Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yunanlıların Hayali-Kamuoyu araştırması  (Okunma Sayısı 2871 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Mayıs 2007, 22:25:58 »

27 Mayıs 2007 Alıntı-Haber Vitrini Pazar 15:17 
 Yunanistan’da yapılan bir kamuoyu araştırması, Yunanlıların oldukça önemli bir bölümünün, halen Türkiye dahil başka ülkelerin bazı bölgelerini, "kendi egemenlikleri altında olmayan Yunantoprakları" olarak gördüklerini ortaya çıkardı.
      Atina’da yayımlanan Katimerini gazetesinin haberine göre, Yunan Siyasi Araştırma ve İletişim Merkezi (KPEE) adlı araştırma şirketi, 22-31 Mart günleri arasında Yunanistan genelinde 2000 kişiyi kapsayan, halkın bazı siyasi ve sosyal konulardaki genel eğilimini belirlemeye yönelik bir kamuoyu araştırması yaptı.
      Araştırmada sorulan, "Bugün hala kurtarılmamış vatan toprakları var mı?" sorusunu yanıtlayan Yunanlıların yüzde 37,9’u, bu soruyu "Evet, İstanbul" diye yanıtlarken, yüzde 36,2’si Ege kıyılarını, yüzde 31,2’si Karadeniz kıyılarını, yüzde 59,9’u da Kıbrıs’ı bu biçimde tanımladı.
      Araştırmaya katılanlar, Arnavutluk’un güneyi ve Makedonya’nın güneybatısını da "kurtarılmamış Yunan toprakları" arasında saydılar.
      Araştırma sonuçları ayrıca, Yunanlıların yüzde 31,2’sinin, Yunanistan ile Türkiye arasındaki rekabetin "Türkiye’nin saldırgan tavırlarından kaynaklandığına", yüzde 30,5’inin ise bunun "yabancı güçlerin politikalarından kaynaklandığına" inandığını ortaya koydu.
      Araştırmaya katılan Yunanlıların yüzde 66,9’unun "Yunanlı olmaktan gurur duyduğunu", ancak yüzde 60,5’inin de "bugünkü Yunanistan’ı antik Yunanistan’ın bir devamı olarak görmediğini" söylediği belirtildi.
      Aynı araştırma, Yunanlıların yüzde 34,6’ya varan bir oranının da "Çingeneler, Müslümanlar ve Yahudilerle komşu olmak istemediğini" ortaya koydu.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2007, 22:34:36 »

aaaa bunlar doğru mu? ben yunanlıları dost sanırdım. gerçekten sonuç anket sonucu böyle mi çıkmış inanmam. demek isterdim. ama hiç ama hiiiiiiiiiiiiiç şaşırmadım. verdiğin bilgilerler için teşekkürler.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2007, 06:46:51 »

Hiç de şaşırtıcı değil.Yunanlılardan başka ne beklenebilir ki..Teşekkürler.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2007, 08:24:16 »

Yıllar önce Helen isminde bir Yunanlı genç kızı Türkiye getirip yedirip içirmiş gezdirmiştik.Kızımıza Türkler'in aslında onun zannettiği gibi "barbar" olmadığını kanıtlamıştık!Şimdi de aynını yapabiliriz.Biraz zor olur birkaç milyon Yunanlıyı ikna etmek ama değer doğrusu.Yaşasın Türk-Yunan kardeşliği!!! Hepimiz Yunanlıyız!!!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2007, 08:40:34 »

Türk -Yunan ne zaman dost olduki,onlar bize sürekli diş bileyip duruyorlar,bazı ülkeler gibi onlarında bizim topraklar üzerinde bazı hayalleri var,tabi bunlar sadece hayal olarak kalacak.İnsanlar tehlikeyi en yakınında aramalı,bunlarda burnumuzun dibindeki bir tehlike( onlara tehlike demekle onları  onore etmiş oluyorum ama neyse..) ve sık sıkta  kaşınıyorlar....................

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2007, 12:30:42 »

Duygular karşılıklı değil mi zaten!Bizimde Adriyatik'ten Çin Seddine hayalimiz geniş! Smiley

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
cepni
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2007, 15:41:43 »

emre ye aynen katılıyorumm.viyana kapılarından çid seddine....şu viyanayı da bir aşsaydık:)
alikaratas
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2007, 16:51:26 »

Ah ah

\\"Rabbim Allah\\'tır de, sonra doğru ol!\\"
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2007, 17:09:55 »

Türk'ün Türk'den başka dostu varmıki? heleki yunandan olsun

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2007, 17:44:50 »

ardan 99 hocam, bu haber oldu mu şimdi? bu habere kadar yunanlıları bir severdim ki(!) şimdi hayal kırıklığına uğradım.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2007, 18:43:11 »

Yeryüzünde emperyaliz ve öğretileri olduğu sürece halkların birbirlerine düşmanlıkları, kin ve nefretleri de olacaktır.Küçücük çocuklara ne öğretirseniz, büyüdüklerinde anketlerde o çıkar. Avrupa birliğinde yer alan bir Ülkenin ders kitaplarında daha düne kadar Türk düşmanlığı vardı. Buna rağmen sonuçlar yinede iyi, yüzde 50 bile değil. Biz bu yargıları silmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yunanlı dostlarımızın galiba haberleri yok; gelsinler, yer beğensinler. Ege kıyıları hizmetlerine amade. Bassınlar parayı, komşu olalım. Yalnız o,"Çingeneler, Müslümanlar ve Yahudilerle komşu olmak istemediğini" ortaya koyan yüzde 34,6’ya satacak toprağımız yok haa!!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic