Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eğitimsen Sakarya Şubesine Kundaklama  (Okunma Sayısı 5150 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 07 Mart 2007, 19:54:16 »

http://www.egitimsen.org.tr/index.php?yazi=902

Eğitim Sen Sakarya Şubesi Yakılarak Kundaklandı! - 2007-03-04

Eğitim Sen Sakarya Şubesi, 4 Mart Pazar günü sabaha karşı 04.00’de “kimliği belirsiz” ama niyetleri açıkça belli olan kişilerce yakılarak kundaklandı. Önce kapıyı yakarak içeri giren saldırganlar, sendika bürosunun tamamını ateşe vererek kaçtılar. İtfaiyenin yangına erken müdahale etmesi sonucu ailelerin de oturduğu binada tehlikenin daha da büyümesi engellendi.

Türkiye’de özellikle son aylarda etkisini daha çok hissettiren kışkırtıcı açıklamalar, aydınları, bilim insanlarını ve kurumları olağan hedef haline getirmiştir. Politik rantlar uğruna yapılan kışkırtıcı açıklamalar, toplumda kamplaşmalar yaratmayı hedeflemekte ve bunun sonucunda özellikle emekten, demokrasiden, eşitlikten ve barıştan yana olan kesimlere yönelik saldırılar artmaktadır. Sakarya Şubemize yapılan saldırı, son dönemde yoğunlaşan milliyetçi-gerici-şoven açıklamalardan ve hedef göstermelerden bağımsız değildir.   

Türkiye’nin geçmiş demokrasi pratiğine bakıldığında, bu tür saldırıların, toplumda korku ve panik yaratmaktan başka bir işe yaramadığını görülecektir. Yine ülkemizin geçmiş pratiğinde sık sık görüldüğü gibi milliyetçilikle, milliyetçiliğin azdırdığı yol ve yöntemlerle bir yere gidilemeyeceği tersine; milliyetçiliğin, gericiliğin Türkiye’yi kaosa ve badireden badireye sürüklediği görülmüştür.

Eğitim Sen üyelerine, Eğitim Sen’in talepleri için mücadeleyi yükselttiği bir dönemde böylesi haince bir saldırı yapılmış olması düşündürücüdür. Bugün öncelikle yanıtlanması gereken soru saldırganların bu cesareti kimden ya da kimlerden aldıklarıdır. Anlaşılan odur ki, birileri Eğitim Sen’in meşru zemindeki mücadelesinden rahatsızlık duymaktadır.

Yüz yıllık eğitim emekçileri mücadelesinin bugünkü temsilcisi olan Eğitim Sen’in mücadelesi kimi zaman hukuk dışı yöntemlerle, kimi zaman idari baskılarla, kimi zaman da fiili saldırılarla bastırılmak istenmiştir. Ancak bu tür saldırılar ve provakasyonlar bizleri uğruna mücadele ettiğimiz, bedeller ödediğimiz değerlerden, emek ve demokrasi mücadelemizden asla geri döndüremeyecektir.

Sakarya’da yaşananlar, özellikle yapılan kışkırtıcı açıklamaların nelere sebebiyet verdiğini Saldırganların sabaha karşı sendika binamızı ateşe verecek kadar ileri gitmiş olmaları, sorunun basit bir kundaklama olmadığını, planlı bir saldırı olduğunu göstermiştir. Saldırganlar ve arkalarındaki güçler derhal açığa çıkarılmalı, bu tür olaylarda sıkça olduğu gibi “basit bir kundaklama” boyutunda kalmamalıdır. Aksi bir tutum, saldırganları yeni saldırılar planlama ve düzenleme noktasında daha da cesaretlendirecektir.

Hiç bir saldırı, eğitim ve bilim emekçilerini, onların gerçek örgütü olan Eğitim Sen’i haklı mücadelesinden ve inandığı değerlerden vazgeçiremez. Sakarya Şubemize yapılan bu hain saldırıyı kınıyor, üyelerimize geçmiş olsun diyoruz.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Mart 2007, 19:58:30 »

Aynı düşünceyi paylaşıyor ve olayı nefretle kınıyorum .Bilgilendirmenizden dolayıda teşekkür ediyorum.
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #2 : 07 Mart 2007, 20:02:07 »

lütfen siyasi yorum ve haberleri bu siteye taşımayalım arkadaşlar yoksa bu sitedeki yapılanma büyük zarar görür.
aysel
Uzman Üye

Performans: 48
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2007, 20:03:52 »

eğitim sen eğitim emekçileri mücadelesinin öncüsüdür.
saldırıyı kınıyorum
bilgiler için teşekkürler kemal öğretmenim
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 07 Mart 2007, 20:11:50 »

lütfen siyasi yorum ve haberleri bu siteye taşımayalım arkadaşlar yoksa bu sitedeki yapılanma büyük zarar görür.
bu bir tehdit mi sayın hocam...

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2007, 20:15:06 »

Arkadaşlar Lütfen!
Ortamı gerecek ifadeler kullanmayalım.

Amy_Lee
Deneyimli Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

MeLaNKoLiK

« Yanıtla #6 : 07 Mart 2007, 20:16:36 »

yıkıcı değil de yapıcı olsak keşke...gerek eylem gerek düşünce olarak..

salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #7 : 07 Mart 2007, 20:17:46 »

hocam bunu bir tehdit gibi algıladıysanız özür dilerim.yarın bir başka arkadaşımız farklı bir yazıyla karşımıza çıkarsa şu ana kadar coğrafya ortak paydasıyla sanal alemdede olsa elde ettiğimiz bu ortamın bozulmasından korkuyorum.şidetin her türlüsünede karşıyım hele hele 1990 -2004 yıları arasında gda  (şırnak,batman,diyarbakır) çalışmış biri olarak .......
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #8 : 07 Mart 2007, 20:22:49 »

saldırıyı kınıyorum...
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Mart 2007, 20:27:25 »

Bende saldırıyı kınıyorum,geçmiş olsun. Sanırım sendikal mücadele siyasal değil,demokratik bir hak örgütüdür.Bu hangi sendikaya olursa olsun çok çirkin bir durum.Hele birde eğitim emekçilerinin sendikasıysa. (Keşke bütün sendikalar bir araya gelip birleşmeyi becerseler, bir güç olsalar. o zaman hem özlük haklarımızı daha iyi savunur ve bu tür olaylarla karşılaşmayız.)
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Mart 2007, 20:46:39 »

ben Türk-eğitimsenliyim sadece geçmiş olsun diyorum

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
mgsod
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Mart 2007, 20:49:33 »

Bencede bu olayın coğrafya ile ilgisi yok. Madem burası coğrafya sitesi coğrafi olayları taşıyalım.
                      Tüm coğrafyacılara ve coğrafyayı sevenlere  selam
alihaydar
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 07 Mart 2007, 20:56:16 »

Hiç bir saldırı, eğitim ve bilim emekçilerini, onların gerçek örgütü olan Eğitim Sen’i haklı mücadelesinden ve inandığı değerlerden vazgeçiremez. Sakarya Şubemize yapılan bu hain saldırıyı kınıyor, üyelerimize geçmiş olsun diyoruz.

azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 07 Mart 2007, 21:16:56 »

Evet malesf istenmiyen olaylar yaşanıyor. Bu tür olayların amacı bellidir. Kınamaktan başka neyapılabilini?
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 07 Mart 2007, 21:40:28 »

Sayın hocam olayı kınıyorum.Ancak,milliyetçi-gerici-şovenist tanımlamanıza katılmıyorum.Akıllı olalım lütfen bu tür eylemlerin kimin işine yarayacağını unutmayalım.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic