Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: GSM şirketleri uygulamaları ile ilgili uyarı  (Okunma Sayısı 1464 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Eylül 2009, 13:52:23 »

Aşağıdaki yazı, e posta adresime gönderilmiş. Aynen aktarıyorum.

Bilmiyorum mesaj tamamı ile doğru mu,  ben yaptım ve arama aktarma iptal edildi yazdı.

AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR; Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın.

Ekranınıza ''aktarma iptal edildi'' diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz.

Bu işlemiyapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor...Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFONE hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkese bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor. Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1 sn'lik ''aradığınız kişiye ulaşılamıyor'' mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz!!!

Bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFONE kullanan herkese göndermenizi tavsiye ediyorum. Zira onlar da yapmadığı takdirde sizin her aramanızda da , sizden de kontör düşüyor. !!! yani Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5 kontör. İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5
kontör daha...

İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes (diğer operatörlerde olduğu gibi) aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.
Bu olayı iptal ettirmek ise daha da komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFONE'yi arıyorsunuz, durumu anlatıyorsunuz.

Bu mail'i bana gönderen dostuma teşekkür ediyorum.

Dr. M. Turan Çuhadar
Ordu Vali Yardımcısı

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic