Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEB onaylı ders  (Okunma Sayısı 2393 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bülent AVCIOĞLU
Genel Moderator

Performans: 1057
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Mayıs 2007, 20:07:58 »

çalıştığınız okulda hafta sonları açılan ,yetiştirme ve öss hazırlık kurslarını uygun buluyormusunuz? Eğer okulunuzda yoksa açılmasını onaylarmısınız?

Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak
Neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor bak.
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2007, 20:22:25 »

Okulumuzda bu şekilde kurslar yok. Açılmasını isterdim.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2007, 20:27:05 »

evet. okulumuzda diğer branşlarda zaman zaman bu tür kurslar açılıyor. özellikle 9. sınıf konuları ile ders saati uyumsuzluğu düşünüldüğünde bence açılması isabetli olur.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2007, 20:31:45 »

bence de hafta sonu bu tür kurslar açılabilir özellikle lise 1. sınıf konularının iyi öğretilmesi için gerekli

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2007, 21:19:28 »

Yetiştirme kursları bizim okulda yerleşmiş ve genelde başarılı sonuçlar alınıyor.Fakat kalıplaşmış dersler hep seçiliyor doğal olarak.(Fizik ve matematik). Kimya, biyoloji vb. derslerde başarısızlık aynı oranlarda olsa bile yeterli sayıya ulaşılıp kurs açılamıyor.Sözel derslerden kursa zaten kimse yanaşmıyor.Sosyal algıları böyle.Velilerin görüşmelerde çocuklarının sayısal derslerdeki kırık notlarını olağan karşılıyorlar,sözel derslerde olaki zayıfları varsa hemen yanımızda işte dersin adına göre bu ders nasıl zayıf olur diye çocuklarını azarlıyorlar.Teşvik olmayınca sözel derslerin kursları açılamıyor.Bence bu kurslar % 100 olmasada önemli bir oranda öğrenciye katkı sağlıyor.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2007, 21:27:01 »

Daha önce okulumuzda bu tür kurslar açılmıştı ancakmaalesef olumlu sonuç alamadık.50'nin üzerinde öğrenciyle başladığımız kurs 8-10 öğrenciyle bitiyor.Sanırım öğrenci karşısında farklı öğretmenleri görmek istiyor.Bizden sıkılmışlar herhalde istediğimiz gibi yürütemedik.Ben kendim haftasonu,bazı sınıflar için ders bitiminde gönüllü ders verdim ama katılım istediğim düzeyde olmadı o yüzden bu işe sıcak bakmıyorum...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2007, 22:08:20 »

Eskiden bu kurslara yoğun ilgi vardı. dershanelerin artması Milli Eğitimin bu konulara karşı gösterdiği duyarsızlık kursları bitirdi. 9. ve 10.sınıflar için bu kursların okullarda açılması iyi olabilir. Keşke 9.sınıfların tümü haftada bir saatte olsa böyle bir kursa katılsa işimiz ne kadar kolaylaşırdı.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2007, 22:09:50 »

Eskiden bu kurslara yoğun ilgi vardı. dershanelerin artması Milli Eğitimin bu konulara karşı gösterdiği duyarsızlık kursları bitirdi. 9. ve 10.sınıflar için bu kursların okullarda açılması iyi olabilir. Keşke 9.sınıfların tümü haftada bir saatte olsa böyle bir kursa katılsa işimiz ne kadar kolaylaşırdı.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2007, 22:30:27 »

Bizde de hafta sonları yetiştirme kursu var.Ancak şimdiye kadar nedense Coğrafya'dan kurs için müracaat edene rastlamadık.Faydalı olduğunu düşünüyorum

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic