Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 9 ların konuları sizce eksik mi?  (Okunma Sayısı 2112 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« : 05 Aralık 2011, 20:21:47 »

arkadaşlar dünyanın şekli ve hareketlerine geçmeden önce big bang büyük patlama teorisinden bahsetmek hatta konuya dair bazı ilkokul seviyesindeki) bilgileri gözden geçirmek gerekmez mi?benim öğrenciler yıldız,gezegen gibi bazı terimleri bile bilmiyorlar.hatta yaşadığımız gezegen hangisi dediğimde bile yanıt vermediler.siz bu vaya diğer konularda kitapları yeterli buluyor musunuz?bana göre çok eksik ve birçok hatayı barındırıyor. .

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2011, 22:35:07 »

Arkadaşım yıldız gezegen konularınada girersek seviye itibari ile düşük okullarda tamamıyla çıkmaza gireriz. Bu haliyle dahi fazla.
yaykanat
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2011, 07:02:04 »

Kesinlikle haklısınız Ceren hocam.
eski müfredatta galaksi, güneş sistemi, ay ve dünyanın oluşumu ile ilgili bilgiler vardı. Bence bahsettiğiniz konulara değinilmeli. ben öyle yapıyorum kısaca.
bu konular hakkında az da olsa bilgi sahibi olmayan öğrencilerin, dünyanın hareketlerini kavraması güç olacaktır.

c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2011, 07:48:41 »

hocam dediğiniz gibi ön bilgiler vermezsem bazı olguları hiç anlamıyorlar.sonuçta hani arkadaşlar müfettiş gelirse ne yapmalı diye fikir alışverişinde bulunuyorlar ya, bizim okula hiç gelmedi.geldiğinde bana, hocam konuların dışına çıkıyorsunuz demez değil mi?

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2011, 22:46:12 »

haklısınız arkadaşlar ön bilgi vermek ve konuyu desteklemek iyi de her konuda bu tip eksikler var.öyle olunca da hiç ilerleme olmuyor, zaman yetmiyor...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic