Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye ye nükleer santral gerekli mi?  (Okunma Sayısı 2097 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kommannage
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Mart 2007, 18:55:57 »

Bu konu yeterince akıl ışığında tartışılmıyor galiba.
Ya reddediyoruz ya da taraftarız.
Bu durum dünya ve türkiye gerçeklrini örtüyor.
Herşeyde olduğu gibi bu konu da da siyasi yanlarımız ağır basıyor,konuyu somutlayamıyoruz.
Sanki dünyadaki çevre sorununun sorumlusu bizmişiz gibi davranmak ulusal çıkarlarımızla örtüyor mu?
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Mart 2007, 19:05:32 »

Kesinlikle çevre edebiyatını bir kenara bırakıp nükleer enerji santralleri kurmalıyız.Nükleer santrale sahip ülkelerdeki çevre kirliliği nükleer santrali olmayan Türkiyeden daha mı fazla?

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 11 Mart 2007, 20:13:32 »

Arkadaşlar yerlere tükürmeyelim,sigara izmaritlerini cadde ortasına atmayalım.Çocuklarımız yeşile, doğaya sahip çıksın onları bilinçlendirelim.Gerçek çevrecilik budur.Kendimizi kandırmayalım,nükleer santral ülkemiz için kaçınılmazdır...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Mart 2007, 20:22:22 »

bu konuda açıkçası bende ne düşüneceğimi şaşırdım. Kurulmamasını istiyen tarafım daha çok ağır basıyor açıkçası. GAP kapsamında verilen suyu bile kullanmayı bilmeyen yurdum insanının nükleer enerji gibi büyük bir sorumluluğu nasıl sırtlıyacağını düşünmeden duramıyor insan...

haliç
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Mart 2007, 20:32:55 »

Gerekli tedbirleri aldıktan sonra neden olmasın? Avrupa'da enerji ihtiyacının önemli bir kısmı
nükleer değil mi?
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Mart 2007, 20:33:29 »

Avrupa'nın eski teknolojisini alıp,Türkiye'yi nükleer atık teknoloji çöplüğü yapacaksak anlamı ne sizce.Bir kaç şirket için yapıyosakta HAYIR.
kommannage
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Mart 2007, 21:33:33 »

ben şöyle düşünüyorum;dünyayı kirletenler kaynakları tüketenler ve onların vatandaşları çevreci..işeri tıkırında tabii
Avrupanın kirli havasının %60 ı Batı rüzgarlarıyla türkiyeye ulaşıyor.Biz enerjimizi linyitten doğal gazdan sağlıyoruz.Nükleer enerji dikkatli olunursa en az zararlı olanı.Barajların çevreye verdiği zaradan daha az zarar verir bence.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic