Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya bölümü mü? Yoksa Sosyal bilgiler Öğretmenliği mi ? Lütfen acil yardım .  (Okunma Sayısı 11494 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erdinc35
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 30 Temmuz 2011, 20:46:25 »

Herkese merhabalar..
Ben ilk defa bu sene sınavlara girdim ve ts-1 sıralamam 32 binlerde..
Coğrafya bölümüde tutuyor Sosyal bilgiler öğretmenliğide..
Rehber hocalarına danıştım ama hepsi farklı farklı şeyler söylüyor bu konuda...
Sevdiğini seç diyebilirsiniz ikisinide seviyorum ama ileride iş imkanı bakımından ve kpss sınavında devlete atanarak ögretmen olma bakımından çelişki içerisindeyim.. Napmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum kafam çok karışık..
Ayrıca coğrafyada formasyon almak kolay mıdır?
gelecek8
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2011, 20:49:01 »

sosyal bilgiler daha avantajlı liseler çok zor artık
kurgan_1917
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2011, 20:55:33 »

İkisinide okuma derim arkadaş. Ha illa birinde okuyacaksan tabiki coğrafya. Atama kontenjanları daha yüksek ve atama puanları daha düşüktür. Ama sen okulu bitirinceye kadar, işgüzar akademisyenlerimiz sayesinde, yeni açılan bir çok coğrafya bölümü olacak. Dolayısıyla çok sayıda rakibin lacak. Yani sen kestirmeden başka bir bölüme kanalize olsan daha iyi olur. Ya da bir sene bekleyip yeniden hazırlan başka bir bölümü tercih edecek kadar puan al...

Barış BAYRAKTAR
erdinc35
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2011, 20:58:07 »

sosyal bilgiler daha avantajlı liseler çok zor artık

ilk okullar cok diye bana oda mantıklı geliyor ama genede tereddüt içerisindeyim..
erdinc35
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2011, 20:59:13 »

İkisinide okuma derim arkadaş. Ha illa birinde okuyacaksan tabiki coğrafya. Atama kontenjanları daha yüksek ve atama puanları daha düşüktür. Ama sen okulu bitirinceye kadar, işgüzar akademisyenlerimiz sayesinde, yeni açılan bir çok coğrafya bölümü olacak. Dolayısıyla çok sayıda rakibin lacak. Yani sen kestirmeden başka bir bölüme kanalize olsan daha iyi olur. Ya da bir sene bekleyip yeniden hazırlan başka bir bölümü tercih edecek kadar puan al...

Bu sene tercih yapmam gerek seneye birdaha aynı sıkıntıyı çekmek istemiyorum çünkü.. Halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım gibi bölümlerdende tutan var.. Veya radyo sinema televizyon gibi.. Ama ben özel sektöre kaymak istemiyorum açıkcası..
kurgan_1917
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2011, 21:02:41 »

O zaman ben coğrafya derim sana. Formasyon sıkıntısı çekmemen için eğitim fakültelerini tercih edebilirsin. Fen edebiyat tercih edeceksende Konya gibi yerler çok sayıda kişiyi alıyor formasyona, tabii şimdilik...

Bu sene tercih yapmam gerek seneye birdaha aynı sıkıntıyı çekmek istemiyorum çünkü.. Halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım gibi bölümlerdende tutan var.. Veya radyo sinema televizyon gibi.. Ama ben özel sektöre kaymak istemiyorum açıkcası..

Barış BAYRAKTAR
kurgan_1917
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2011, 21:03:26 »

O zaman ben coğrafya derim sana. Formasyon sıkıntısı çekmemen için eğitim fakültelerini tercih edebilirsin. Fen edebiyat tercih edeceksende Konya gibi yerler çok sayıda kişiyi alıyor formasyona, tabii şimdilik...

Barış BAYRAKTAR
erdinc35
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2011, 21:15:28 »

Coğrafyanın sadece fen edebiyatlarına yetiyor sıralamam.. ama sosyal bilimler eğitim fakültesinede gidebiliyorum.. işte sırf bu formasyon olayından kafam allak bullak.. İş imkanı bakımındanda coğrafya avantajlı işte formasyon kafamı karıştıran..
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #8 : 30 Temmuz 2011, 21:47:28 »

sevgili kardeşim
sosyalciler alınmasın ama sosyal bilgiler okuyup da alan karmaşası yaşaaktansa git ASLANLAR gibi COĞRAFYA BÖLÜMÜ OKU işsiz kalırsan gel yanıma ya Smiley
Sosyal Bilgiler hem alan olarak saçma hem de ataması Coğrfaya ya göre daha zor
Kesinlikle COĞRFAYA okursan bana ileride dua edersin
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2011, 21:53:57 »

Ayrıca sana şunu da söyliyeyim bak: Birçok yere Coğrafya bölümü kuruldu ve akademisyen açığı var.Ordan da iş bulabilirsin.Ayrıca dersanede Coğrafyacı olarak yerin daha önemli olur.
Yine dedeiğim gibi alanın belli olmuş olur.Formasyondan korkma açıkta kalmazsın.Bu kardeşin babalar gibi bölüm mezunu.hhiç de korkmadım.iyi de eğitim aldığımı düşünüyorum.DTCF'yi önerebilirm...
erdinc35
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 30 Temmuz 2011, 22:29:48 »

Vallaha abim çok sağ olasın ya duymak istediklerimi söyledin çok iyi bilgiler verdin içimi rahatlattın teşekkürler.. Yanlış bir tercih yapıp ileride pişman olmak istemiyordum...Çok teşekkür ederim tekrardan... İlk tercihlerime coğrafya bölümlerini yerleştiricem.. Ama sıralamam DTCF ye girmeye yetmiyor sanırım..
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 30 Temmuz 2011, 22:36:43 »

Hayrlısı olsun kardeşim hakkına.Korkma inş iyi olur.Etrafımda çok sosyalci var.Hepsi inan sıkıntılı.Tam kendileri bile neyci olduğunu bilmiyorlar.tarihçi mi,coğrafyacı mı yoksa felsefeci mi?Karma karış bir pozisyondalar.Senden ricam coğrafya bölümüne başlar başlamaz ingilizce kursuna da başlamadır.Bak bakayım ondan sonra.çünkü ingilizce bu dönemde nerdeyse herşey olmuş.Kesinlikle boşta kalmassın.başarılar iyi geceler kardeşim...
erdinc35
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2011, 22:41:07 »

Dediğini yapıcam abim başlıyacam ingilizce kursuna üniversiteye gider gitmez.. Tercihlerimi hemen değiştiriyorum Smiley.. Çalışıp formasyonda alıcaz ileride , aleside kazanıcaz inşallah herşeyin hayırlısı Smiley.. Olmassa en kötü ihtimal dershanede öğretmenlik yaparım Smiley.. İyi geceler tekrardan saolasın
cografya26
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 30 Temmuz 2011, 23:53:47 »

sosyali yaz,daha kolay öğretmen olursun
dexteran
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 31 Temmuz 2011, 05:08:42 »

arkadaslar benim kafam hala karisik ts1 28bin ts2 32000 ama kacinci siralamadan baslamaliyim. yani 20 binden mi 25000 den mi lutfen yardim edin
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic