Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: düz liselerin ve meslek liselerinin anadolu lisesi olması  (Okunma Sayısı 2981 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geo2002
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ağustos 2010, 03:28:43 »

ben bir sağlık meslek lisesinde 3 yıldır kadrolu olarak çalışıyorum.okulumuz bu sene anadolu lisesi oldu.ben sınava girmemiştim bu yüzden sınava giren bir coğrafyacı arkadaş okulumuza atanmış. 9. ve 10. sınıflarda sekizer saat olmak üzre toplam 16 saat ders var.9. sınıflarda arkadaş,10. sınıflarda ben ders yapacam.büyük ihtimalle maaş karşılığını doldurmak için başka okullara gideriz.merak ettiğim nokta seneye ne olacak? ben bu okulda ders yapamayacağıma göre akıbetim ne olur? başka okula tayin mi istemem gerekir? benim durumumda olan başka kimse varmı? bu konuda bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını rica ediyorum
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2010, 15:28:21 »

Hocam nasıl oluyor siz kadroyu alamıyorsunuz? burada aldım kadroyu sınava girmeden diye yazan arkadaşlar var?  Onlara idaresi yalan mı soyluyor?
geo2002
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2010, 01:03:01 »

hocam idare bana kadrodan bahsetmedi.müdür arayıp coğrafyacı geldi , başka okula gideceksiniz dedi.bütün bildiğim bu.
alpaslan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2010, 09:01:38 »

öğretmenim Anadolu liselerine öğretmen ataması yönetmeliği değişti şimdi sınavsız atana biliniyor yönetmelikten sonra durumu tekrar araştırın norm kadroya göre puanı düşük olan gider bu konuda dikkatli olun
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2010, 09:42:58 »

Alparslan hocam hali hazırda yönetmelik değişmedi ortada dolaşan yönetmelik TASLAK yönetmeliktir Ve hükmü kesinlikle yoktur. Şu an anadolu liselerine sınav ile öğretmen alınıyor Danıştay sınav puanlarının 40 olmasını iptal etti ama yönetmeliği iptal etmedi
Arkadaşımın o okulda anadolu lisesi öğretmeni vasfı  şu anda yok gelen arkadaş büyük bir ihtimalle başka bir ilin bir anadolu lisesinde çalışan ve tayin isteyen bir arkadaş o yüzden kadrolu anadolu lisesi öğretmenidir geo 2002 öğretmenim normalde bu yılın sonunda bir meslek lisesiine kaydırılacaktır Ama yine bu olmayacaktır.Şöyleki
geo2002 nikli öğretmenim eğer MEB anadolu lisesi sınavlarını kaldırmayıp bu sınava girip yüksek bir pua çekip başka bir anadolu lisesine geçebilir.

çok değil 1 ay sonra taslak halinde olan yönertmelijk çıkar ve anadolu liseleri öğretmen sınavı kalkar
  ki ÇOOOK BÜYÜK BİR İHTİMAL BÖYLE OLACAK  herkes okulunda 1 günde anadolu lisesi öğretmeni  olur Böylelikle iş puan O ZAMAN dökülür
Hangi öğretmenimin puanı düşükse o zaman o okuldan ayrılmak zorunda kalır Şu anda kesinlikle değil
geo2002
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2010, 01:19:00 »

ataol hocam söyledikleriniz bana mantıklı geldi ama ne kadar adaletsiz bir sistem. gelen hoca benden kıdemli bu durumda giden ben olacam.

bilgilendirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic