Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 11. SINIF 2 SAATLİK COĞRAFYA KONULARI LİDER YAYINLARI  (Okunma Sayısı 6720 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
meydin
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Eylül 2013, 14:18:16 »

Yazar mı yanlış vermiş yoksa biz mi yanlış biliyoruz
meydin
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2013, 14:21:51 »

Lİder yayınları 10. sayfa sıkıntı ne acaba.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2013, 17:52:52 »

Arkadaşlar ilk defa oluyormuş gibi davranılıyor... Anladım ki çoğu öğretmen arkadaşımız kara düzen anlatmış derslerini... Cheesy Kaç yıl önce yürürlüğe giren bir şey bu kaç yıldır 2 saatlik ve 4 saatlik yıllık planlar hazırlanıyor... 2 saatte de 4 saate de tüm kitabı işlemiş arkadaşlar... 2 saatlik coğrafya ile 4 saatlik coğrafya derslerinde kazanım farkı yani işlenen konu farkı vardır 2 saate az kazanım 4 saatte çok kazanım işlenir...

Atıyorum kayaç döngüsü, azot döngüsü, karbon döngüsü 2 saatlik coğrafyada işleniyor 4 saatlik coğrafyada ise kayaç döngüsü, azot döngüsü, karbon döngüsü + su döngüsü de işleniyor... bunun gibi küçük farklılıklar var doğal olarak 2 saatle 4 saat arasında ayrım olsun diye kitaplar renklendirilmiş.

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
mypel
Yeni Üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2013, 19:27:20 »

BURDA KAZANIM SAYISI DEĞİL DE KAZANIMIN KENDİSİ NE OLMALI. YANİ İLK KONUKİTAPTA 10.SYFDA SU EKOSİSTEMLERİ GİBİ GÖSTERİLMİŞ MESELA. TALİM TERBİYEDE İLK KAZANIM BİYOÇEŞİTLİLİK
 2 SAATTE GÖSTERİLMESİ GEREKEN PEMBE BANTLA GÖSTERİLMEYEN YER OLMALI BENCE.
tarumoloji
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2013, 19:34:56 »

Hocam 10. sınıfla karıştırmayın olay aynı değil... 2 saatlik coğrafya dersinde de 4 saatlik derste de "Biyoçeşitlilik" konusundan başlayacaksınız...

Coğrafya 11 - 2 Saat 2013-2014 Yıllık Ders Planı
http://www.cografya.biz/forum/cografya-11-2-saat-20132014-yillik-ders-plani-t30923.0.html
Coğrafya 11 - 4 Saat 2013-2014 Yıllık Ders Planı
http://www.cografya.biz/forum/cografya-11-4-saat-20132014-yillik-ders-plani-t30922.0.html

Bu iki planı inceleyin daha iyi anlayacaksınız doğru planlardır.

11.sınıflar için konuşuyorum direkt yıllık plana bağlı ders işleyin sıkıntı yaşamazsınız...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
mypel
Yeni Üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2013, 19:41:42 »

HOCAM DEDİĞİNİZ DOĞRULTUDA YILLIK PLANLARIM VAR ZATEN TALİM TERBİYEYİ DE İNCELEDİM .AYNEN BİYOÇEŞİTLİLİK .ÖYLE DE ANLATTIM.
 SADECE KİTAP TA SANKİ 2 DERS ANLATIYORSANIZ SADECE BANTLA GÖSTERİLEN KISIM ANLATILACAK GİBİ BİR İFADE ANLADIM.TEREDDÜT ETTİM BU KONUDA.
tarumoloji
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2013, 20:02:29 »

Hocam siz anladığım kadarıyla 2 saatlik derslere gireceksiniz o kırmızı bant çekilmiş yerleri işlemeyeceksiniz...

(SG-1)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic