Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Adaylığın kalkması ile ilgili !!!!  (Okunma Sayısı 2199 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
deryaa
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Ekim 2011, 15:22:29 »

Ben 15 kasım 2008 tarihinde Manisa'da sözleşmeli olarak göreve başladım.Tüm adaylık eğitimlerini(temel ağıtıim ,hazırlayıcı ve uygulayıcı eğitim )aldım.Bunların belgeleri sicil dosyamda da mevcut. 15 haziran 2010 tarihinde ise izmir'e kadrolu olarak geldim.Sorunum şu 15 hazıran 2011 tarihinde kalkması gereken adaylığım kalkmıyor.Nedeni ise Manisa'dan valilik oluru gerekiyormuş.Ancak sözleşmeli öğretmen tüm eğitimleri alır fakat ne aday öğretmen olur doğal olrak da adaylığı da kalkmaz.
Eski görev yerim bu olur izmir'den verileceğini söylüyor.
Okula dilekçe verip adaylık eğitim belgelerimi de ekleyıp kaldırılması talebinde bulunayım diyorum.Sizce doğru bir yol izlemiş olur muyum?
4 ay önce kalması gereken adaylığım benım zorlamamla kalkacak heralde  3 senedir adayım:)
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2011, 20:17:51 »

ben de sözleşmeli çalışıp sonra kadroya geçtim. eski okulumdan belgelerimi yani dosyamı almıştım yeni okuluma verdim sorun çıkmadı bir yıl sonra stajerliğim kalktı.sanırım eski okulla bağlantıya geçmeniz gerekiyor. onların dosyanızı yeni okulunuza göndermesi lazım
inkonsekant
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2011, 06:47:51 »

dilekçende sözleşmeli öğretmenliğe başlamayrılma ve kadrolu öğretmenliğe başlama tarihlerini belirt.
ayrıca şu belgeleri dilekçene ek olarak ver,
1-kadroluya geçişin ile ilgili karaname fotokopisini
2-gördüğün temel eğitim ve hazırlayıcı eğitimlerinden aldığın notlar
   il  milli eğitimden yetkililerin isterlerse seninle yapacakları görüşmeyle adaylığın kaldırılacaktır./kaldırılması gerekir.
(normalde yeni okulunun resmi olarak eski görev yerinden personel özlük dosyanı isteyebilirdi.ancak henüz eski okulundan dosyan gelmediyse sen yeni okulun kanalıyla girişimlerde bulun)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic