Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okullarda Cep Telefonu Önlemleri  (Okunma Sayısı 5344 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 15 Haziran 2009, 13:42:43 »

Cep telefonlarının okullarda eğitimi olumsuz etkilediği malum. Öte yandan vazgeçilmezliği de. Artık karne hediyesi olarak bir üst modeller alınıyor biliyorsunuz. Bu konuda okullarınızda ne gibi tedbirler aldınız veya alacaksınız. Ders esnasında titreşen, zırlayan(genelde unuttum meselesi) bir telefon sesi kadar çıldırtıcı birşey yok bence.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2009, 13:54:05 »

bu konuda benim gibi küçük okullarda görev yapanlar şanslı.yasak diyoruz kimse getiremiyor
iş okul idaresinde bitiyor

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2009, 14:09:18 »

Evet başlı başına bir olay. Malesef istenilen seviyede önlem alınamıyor. Söyleyince teknloloji karşıtı bir tutum sergilenmiş izlenimi ortaya çıkıyor.

Bakanlığın önlem alması gerekiyor.
Yoksa lokan önlemlerle malesef olmuyor. önlemi sadece öğretmen bazında yaptığınızda malesef kötü öğretmen, iyi öğretmen profiline kaynak teşkil ediyor.

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2009, 18:13:23 »

Bizde cep telefonu yasak.Görürsek alıyoruz ve ancak veliye teslim ediyoruz.Kesin çözüm ...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2009, 18:28:00 »

öğrencide telefon yakaladığımızda telefonu  idareye teslim ediyoruz. idare de velilere teslim ediyor.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
sırmalı
VIP Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2009, 18:32:44 »

sorun telefonda değil doğru eğitim veremediğimiz yeni kuşakta     çocuklar telefonu iletişim aracı olarak değil statü unsuru olarak görüyorlar ve hep son model telefonları insanın gözüne sokarcasına taşıyorlar ......... yine de yaptırımlar işe yarıyor  ilimizde bir okul yakaladığı telefona el koydu ve belli bir para karşılığı iade etti  okul yıl sonunda toplanan paralarla dış cephesini boyadı   iyi fikirdi bence
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2009, 18:37:08 »

Bizde cep telefonu yasak.Görürsek alıyoruz ve ancak veliye teslim ediyoruz.Kesin çözüm ...

Bizde de.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

beylerbeyi68
Uzman Üye

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2009, 20:32:27 »

Bügün yıl sonu toplantısında gündeme getirdim.Okul müdürü:telefon kullanmayı da okulda öğrenecekler dedi.Ben de Milli güvenlik gibi amacı belli olmayan derslerin yerine,Görgü kuralları veya Toplumsal davranış gibi bir ders konulur orada öğretilir dedim.Bir arkadaşın söylediği gibi teknoloji karşıtı gibi hava oluşuyor.Bu uygulama okul idarelerinin işine geliyor.telefonları sessize alarak,birtakım dümenler çevirdiklerini basından takip ediyoruz.
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 15 Haziran 2009, 20:36:52 »

Bu çep telefonu da olmasa öğrenciler neyle oynardı? bilemem. Bizim öğrencilik zamanımızda da oyunlu saatler falan vardı.
başar
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2009, 21:21:38 »

öğretmenlerin, derste telefonla meşgul olan öğrenciyi yakalaması neticesinde telefon okul idaresine teslim edilir.telefon okul idaresi tarafından 12 hazirana kadar okul kasasında tutulur.veli gelse dahi verilmez.sorunda çözülmüş olur.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2009, 21:46:18 »

Telefonları alıp taşımak bir dert, ağırlık yapıyor. Sim kartını alın 2 gün cebinizde dursun, hasta iyileşir.  Cheesy  Bir daha derste telefonla ilgilenme hastalığına da yakalanmaz. Cheesy

Dünyayı güzellik kurtaracak...
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2009, 22:02:04 »

Kartsız da açılabilen telefonlar (Oyuncaklar) da var. Birçoğu da bu yeni tiplerden. Zaten bir şey yaptıkalrı yokçoğu mp3, radyo dinliyorlar oyun oynuyor, resim ve video çekiyor.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2009, 06:33:10 »

Evet başlı başına bir olay. Malesef istenilen seviyede önlem alınamıyor. Söyleyince teknloloji karşıtı bir tutum sergilenmiş izlenimi ortaya çıkıyor.

Bakanlığın önlem alması gerekiyor.
Yoksa lokan önlemlerle malesef olmuyor. önlemi sadece öğretmen bazında yaptığınızda malesef kötü öğretmen, iyi öğretmen profiline kaynak teşkil ediyor.

bencede

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
beylerbeyi68
Uzman Üye

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2009, 07:46:00 »

Ortaokuldan beri "birilerinin özgürlüğünün başladığı yerde diğerinin ki biter" diye bahsedilir.Birilerinin telefon taşıma özgürlüğü olabilir ama birilerinin de öğrenme özgürlüğü vardır.Bu uygulama öğretimi sulandırmaktan başka bir şey değildir.Bu izni verenler tarafından öğretmene yapılan en büyük terbiyesizliktir.Çünkü bu alet görüntü çekebiliyor,sesinizi kaydedebiliyor ve başka tarafa aktarabiliyor.Aynı zamanda öğretmenin özgürlüğüne müdahale ediyor.Diyelim ki okul idaresi tarafından ayarlanan öğrenciler telefonlarını sesize alıyor, öğretmeni ve dersi provoke edici hareketler yapıyor.öğretmenin konuşmaları başka tarafta kaydediliyor.Yani tuzakta kurulabiliyor.Polis akademilerinde yukarıadaki olay iki suça örnek teşkil eder.1.Psikoljik taciz 2.İzinsiz dinleme.Diğerini de de siz bulun.
selehattin
Sürekli Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 16 Haziran 2009, 10:51:26 »

bizde de yasak görürsek alıyoruz, idareye teslim ediyoruz.  idare de kaybediyor. Veliyle papaz oluyoruz. Bizde böyle
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic