.Görüşlerinizi bekliyorum.
şahin55
Deneyimli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Mart 2011, 20:58:21 »

Arkadaşlar bence sorular net, anlaşılır, yorum ve sorgulayıcı güzel seçilmiş sorulardı ancak kesinlikle bilgi gerektiren sorulardı.Konuyu bilmeden doğru yorumlar getirmeleri mümkün değil. Özellikle Türkiye'nin dağları ile ilgili sorular. Dağların isimlerini,yerlerini, oluşum  özelliklerini ve yüksekliklerini bilmeleri gerekiyordu.Basınç konusunu, volkanizmada kalderanın oluşumunu vb bilmeleri gerekiyor ki soruları çözebilsinler. Bu nedenle öğrencilerimize konuları çok iyi kavramalarını, ondan sonra konu testlerini çözmelerini tavsiye etmemiz gerekiyor.Ayrıca sorular müfredata uygundu. 
cedikli
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Mart 2011, 21:05:54 »

bence 27.soru haritalı soruda hata var hocam.Uludağda kalıcı kar var.orda yoktur diyor cevapta...
tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 29 Mart 2011, 21:08:34 »

Bence bu sınavda ölçülmek istenen en önemli unsur, soruları verilen zamanda çözebilme yeteneğiydi. Bir çok öğrencimiz, süre sıkıntısı nedeniyle, fen ya da sosyal testlerinde 1 soru bile yapamadı. Bu da sorular kadar önemli bi konu.
şahin55
Deneyimli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 30 Mart 2011, 00:57:06 »

Uludağ'da kalıcı kar yoktur arkadaşlar. Bildiğimiz gibi Kalıcı karlar ülkemizde 3000m. den yüksek dağlarda vardır Uludağ 2543m.Uludağ'da ancak buzul şekilleri vardır, hatta iki buzul gölü olduğunu biliyorum o da buzul çağından kalma. MEB Kitabında yanlış verilmiş.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic