Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sitemiz Hakkında  (Okunma Sayısı 4433 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İBRAHİM ŞİMŞEK
VIP Üye

Performans: 100
Çevrimdışı Çevrimdışı

***her an keşfetmek için bak***

« : 17 Mart 2007, 18:11:08 »

Sevgili öğretmen arkadaşlarım ve site yöneticilerimiz şöyle bir önerim olacak sitemize sadece öğretmenler üniversite ve öğrenciler de üye olsa ama lise ve dengi okuldaki öğrencilerin üye olması engellense nasıl olur diyorum.
not:Benimki bir öneri sadece fikirlerinizi almak istedim.
                                   Nizip cumhuriyet Lisesi Coğrafya Öğretmeni-İbrahim ŞİMŞEK

***Rivayet odur ki,
     Şahrud vardığı denizlerde hala
     Seyduna türküleriyle uyanmakta,
     Seyduna, Şahrud’un gözlerinden kalan
     Masalla yaşlanmakta.***seydune02***
Bülent AVCIOĞLU
Genel Moderator

Performans: 1057
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Mart 2007, 18:13:43 »

size katılıyorum hocam,bazı yönleri ile uygun olur...

Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak
Neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor bak.
İBRAHİM ŞİMŞEK
VIP Üye

Performans: 100
Çevrimdışı Çevrimdışı

***her an keşfetmek için bak***

« Yanıtla #2 : 17 Mart 2007, 18:16:48 »

Bilmiyorum ama bir çok konuda sakıncalar doğurmaya başladılar.Örnek yazılı soruları ve testler cevaplarını alıp farklı amaçlarda kullanıyorlar...

***Rivayet odur ki,
     Şahrud vardığı denizlerde hala
     Seyduna türküleriyle uyanmakta,
     Seyduna, Şahrud’un gözlerinden kalan
     Masalla yaşlanmakta.***seydune02***
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Mart 2007, 18:21:41 »

arkadaşlar siteye katkıda bulunan çok sayıda lise öğrencisi var.forum kuralları tam olarak uygulansa sorun çıkmaz.ama özellikle yeni kayıt olan öğrenciler hemen konu açıp '' acil,yardım,dikkat '' gibi başlıklarla ödevlerine yardımcı olunmasını istiyorlar.buda kaliteyi ister istemez düşürüyor.Ben kendi adıma bundan sonra bu gibi forum başlıklarını sileceğimi bildiriyorum.
ama dediğiniz gibi bir ayrımada katılmadığımı bildirmek istiyorum

elgiz
Elgiz HENDEN
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Mart 2007, 18:24:09 »

bunu  sistem nasıl  ayırt edecek  lise ve dengi okullarda okuyanlar başka kımlıklerle üye olamazlarmı  bu  nasıl  engellenecek?
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 17 Mart 2007, 19:45:29 »

Üyenin lise öğrencisi olup olmadığı nereden bilinecekki varmı böyle bir sistem,ancak kişinin beyanı ile bilinebilir öyle değilmi...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Mart 2007, 20:25:14 »

Arkadaşlar özellikle yazılı soruları vs. konulardaki endişelerimiz ortak, ben aynı konunun muhasebesini daha önce  yapmıştım ama sanal ortamda her yol var .Aleni bir ayrımda yapılamıyacağına göre bu böyle gider.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2007, 21:20:07 »

Sitemizi bir coğrafya paylaşım platformu olarak gördüğümüz zaman bu paylaşımın hem öğretmenler hem de öğrenciler arasında gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Moderatörümüzün de belirttiği bu konuda moderatör arkadaşlarımız gerekli hassasiyeti gösterirlerse sorun kalmaz. Üyelerimiz de uygun olmayan forumları moderatöre bildir linkine tıklayarak moderatörlere rapor ederlerse sıkıntı daha erken atlatılmış olur.  Ben tüm uyarılarıma rağmen bazı üyelerimize belli konuları  kabul ettiremedim. Bundan dolayı uygun olmayan konu başlıklarını kitleme veya silmeye bağladım mderatör arkadaşlar da aynı duyarlıığı göstermyee aşlayacaklardır. Bu konuda kimsenin gücenmesine gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü 3-5 kişi için olumsuz gibi görülen bu tür uygulamalar çoğunluğu oluşturan diğer üyeler için uzun vade de büyük fayfdalar sağlayacaktır.

Üye ayırımına gelince;
Öğretmen olduğu halde her gün istisnasız siteye giren , dökümanlardan faylananan fakat bunun karşılığında tek bir teşekkür bile yazmayan üyeler var. Teşekkür çok basit bir karşılık olabilir ama eminim ki gerçekten aldığı bu dökümana karşılık vrerilen bir teşekkür o arkadaşaımızın "evet demek ki doğru yoldayım, çalışmaların kabul görüyor" izlenimi uyandıracak ve çok daha kaliteli ürünler ortaya çıkacaktır.

Bu arada paylaşımdan bahsedince şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Sitemizi günübirlik takip eden hatırı sayılır sayıda akademisyenlerden kendilerini tanıtmalarını temenni ediyoruz. Çünkü bizler kendi çapımızda bişeyleri ifade etmeye çalışıyoruz ama akademik sevideye bu çalışmalarımızn değerlendirilemsi eminim ki doğru veya yanlış yolda olduğumuz konusunda bize yol gösterecektir.

günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Mart 2007, 21:22:17 »

İbrahim hocam görüşlerinize katılıyorum özellikle son günlerde lise öğrencileri kendilerine verilen ödevlerde nasıl olsa bu sitede Coğrafya öğretmenleri var diye hemen buraya başvuruyorlar.sormak tabiiki çok güzel ama hiç araştırma yapmadan kolaya kaçıyorlar.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #9 : 17 Mart 2007, 21:30:32 »

ben, yazılı sorularının öğrenciler tarafından alınmasından duyulan endişenin gerksiz olduğunu düşünüyorum. çünkü sayısız soru oluşuyor, öğrenci bunları çalışacak kadar ilgili ise varsın alsın.
helal olsun. bizede ilgili öğrenci lazım değilmi...
kanımca...
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 17 Mart 2007, 21:56:44 »

Aslında sıkıntı birazda  öğrencilerimizin site adabına uygun olmayan ifadelerle çıkış yapmalarından kaynaklanıyor yoksa paylaşın güzeldir. Şu anda bir öğrencimiz tarafından yöneltilen soruya cevap yazacaktım fakat kendisini öyle bir ''kullanıcı adı''  ile ifadelendirmiş ki rahatsız oldum ve cevap yazmaktan vazgeçtim.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 17 Mart 2007, 22:10:27 »

Öğrenci olan ile öğrenci olmayanı nasıl ayırd edecek sistem? Ayrıca edebi ile faydalanmanın bir sakıncası olmadığını düşünüyorum

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #12 : 17 Mart 2007, 22:14:59 »

Sorun üslupta arkadaşlar.Yoksa soruları almaları önemli değil.Çalışmalarına ve öğrenmelerine katkı yapacaksa ne sakıncası olabilir ki?Fakat öğrenciler siteyi afedersiniz geyik muhabbeti yapılan siteler gibi görüyorlar.Umarım zamanla sitenin ciddiyetini kavrayıp düzeleceklerdir.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2007, 22:17:37 »

Forum cevağlarının alt tarafında yer alan Moderatöre Bildir linkine tıklayarak forumu moderaöre rapor etmeniz yeterli oalcaktır.
Moderatör arkadaşlar konun dallanıp budaklanmasına fırsat vermeden gerekli tedbiri alacaklardır.

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #14 : 17 Mart 2007, 22:29:15 »

Değerli meslektaşlar
Bu konudan muzdarip bir arkadaşınız olarak ricam lütfen coğrafya dışı konularda başlık açmayalım. Bir kez olsun forum kurallarını okuyalım.
Mecburen bazı ifadeleri silmek zorundayız. Başlıkları değiştirmek zorundayız. Amacımız kimseyi kırmak değil. Sayın kurucumuz da biliyor bu konuda son günlerde ciddi ve bence de çok haklı eleştiriler alıyoruz. Birbirimize karşı üslubumuz, öğrencilerimizin burada bizlere hitapları ve bizlerin diğer kişi ve kurumlara karşı yazdıklarımızda çok dikkatli olmamız gerekmektedir.

Biliyorsunuz büyük ölçüde moderatör ve aktif üyelerimiz gerçek isim ve adreslerini kullanmakta... Ama nickle giren arkadaşlar sanal alemde her şey mübah diye düşünüyor. Fakat unutmamak lazım sizlerin yazdığı yazılar doğrudan bizleri ve en başta sitenin tüm sorumluluk sahibi olan Sami beyi de bağlamaktadır.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sitemizin gelişimine yapacağınız katkılardan dolayı teşekkür eder.
Şimdiden saygılarımı sunarım.....

Doğu ATEŞ
Ankara Lisesi
Coğrafya Öğretmeni

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic