Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sınav ücretleri....  (Okunma Sayısı 2773 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« : 20 Şubat 2007, 12:49:56 »

Yeni düzenlenen sınav ücretlerindeki mantık nedir acaba,bunu bilen bir arkadaşımız varsa lütfen açıklasın.Sınav komisyonu sınavdan 2 saat önce gelip soru hazırlayacak,sınav süresinde orda olacak,sınavdan sonra kağıtları okumak için zaman harcayacak ,dökümanları dolduracak vee sınavda sadece sınav süresince orada bulunan gözcü ile aynı ücreti alacak.Bu nasıl bir mantıktır arkadaşlar,hani eşit işe eşit ücret,bu tasarıyı sunanlar acaba öğretmenmi,öğretmense hiç öğretmenlik yapmamışmı.Ayrıca sınav komisyonu zamanını ve emeğini ortaya koyup soruları hazırlayacak ama olurya öğrenci sınava gelmedi ve sınav yapılamadı işte o zaman ücret yok,bu nasıl iştır anlaşılır gibi değil,bunu düzenleyenlerde hiçmi zeka yok,bu nasıl bir düşünce tarzıdır,öğretmen bu ülkenin düşmanımıdır neden bunlar reva görülüyor.....Bir bilen varsa lütfen açıklasın.....SLMLR

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2007, 18:57:02 »

Anlaşılan öğretmen arkadaşlarımızın sınav ücreti hususunda pek bir şikayeti yok,hiç katılım olmayınca öyle bir durum ortaya çıkıyor .   "sükut ikrardan gelir" demiş atalarımız Smiley)

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2007, 19:03:07 »

Sercan hocam tepkinizde % 100 haklısınız.Ancak sınavlarda hepimiz hem komisyonda hem de gözetmen olarak görev yapıyoruz.Yani hepimiz aynı durumdayız.Sınava gelmeyen öğrenciden dolayı ücret ödenmemesi ise saçmalığın dik alâsı.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
KAYIBEN
Sürekli Üye

Performans: 25
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2007, 19:04:13 »

Hocam artık ben Milli Eğitim bakanlığının reformlarından korkuyorum.Eğer bir konuyu reform diye sunuyorsa bilinki öğretmenin aleyhine veya çalışma ortamını bozacak çalışmalar çıkacaktır. Hatırlarsanız bu konu gazetelerde öğretmenlere zam diye açıklanmıştı .Çalışma barışını bozan yönüne hiç kimse değinmemişti.Merak etmeyin ileride sınav ücretlerini toptan kaldırırlar.Sınav öğretmenin asli görevidir.Maaş karşılığıdır.Derler ve sorunu çözerler.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2007, 19:19:39 »

zg09 hocam elbette hepimiz hem komisyon hemde gözcülük görevi yapıyoruz ama benim dediğim o değil,farklı işe aynı ücret ödemek haksızlıktır,doğru değildir,emeği hiçe saymaktır,öğretmeni küçültmektir,ben ne verirsem onu alırsın demektir,sen kim oluyorsun demektir, toplumda geri getirmeye çalıştığımız  sayğınlığımızı yerle bir etmektir.Ben gözcülük yapıp komisyonla aynı ücreti aldığım zaman kendimi karlımı sayayım ,bir saatlik gözcülükle nasıl komisyonun aldığı ücretin aynısını alayım.Benim isyanım bunları düzenleyenlerin toplumun aydın olarak kabul ettiği kişileredir.Tabi problem sadece ücret değildir elbet ,eğitim sistemimiz deneme tahtasına döndürülmüştür,yapılan ıslah çalışmalarının önü arkası hesap edilmeden yapılmaktadır,Ayrıca öğretmenin maaşı fazladır diyen bir milli eğitim bakanımız vardır Allah başımızdan eksik etmesin ....................

doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2007, 19:22:38 »

Anlaşılan öğretmen arkadaşlarımızın sınav ücreti hususunda pek bir şikayeti yok,hiç katılım olmayınca öyle bir durum ortaya çıkıyor .   "sükut ikrardan gelir" demiş atalarımız Smiley)
   doğru söze ne denir hocam.... sen söylenecek herşeyi söylemişsin,susmamız ondandır!!  yerden göğe kadar haklısın.
   bu ülkede reform hiç bi alanda yapılmasın bence de.  ab ye uyum deyip çıkartılan yasalarla hırsız uğursuz  terörist dışarda geziyor,savcı polis eli kolu bağlı kalıyor....
  eğitimde reform yapılıyor,okulların girilecek hali, öğretmenin üç kuruş itibarı kalmıyor....
  bakanlarımız küresel ısınmaya önlemler almak için kara kara düşünüyorlarmış. memurların mesaisi 7 de başlıyacakmış galiba.   kolayı var:  yapsınlar bi reform "küresel ısınma vergisi" koysunlar bence   
  biz bi türlü adam olmayacağız.

baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2007, 19:36:08 »

.Sınava gelmeyen öğrenciden dolayı ücret ödenmemesi ise saçmalığın dik alâsı.

hiç yakıştıramadım size zg09 öğretmenim. sınava öğrencinin gelmemesi ne demek. evine kadar bi zahmet gidiver de evinde sınava girsin o gelmeyen öğrenci arkadaş   Smiley

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2007, 19:37:56 »

mutlaka bir amaçları vardır diye düşünüyorum.biz anlamasak ta!!!!

azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2007, 19:49:12 »

Yapılan her değişiklik çalışanların aleyhine olmakta. Sınavlarda görevli olan komisyon üyeleri ile gözgülerin eynı ücreti almaları eşitsizliğin bir boyutu. Esas saçmalık komisyon iki saat önce gelir soruları hazırlar. Sınava katılan öğrenci olmadığı için ücret ödenmez. Sınava katılacak öğrenci yoksa değil, sınava katılım yoksa.Çalışanlar yeni haklar kazanma yerine ellerinde olan kazançlarını koruma çabası vermekteler. Bu konularda sendikal örgütlere büyük görevler düşmekte. Promosyonculuk, özelders verme belki ekonomik olarak biraz kazanç soğlar ama sosyal haklarımızı bir bir elimizden alırlar.
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2007, 21:22:25 »

Sendikalar tarafından ek ders yönetmeliği hakkında davalar açıldı.Büyük olasılıkla iptal edilecek gibi gözüküyor.Çünkü haksızlıklarla dolu.Anlaşılan öğretmenin alacağı üç kuruşa göz dikilmiş.Neyse adalete güveniyoruz.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic